Të gjitha mënyrat se si Meredith Marks Saved RHOSLC Sezoni 4

Klea

Të gjitha mënyrat se si Meredith Marks Saved RHOSLC Sezoni 4

Sezoni 4 i Amvise të vërteta të Solt Lake City ka vënë në turp të gjitha shfaqjet e tjera në ekskluzivitet dhe, pjesërisht, mund të falënderojmë Meredith Marks për këtë. Pritësi i “Hanging By a Thread” erdhi për të luajtur këtë sezon. Ajo rrëmbeu, përhapi thashetheme dhe rrëshqiti në thekse të ndryshme. Golat! Pas një sezoni të tretë më pak se yjor, stilistja e bizhuterive ka fituar rrugën e saj përsëri në zemrat e fansave. Këtu janë të gjitha mënyrat se si Meredith e ruajti RHOSLC sezonin 4.

Ajo shkaktoi dramën e festës së darkës

Të gjithë fansat e Housewives kujtojnë se ku ishin kur Meredith bërtiti, “Mund të largohesh” ndaj Angie Katsanevas. Drama filloi kur Angie dhe Meredith po bënin një takim në një darkë në Palm Springs. Pasi Angie filloi të sulmonte biznesin e Meredith-it, zonja urdhëroi yllin e saj të largohej nga udhëtimi. Ajo e dha linjën si ju nëse do të luanit një mbretëreshë në një produksion teatri të komunitetit.

Sjellja e Meredith-it në darkë ishte përtej argëtimit. Ajo i kërkoi një kamarieri (jo sigurimit) që ta bënte Anxhin të largohej nga restoranti, rriti fëmijë me aftësi të kufizuara pa asnjë arsye dhe vazhdoi të rrëshqiste në theksin britanik. Ishte e përkryer. Kur Meredith dha rrëfimin e saj në Palm Springs, mendoj se të gjithë së bashku morëm frymë dhe menduam: “Oh, ky do të jetë një sezon i mirë”.

Ajo luftoi për një vaskë

Drama e Meredith dhe Whitney Rose në vaskë ishte pikërisht ajo që na duhej pasi u përballëm me një sezon drame ligjore vitin e kaluar. Ishte qesharake, por na pëlqeu.

Në episodin e premierës, Meredith u përball me Whitney për një koment që ajo bëri në një intervistë me Page Six. Në artikull, Whitney u pyet se si ndihej për Meredith dhe burri i saj Seth duke bërë banjë së bashku. Whitney pranoi se nuk i pëlqente ideja për t’u larë me një person tjetër, duke thënë për median, “më ka tërhequr”.

Meredith me sa duket e mori shumë seriozisht komentin e Whitney. Whitney u përpoq të shpërndante situatën, duke këmbëngulur se ajo thjesht po bënte shaka, por Meredith nuk e kishte. Ajo u përgjigj: “Ishte një gërmim në martesën time dhe një gërmim në vaskën time.”

Meredith duke bërë një histori nga një koment në vaskë e bën atë një fituese në sytë tanë. Drama e vaskës ishte shumë qesharake dhe fansave u pëlqente të shihnin një anë më pak serioze të saj.

Ajo përhapi kaq shumë thashetheme

Nëse Meredith di të bëjë një gjë, ajo është të kërcënojë me informacione bashkëpunëtorët e saj. Gjatë udhëtimit në Palm Springs, ajo kërcënoi se do të “shkonte atje” me thashethemet se burri i Angie ishte homoseksual.

Më vonë gjatë sezonit, Monica Garcia pretendoi se Meredith i tha se Angie mund të ishte në mafian greke. Meredith mohoi të thoshte se Angie ishte në mafia. Megjithatë, vajzat duket se nuk po e blejnë atë. Dua të them, ajo sugjeroi që Lisa Barlow të vinte për bileta Jazz sezonin e kaluar. Meredith duket se ka papastërti mbi të gjithë, dhe ne po jetojmë se sa e rrëmujshme ka qenë ajo me thashethemet e saj këtë sezon.

Ajo kaloi përmes tërheqjes së vaskës

Në të kaluarën, Meredith ishte një nga yjet më të ulët të RHOSLC, por këtë sezon, ajo ka dëshmuar se është e gjitha për dramën. Një nga momentet e saj më dramatike erdhi gjatë një udhëtimi në Bermuda, kur u ankua se i kishin caktuar një dhomë pa vaskë. Domethënë, a mund ta imagjinoni ????

52-vjeçarja nuk po ndihej shumë mirë në udhëtim, kështu që natyrshëm, ajo supozoi se bashkë-yjet e saj do t’i jepnin asaj një nga dhomat më të mira. Por ata nuk e bënë, kështu që Meredith mbeti vetëm me një dush. E pabesueshme!!! Ajo ishte aq dramatike për këtë, e shtrirë në shtrat duke u ankuar se sa të pavëmendshëm ishin shokët e saj të filmit që nuk mendonin për nevojat e saj për vaskë. Na pëlqeu ta shikonim atë të ishte kaq e pahijshme për një detyrë në dhomë. Ajo po kanalizonte shkrirjen famëkeqe të dhomës së peshkut të yllit të RHONY, Luann de Lesseps.

Ajo (lloj) e krijuar me Lizën

Ne e urrenim të shihnim Meredith dhe Lisa në mosmarrëveshje sezonin e kaluar. Ata mezi folën gjatë gjithë sezonit dhe ne pyesnim nëse të dy do të shëroheshin ndonjëherë nga momenti famëkeq i mikrofonit të Lizës. Ndërsa është e qartë që të dy kanë ende punë për të bërë, ne na pëlqente të shihnim Meredith-in të bënte përpjekje për të përmirësuar marrëdhënien e saj me ish-zotën e saj.