Të gjitha mënyrat se si Katie Maloney ka lulëzuar pa Tom Schwartz

Klea

Të gjitha mënyrat se si Katie Maloney ka lulëzuar pa Tom Schwartz

Përpara se Scandoval të ndryshonte gjithçka, Vanderpump Rules u trondit nga Katie Maloney duke pyetur Tom Schwartz për një divorc. Marrëdhënia 12-vjeçare e Katie dhe Schwartz e vazhdoi shfaqjen dhe megjithëse ndarja e tyre nuk ishte krejtësisht tronditëse, ajo krijoi një dinamikë krejtësisht të re. Për herë të parë ndonjëherë, fansat i shihnin ata si beqarë. Ndërsa Katie vazhdon të jetojë beqarinë e saj më të mirë në ekran dhe jashtë saj, është e qartë se ajo bëri zgjedhjen e duhur. Këtu janë disa nga mënyrat se si ajo është më mirë pa Schwartz.

Lumturia duket e mrekullueshme për Katie

Katie ka qenë gjithmonë e mrekullueshme, sigurisht. Lisa Vanderpump një herë vuri në dukje se ajo madje dallohej në mesin e stafit jashtëzakonisht të bukur të SUR. Por që kur u divorcua nga Schwartz, fansat nuk mund të ndalojnë së brengosuri për shkëlqimin e saj. E thënë thjesht, ajo duket më mirë se kurrë. Ajo shkëlqen pozitivisht nga lumturia dhe rrezaton besim.

Me kalimin e viteve, stili i Katie u godit ose humbi. Çdo adhurues i Pump Rules kujton flokët famëkeq portokalli që ajo kishte gjatë sezonit 2. Tani, ajo trondit veshjet e një vajze të lezetshme nga një film i viteve ’90, e kompletuar me një prerje flokësh të frymëzuar nga Natalie Imbruglia. Dhe padyshim që asaj i pëlqen mënyra se si duket, e cila është aksesori më i mirë nga të gjithë.

Diçka rreth Katie

(Foto nga Alberto E. Rodriguez/Getty Images për DailyMail.com)

Me diçka për të që është gati të lulëzojë, është interesante të kujtojmë origjinën e dyqanit të sanduiçëve. Në sezonin 9, Katie zbuloi se ishte një ëndërr e vjetër për të hapur një me Schwartz. Në atë kohë, sigurisht, bashkëshorti i saj i atëhershëm ishte shumë i zënë duke u rrotulluar me avull nga Tom Sandoval mbi Schwartz & Sandy’s. Ariana Madix ndërhyri dhe Katie nuk kishte pse të priste më për Schwartz.

Hapja e një biznesi me Arianën ishte padyshim masa më e mirë, si për hir të Katie-t, ashtu edhe për vetë restorantin. Siç e kemi parë herë pas here, Schwartz nuk është një pronar i madh biznesi. Kate dhe Ariana ishin në gjendje të arrinin vizionin e tyre unik femëror, të kompletuar me dekorin e frymëzuar nga Parisi. Dhe sigurisht që ndihmoi që Scandoval çoi në qindra mijëra dollarë në shitje mallrash.

Katie Slayed The Dating Game

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo)

Si një vajzë beqare për herë të parë që nga fillimi i të njëzetave, Katie u rikthye në botën e takimeve me entuziazëm. Sezoni i 10-të i tregoi atë dhe Lala Kent-in në lëvizje, të çliruar nga marrëdhëniet e tyre toksike përkatëse. Pas vitesh që Schwartz shkatërroi vetëvlerësimin e saj, ishte freskuese të shihje Katie duke u argëtuar në jetën e saj të dashurisë.

Kjo përfshinte prezantimin e grupit me dashurinë e saj të ngjashme me Timothee Chalamet, Satchel. Aktori i ri e kuptoi se ajo ishte e kapur dhe, ndryshe nga Schwartz, në fakt u ngrit për të. Mjerisht, të dy u ndanë, pasi Katie nuk ishte gati për një lidhje tjetër serioze kaq shpejt. Është e kuptueshme, pasi ajo po kalon momentin e jetës së saj duke qenë beqare.

