Të gjitha mënyrat se si Erika Jayne ka pritshmëri të paarsyeshme

Klea

Të gjitha mënyrat se si Erika Jayne ka pritshmëri të paarsyeshme

Unë jam shpenzuar duke folur për Erika Jayne për sezonet e fundit të Real Housewives of Beverly Hills. Kryesisht sepse kush dëshiron t’i japë kaq shumë kohë një zuzari? Unë e kuptoj se çdo ekskluzivitet ka nevojë për një yll për ta përbuzur. Por përpjekja e Erikës në një hark shpengimi po bën edhe më pak për mua sesa historia e saj e zemëruar “Unë jam viktimë”. Midis pranimit se ajo nuk e kupton ndjeshmërinë përmes lotëve të tallur të krokodilit dhe takimit me viktimat e mashtrimit të Tom Girardit, unë thjesht dua që kjo pjesë e jetës sime të shikimit RHOBH të vazhdojë.

Erika kërkon falje

Pseudonimi i Erika Pretty Mess është mjaft mirë i përcaktuar. Sidomos pasi pa pjesën e saj se ajo priste një falje nga 90210 gratë pasi disa nga seancat e saj gjyqësore e kishin atë në anën fituese. Në një moment Erika po qante (të betohem se ka qarë më shumë këtë sezon sesa gjatë gjithë kohës në serial), duke detyruar disa prej zonjave të kërkojnë falje. Faleminderit Zotit, vajza ime, Garcelle Beauvais, qëndroi e fortë dhe u dyfishua.

Sipas mendimit të Erikës, një falje është vonuar shumë pasi thelbi i debatit ishte për palën e saj prej 750,000 dollarësh të vathëve që ajo refuzoi t’i dorëzonte, më pas i dorëzoi dhe më pas i fitoi. Erika u thotë kamerave se është e qetë pasi nuk i jepet një “më fal”. Më pas vazhdon të bëjë një mbledhje rreth kërkimit të faljes që ajo kërkon dëshpërimisht. Është e paarsyeshme të kërkosh çdo lloj shprehjeje të sinqertë të keqardhjes. Por siç mund ta shohim ajo po kërkon një të tillë. Për sa kohë që mund të flesh më mirë gjatë natës, Erika, po.

Ajo dëshiron një vendbanim të shitur

Unë do të jem i pari që do të them se Erika duket e mrekullueshme për moshën e saj. Por të duash një rezidencë të njohur në Las Vegas nga disa nga klubet e saj është pak joreale. Jo shumë njerëz e njohin muzikën e saj dhe karriera e saj duket pak e skicuar – pothuajse e krijuar për TV. Ka pasur shumë fansa që kanë vënë në dukje se dalin shpesh dhe kanë dëgjuar remiks të muzikës Don’t Be Tardy të Kim Zolciak dhe konteshës Luann de Lesseps në klube. Askujt nuk i kujtohet të ketë dëgjuar vërtet atë të Erikës. Ndihet jorealiste dhe pak hipokrite se si një personazh i gjerë mund të vijë përreth, të vishet me ndonjë veshje qesharake, të marrë një pozitë me vete në një festë qarkore dhe papritmas të pretendojë se është një “ikonë homoseksuale”.

Kështu që, kur rezidenca e saj, Bet It All On Blonde, nuk e zuri tamam prapanicën në sedilje, nuk u befasova. Pse dikush do të paguante një biletë për një shfaqje që përbëhet nga këngë origjinale dhe cover, të cilat kryesisht e kanë Erikën që lëkundet në skenë me një veshje të dobët?

Kreshma nuk e ndihmoi atë

Edhe vetë Jezu Krishti nuk mund ta ndihmonte Erikën të fshihte sjelljen e saj të vërtetë. Kur biondja pranoi se kishte hequr dorë nga lufta për Kreshmën, pothuajse u mbyta nga flluskat e mia. Sidomos pasi Erika ka ndërtuar një platformë për urrejtjen ndaj grave për sezone. Nëse Zoti tha që ju duhet të hiqni dorë nga shkaktimi i dramës për Kreshmën, ajo ka pritshmëri më të larta për hyjnoren sesa mendova. Zoti, ose çfarëdo shpirti më i lartë në të cilin beson, ka probleme më të mëdha për t’u shqetësuar se problemet e Erika-s. Ndoshta ajo që ai tha ishte të hiqte dorë nga vathët për viktimat, dhe ajo ishte jashtë rrezes dhe nuk e dëgjoi siç duhet.

E vetmja gjë që më pëlqen në pozicionin e Erika-s për RHOBH është se ajo është e shkëlqyeshme për të shkaktuar telashe. Ndërsa ajo mund të kishte hequr dorë nga çokollata, alkooli ose pazaret – të gjitha këto do të ishin më të arsyeshme, ajo zgjodhi të përpiqej të hiqte dorë nga e vetmja gjë për të cilën njihet. Unë vetëm mund ta imagjinoj nëse ajo do të ishte mbërthyer me Zotin, ajo përfundimisht do të kishte vozitur nëpër dëborë pranë një shkëmbi, do të kishte përplasur celularin Papa dhe do të vinte tek ajo me një kyçin e këmbës të thyer dhe një dëmtim në kokë.