Të gjitha mënyrat se si Erika Jayne është ndryshe këtë sezon

Klea

Të gjitha mënyrat se si Erika Jayne është ndryshe këtë sezon

Ka diçka ndryshe Erika Jayne këtë sezon dhe nuk janë vetëm “hormonet e mira” që ajo ka marrë. Pas kalimit nëpër ferr në Amvise të vërteta të Beverly Hills Sezoni i 12-të, Erika duket se ka rikthyer shkëlqimin e saj. Ajo nuk po përçmon më fëmijët e bashkë-yjeve të saj në festa apo duke mbrojtur vathët e saj me diamante në Aspen. Ajo duket se ka kthyer një fletë të re.

Këtu janë të gjitha mënyrat se si Erika është e ndryshme në sezonin 13 të RHOBH.

Erika është më pak mbrojtëse

Erika luajti shumë mbrojtje sezonin e kaluar. Shokët e saj e pyetën vazhdimisht për problemet ligjore të bashkëshortit të saj Tom Girardi dhe përgojuan situatën e saj pas shpine. Ishte një sezon i vështirë për yllin. Erika po jetonte e vetme dhe po përshtatej me faktin se burri me të cilin u martua mund të mos kishte qenë ai që ajo mendonte se ishte.

Erika qëndroi e palëkundur se ajo nuk kishte asnjë përfshirje në marrëdhëniet e biznesit të Tomit, por ndonjëherë, mbrojtja e saj dukej si apatike dhe e pandjeshme. Ajo mbante një palë vathë diamanti prej 750,000 dollarësh në Aspen, të blerë për të nga Tom, ndërsa viktimat e firmës së tij ligjore u shprehën se iu mohuan paratë e pagesës. Nuk ishte një pamje e mrekullueshme.

Erika duket se është zbutur në sezonin 13. Ajo është fokusuar në vetë-përmirësimin dhe rindërtimin e jetës së saj pas skandalit. Në një episod, Erika ftoi shikuesit në seancën e saj të terapisë, ku pyeti terapistin e saj se si mund të tregonte më shumë ndjeshmëri. Ndërsa ishte tronditëse të shihje një grua të rritur në thelb të pyeste: “Çfarë është empatia?” ne jemi të lumtur ta shohim atë duke u përpjekur.

Erika’s Calmer në sezonin 13

Erika nuk u largua nga një debat në sezonin 12. Këngëtarja e “Pretty Mess” ishte gjithmonë e përfshirë në konflikt. Nëse ajo do të shkonte me Sutton Stracke ose duke thënë se Crystal Kung Minkoff dhe Garcelle Beauvais ishin “goditëse” për ta nxitur atë të kishte dhembshuri për viktimat e Tomit.

Megjithatë, Erika duket se merr rrugën e lartë mjaft shpesh në sezonin 13. Ajo qeshi me shpërthimin e Magic Mike të Sutton dhe zgjodhi të mos angazhohej pasi Denise Richards e thirri atë në darkën e Kyle Richards. Nuk e dimë nëse është terapia apo hormonet e mira, por Erika ka gjetur lumturinë e saj.

Ajo po ndihet përsëri krijuese

Erika ishte e martuar me një avokat superstar, por ajo është gjithashtu një yll më vete. Karriera e këngës së yllit të Bravo i dha asaj një rol në Broadway dhe një vendbanim në Las Vegas. Lidhja e Erikës me Tomin u bë pika kryesore e sezonit të kaluar, gjë që do të thoshte se karriera e saj zuri vendin e dytë.

Sezoni 12 na bëri të pyesim veten nëse Erika do të dëshironte të vazhdonte të performonte. Në fund të fundit, marka e saj bazohej në një mënyrë jetese të pasur. Ajo këndoi për “Bentleys and Benz’s” dhe shpesh e krahasonte veten me një diamant. Pasi jeta e saj ndryshoi në mënyrë drastike, ne pyesim veten nëse ajo ndihej ende e lidhur me personazhin e “Erika Jayne”.

Fatmirësisht, Erika nuk ka në plan të vendosë alter egon e saj në shtrat. Në sezonin 13, ne pamë Erikën të fliste me ekipin e saj se si i mungon performanca dhe të qenit kreative. Jemi shumë të lumtur që shohim Erika duke lulëzuar vetë dhe duke planifikuar për të ardhmen.

Erika është e lirë

Që kur u nda nga Tom, Erika është shprehur se martesa e saj nuk ishte e gjitha ylber dhe flutura. Në një episod të sezonit 13, Erika foli për martesën e saj të vështirë me Tomin, duke treguar se ata filluan të inatosen me njëri-tjetrin.

“[In] në fund, Tom dhe unë luftuam për gjithçka. Asgjë nuk ishte harmonike”, tha ajo. “Ne të dy kishim pakënaqësi për njëri-tjetrin, dhe atëherë është martesa juaj mbaruar.” Ajo foli edhe për atë se si e ndryshoi ndarja, duke thënë: “Jeta ime do të ndryshojë përgjithmonë dhe unë do të ndryshoj përgjithmonë. Të kalosh diçka të tillë vërtet të zhvendos brenda, por, mendoj se mund të filloj të kem pak argëtim dhe normalitet, sepse, për një kohë të gjatë, nuk kam pasur asgjë nga këto.”

Erika iu bashkua RHOBH si një grua e martuar, ndaj kjo është hera e parë që po e shohim si një grua beqare dhe të pavarur. Ndërsa ajo pranoi se pavarësia mund të ndihet e frikshme, ne mendojmë se ajo do të jetë më mirë për të.