#TeamKatie po rritet

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Ajo nuk mori të njëjtat marrëveshje si Ariana, por Katie u shfajësua me siguri nga Scandoval. Ndërsa sezoni 10 vazhdonte, ajo pa personazhin e bukur të rremë të Rachel “Raquel” Leviss dhe madje u përpoq të paralajmëronte Arianën. Sigurisht, ajo kishte tashmë numrin e Sandoval për disa kohë, siç e panë fansat në sezonin 9.

Roli i ish-bashkëshortit të saj në këtë lidhje i bëri shikuesit të pranojnë se Schwartz është një horr. Katie madje tha se ka marrë falje nga fansat e vjetër. Dhe të sapoardhurit që shikonin me Scandoval në mendje vunë re se sa i tmerrshëm ishte Schwartz nga kërcimi.

Ashtu si partnerja e biznesit Ariana, Katie mori mbështetje nga fansat e famshëm të Pump Rules. Dhe ajo fitoi lëvdata për veshjet e saj të këndshme me një rresht, si dhe momentet jashtëzakonisht të kënaqshme kur nuk i jepte Schwartz-it kohën e ditës. Shikuesit ishin dërrmues në anën e Katie-t ndërsa Rachel, Schwartz dhe Sandoval e synonin atë (dhe nënën e saj!) në finalen origjinale të Sezonit 10.

Ndërsa filmat e sezonit 11, Katie është më popullore se kurrë. Ajo po fiton lëvdata për faktin se është i vetmi anëtar tjetër i kastit, përveç Arianës, që nuk i ka falur Toms.

Tequila Katie Jo More

(Foto nga Charley Gallay/Getty Images për Chloe Colette)

Ndryshimi pozitiv është një gjë e rrallë në VPR. Por duket se divorci me një burrë-fëmijë i lejoi Katie-t të rritej vetë. Ajo ka ende momentet e saj me Tequila Katie, si ato komentet për “Crazy” Jo Wenberg.

Por tani është e qartë se tekstet e tërbimit dhe shpërthimet emocionale të sezoneve të mëparshme nuk ishin vetëm për shkak të tekilës. Në vend të kësaj, ata u shkaktuan kryesisht nga marrëdhënia toksike me një partner që ishte mizor i pamëshirshëm ndaj saj.

Ndërsa Schwartz, Sandoval dhe Rachel e synonin atë, ishte e qartë se ata prisnin të njëjtin reagim si zakonisht. Kur Rachel dhe Schwartz u puthën vetëm për ta inatosur, Katie u përgjigj duke i dhënë të dyve shpatullën e ftohtë, e cila ishte dukshëm më e fuqishme se çdo tekst zemërimi.

Ata vetëm i rritën gjërat, duke u përpjekur dëshpërimisht të nxisnin zënka. E mbani mend se si Schwartz vazhdonte ta shqetësonte në Meksikë kur ajo thjesht po përpiqej të hante darkë? Apo si Rasheli e ndoqi Katie në rrugicën SUR? Cilido qoftë plani i tyre për ta bërë Katie të dukej keq, ai rezultoi plotësisht i kundërt.

Ajo është e lirë nga Schwartz

(Foto nga: Nicole Weingart/Bravo)

Këtë e tha vetë Katie në Sezonin 10 të Sekreteve të Zbuluara. Pas kaq shumë vitesh pritjeje që Schwartz të rritej, ajo më në fund mori një qëndrim për t’u përqëndruar në lumturinë e saj. Ajo nuk duhet të shqetësohet për problemet e supozuara financiare të Schwartz. Ajo nuk ka pse të tolerojë Sandoval jashtë xhirimeve.

Sa herë që Schwartz e lëndonte atë, siç bëri shumë herë gjatë sezonit 10, ajo thjesht mund të largohej. Kur ai pati guximin t’i kërkonte asaj t’i shkurtonte flokët e sqetullës, ajo mund t’ia thoshte atë. Ai nuk ka më pushtet mbi të.