Të gjitha mënyrat që sezoni 8 i RHOP duket i shkruar

Klea

Të gjitha mënyrat që sezoni 8 i RHOP duket i shkruar

Sezoni 8 i Amvise të vërteta të Potomac është një festë e vërtetë snooze. I gjithë episodi shkëlqeu para syve të mi, dhe m’u duk sikur sapo kishte filluar kur kredia filloi të rrotullohej. Kasti i RHOP dikur ishte dinamik, duke ndarë betejat e tyre në jetën reale si ekskluziviteti i parë i të gjithë Black Bravo. Drama dikur ishte e errët, por tani është e shkruar, ose të paktën ndihet si ajo. Le të jemi të sinqertë, si shikues të guximshëm Bravo, drama është vetëm argëtuese për t’u parë kur nuk është dukshëm e orkestruar.

Jam i mërzitur dhe nuk mendoj se jam i vetmi fans atje që është lodhur nga mungesa e tregimeve këtë sezon. Kjo tufë femrash ka qenë e preferuara ime. Megjithatë, kohët e fundit, më duket se nuk po nxitoj më në televizor për t’i ndezur ato. Unë jam, ndoshta në rastin më të mirë, duke e zënë hapin pasi një ose dy janë transmetuar. Më duhen zonjat e vërteta të Potomac që të ngrihen dhe të bëjnë më mirë, stat!

Nneka vs Wendy

Nneka Ihim iu bashkua kastit këtë sezon dhe shpresoja shumë për një lidhje nigeriane si motër me Wendy Osefo. Megjithatë, të gjithë fansat që u janë dhënë deri më tani në RHOP Sezoni 8 është një histori e largët në lidhje me një faltore, të cilën mund ta supozoj vetëm se e ka menduar një producent. Që kur Nneka filloi të vinte për Wendy, gjithçka që shikuesit kanë parë është se dy gra po debatojnë për vudu.

Duket sikur producentët sapo u mblodhën për takimet e tyre në mëngjes, duke menduar, “Si mund ta shijojmë këtë?” Ajo që në fund ndodhi ishte se ata morën dy gra racionale, të patrazuara dhe të besueshme dhe i bënë shaka. Në vend që t’i shfaqin arritjet e tyre, ata i kanë kthyer ato në gra që grinden. Po, Real Housewives ka shfaqur shpesh disa zënka të shkëlqyera, por e veçanta e tij është loja e fëmijëve dhe meriton të shtrihet në shtrat pa ëmbëlsirë.

Wendy dhe nëna e saj

Në fund të luftës së saj, Wendy u ul me nënën e saj për një bisedë të organizuar jashtëzakonisht. Së pari, as që dukej sikur nëna e Wendy-t e dinte se për çfarë duhej të bisedonin. Episodi i mëparshëm tregoi se nëna e Wendy ishte dërguar me urgjencë në operacion, me të gjithë që u mblodhën rreth profesorit. Megjithatë, mësuam se nëna e saj kishte zgjedhur të operohej dhe ishte dërguar me urgjencë në ER për shkak të komplikimeve. Biseda ishte e çuditshme në rastin më të mirë pasi Uendi korrigjonte nënën e saj ndërsa ajo tregonte historinë e saj.

Më pas, Wendy kaloi në temën se si nëna e saj lutet për njerëzit. Biseda dukej sikur kishte harruar atë që kishin provuar dhe Uendi po bënte çmos për ta kthyer atë në rrugën e duhur. Thjesht them se pikërisht kështu flas me miqtë e mi kur harrojnë gënjeshtrën që kemi praktikuar.

Martesa e çrregullt e Robinit

Aq sa shikuesit e Bravo jetojnë për një skandal, drama e Robyn Dixon dhe Juan Dixon thjesht nuk është argëtuese. Është e pakëndshme, e pavërtetë dhe ndjehet sikur Robyn po shtyhet në skaj ndërsa përpiqet t’i qëndrojë pranë burrit të saj (me shumë gjasa që mashtron). Shikuesit ndihen sikur nuk po e marrin historinë e plotë—sepse nuk po e marrin. Robyn tashmë ka frenuar informacionin, duke u siguruar që ta ruajë atë për podcast-in e saj, Reasonably Shady. Me Robyn që zbulon çajin më të mirë në podkastin e saj, historia e saj në sezonin 8 të RHOP duket veçanërisht e llogaritur.

Redaktorët kanë hequr dorë

Në sezonin e fundit, fansat e Real Housewives of Potomac panë teksa redaktorët e Bravo nxirrnin nga uji shumë prej tregimeve të grave. Sezoni i 8-të kishte Gizelle Bryant dhe Mia Thornton duke thënë të vërtetën e tyre, por historitë dukej se u shpikën nga të gjithë të tjerët. Redaktorët nuk humbën kohë për të treguar se sa keq ishin fabrikuar historitë, veçanërisht kur një mik akuzoi Chris Bassett për flirtim. Në çast, redaktorët i prenë pamjet e Chris-it që kujdeset për biznesin e tij dhe as që ndërvepron me ta.

Historitë u hodhën poshtë në kohë reale. Megjithatë, sezoni 8 i RHOP tregon gratë që refuzojnë të filmojnë me njëra-tjetrën. Candiace refuzon të pranojë Ashley Darby pasi ish-i i saj i ardhshëm, Michael Darby, po e padit atë për shpifje pasi këngëtarja pretendoi se i bëri seks oral një burri për para. Gizelle dhe Robyn gjithashtu nuk po ndërveprojnë me Candiace. Në një moment, shikuesit u lodhën nga marrëzia. Nëse gratë nuk fillojnë të ndërveprojnë, rrjeti mund të duhet të mendojë për një pastrim.