Të gjitha mënyrat se si Erika Jayne përfitoi nga mashtrimi i Tom Girardit

Klea

Të gjitha mënyrat se si Erika Jayne përfitoi nga mashtrimi i Tom Girardit

Erika JayneAmvise të vërteta të Beverly Hills është padyshim një personazh polarizues brenda ekskluzivitetit. Falë zërit të saj të tymosur, qëndrimit të saj për të mos marrë të burgosur dhe dashurisë së saj për gjithçka luksoze, fansat kanë mbajtur një sy të ngushtë në gërmues ari, dua të them yllin e njohur të Real Housewives. Shumë kanë vënë në pikëpyetje se sa shumë ka punuar Erika për jetën e saj të veshur me flori, me disa nënkuptuar se ajo u martua për një qëllim. Pavarësisht nëse ishte dashuri e vërtetë apo jo, Erika Jayne përfitoi nga martesa e saj me Tom Girardin. Ajo mori një lloj jete me të dhe nuk ishte e gatshme të hiqte dorë nga ajo që ishte mësuar.

Nuk ka më shakers për Erika

Një përfitim i martesës me Tom Girardin ishte se Erika mund të linte pas saj botën e vallëzimit në Shakers dhe kamerieres në LA. Pasi takoi burrin e saj geriatri, Erika u transferua në rezidencën e tij në Pasadena, Kaliforni, ku kishte kishën e saj, terrenet luksoze dhe bibliotekën. Gjithçka që ajo duhej të bënte ishte të flinte me rojtarin e kriptës.

Shikuesit Bravo hodhën një vështrim të fshehtë në shtëpinë e saj gjatë episodeve të mëparshme, ndërsa kamerat e kapën Erikën duke u përgatitur në dhomën madhështore, e cila dukej shumë larg nga Atlanta, Georgia.

Erika mori një karrierë pop

Pas pretendimeve se Erika vodhi 25 milionë dollarë nga firma e Tomit, këngëtarja e Pretty Mess pohoi se statusi i saj i yllit të popit ishte i vetëfinancuar. Erika dikur shkroi në kujtimet e saj të vitit 2018, Pretty Mess, “I gjithë projekti Erika Jayne ishte i mundur vetëm sepse unë jam i vetëfinancuar. Tani, ata që urrejnë gjithmonë do të thonë: “Të gjitha që bëni është të shpenzoni paratë e burrit tuaj”. Para së gjithash, është tonë paratë. E di si e di unë? Sepse IRS na thotë se është. Emri im është gjithashtu në deklaratën tatimore.”

U bë e qartë se kishte një avantazh për një “libër çeqesh të fortë”. Është e vështirë të besohet se Erika do të kishte pasur sinqerisht mundësinë për të bërë diçka nëse nuk do të ishte e martuar me Tomin. Sinqerisht, të pranosh se karriera jote e të kënduarit ekziston vetëm sepse po paguani për të performuar është një përkulje e çuditshme.

Sipas dosjeve gjyqësore, një kompani huazoi para firmës së Tomit, Girardi Keese, për shpenzimet e biznesit. Dokumentet sugjeruan se Tom kishte derdhur në mënyrë të gabuar më shumë se 20 milionë dollarë në kompaninë argëtuese të Erika.

Erika po jeton shumë

Pavarësisht një diference prej 32 vitesh, Tom dhe Erika dukeshin të lumtur të martuar për bashkimin e tyre 20-vjeçar. Por a mund të ketë qenë kjo vetëm sepse paratë e bëjnë botën të rrotullohet? Në shkurt të vitit 2023, Tom u akuzua për pesë akuza për mashtrim me tela për vjedhje të parave nga klientët dhe viktimat e rrëzimit të Lion Air Flight 610 të vitit 2018 nga viti 2010 deri në vitin 2020. Sipas E! Lajmi, Erika u pushua nga çështja, por dëmi u bë. Thuhej se Tom i dërgoi para EJ Global LLC për të financuar stilin e saj luksoz të jetesës.

Erika fitoi shumë gjatë martesës me Tomin. Edhe pse mund të mos kenë qenë gjithmonë këlyshë dhe ylber, ylli i Bet It All On Blonde u fut në jetën që ajo ka tani. Ka diçka të veçantë për të qenë në gjendje të blesh një çantë dizajni në udhëtimin e një vajze pa parë etiketën, dhe ka diçka të veçantë për të mos u shqetësuar për një faturë të shërbimeve. Po, Erika është zvogëluar dhe po, jeta e saj ka ndryshuar. Por Erika ende jeton mirë, dhe kjo është pjesërisht për shkak të lidhjes së saj me Tomin.

Erika ka një skuadër Glam

Me sa duket, të kesh një skuadër glam kur je një shtëpiake e vërtetë është një e drejtë kalimi. Falë Tomit, Erika pranoi se shpenzonte 40 mijë dollarë në muaj për flokët, grimin dhe veshjet e saj. Edhe në mes të vështirësive të saj ligjore, Erika ka ende skuadrën e saj glam pranë saj, duke zbuluar në një episod: “Ju mund të zvogëloni përmasat dhe ne kemi zvogëluar, apo jo? Disa gjëra nuk i zvogëloni, dhe kjo është glam juaj.”

Pa Tomin, ajo as nuk do ta dinte se çfarë është qerpiku fals, e lëre më të bashkonte një veshje të tërë. Erika madje u dyfishua, duke thënë: “Moda, flokët, grimi – për mua është art. Living art, dhe mua më pëlqen kjo. Dhe nuk duhet gjykuar ndryshe. Askush nuk gjykon nëse njerëzit duan të kenë familje të mëdha. Dua të blej një tufë rrobash.”