Të gjitha mënyrat që Bravo po mundëson Shannon Beador

Klea

Të gjitha mënyrat që Bravo po mundëson Shannon Beador

Amvise të vërteta të Orange County yll Shannon Beador gjithmonë i ka goditur shikuesit si pak të çuditshëm. Kur fansat takuan Shannon-in për herë të parë, ajo ishte një grua e përkushtuar dhe nënë e varrosur me kristal, e cila jetonte një jetë mjaft të bukur. Megjithatë, rënia e saj nga hiri filloi kur zbuloi se burri i saj, David Beador, e kishte tradhtuar. Që nga viti 2017, Shannon ka qenë në një trajektore tatëpjetë, e cila kulmoi me goditjen e saj të supozuar të BDI-së së fundmi.

Edhe pse Shannon duket se është i penduar, tregoni të qarat në BravoCon; asgjë nuk ka ndryshuar vërtet për yllin. Ajo është ende e dalluar me miqtë dhe banesat e saj lokale dhe trajtohet me doreza për fëmijë sikur të mos kishte ndodhur asgjë. Shannon ka pasur shumë gjëra në jetën e saj, duke përfshirë një ndarje me të dashurin e saj prej kohësh, John Janssen. Megjithatë, nuk ka asnjë justifikim për spiralen e saj të vazhdueshme me fansat që mendojnë se ajo mund të ketë nevojë për ndihmë aktuale. Fatkeqësisht, Bravo nuk po i bën nder.

Shannon-it i pëlqeu një koktej dhe Bravo Obliged

Nuk ishte asnjëherë në diskutim që Shannon shijoi një ose dy pije, veçanërisht në pijetoren e saj lokale, The Quiet Woman. Por shpejt u bë e qartë se ajo e teproi, gjë që bëri momente të shkëlqyera televizive, por jo edhe aq të mrekullueshme në mëngjes pas zgjimit.

Për vite të tëra, pavarësisht se çfarë ekskluziviteti Bravo keni zgjedhur të shikoni, alkooli ka fluturuar lirshëm. Në fakt, shumica e shikuesve presin ta shohin pijen e hedhur në tepricë. Bravo ka një mënyrë për të krijuar një atmosferë që i detyron gratë të pinë, dhe nuk është një mjedis i shëndetshëm për Shannon.

Falë llogaritjes së realitetit televiziv, gjithnjë e më shumë ish-anëtarë të kastit po dalin përpara, me disa që zbulojnë në Page Six se rrjeti ka një problem të rëndësishëm në duart e tij. Disa kanë pohuar se ekipi i prodhimit shpesh i bënte presion që të pinin para kamerave. Nëse jeni një shtëpiake me krizë, kjo lloj sjelljeje vetëm sa do të përkeqësonte një problem ekzistues dhe do të ushqente varësinë.

Shannon ishte në depresion dhe Bravo e pëlqeu atë

Asnjë person nuk mund të fajësojë Shannon për një periudhë kur ajo u bë në depresion. Ajo ishte nënë e tre vajzave të vogla që sapo kishte marrë vesh se i shoqi e kishte tradhtuar edhe pas rinovimit të betimit. Ndërsa një punë normale do t’i kishte zbehur Shannon-in, Bravo përfitoi nga masakra dhe u sigurua të filmonte çdo shkrirje. Gjatë sezonit 13, Shannon u hap para kamerave, duke vënë në dukje, “David ka treguar mjaft zemërim ndaj meje”.

Që nga ndarja, Shannon ka pasur probleme të shumta në lidhje me divorcin e saj dhe shtimin e peshës prej 40 kg. Unë do të vë bast se pothuajse çdo sekondë është kapur nga kamerat e Bravo, duke përfshirë atë duke hequr shtresat e saj të ndryshme të Spanx. Festa e keqardhjes së Shannon arriti një nivel të ri në Xhamacia kur ajo u thirr për keqtrajtim të të gjithëve gjatë divorcit të saj dhe i tha se kishte nevojë për mjekim.

Përplasja e Shannon-it ishte aq intensive saqë prodhimi duhej të kishte ndërhyrë për ta ndihmuar atë në vend që të vazhdonte ta filmonte.

Shannon nuk shkoi vërtet në rehabilitim

Pas arrestimit të saj nga BDI në shtator, Shannon u dënua me tre vjet burgim me kusht dhe shërbim në komunitet. Megjithatë, furça e saj me një mur me tulla nuk duket se e ka ndryshuar marrëdhënien e saj me pijet alkoolike. Shannon zgjodhi të regjistrohej në një program mirëqenieje të sjelljes ambulatore me një përbërës alkooli, që dukej si një shuplakë për zyrtarët e ligjit dhe qenin e saj, Archie, i cili gjithashtu ishte në udhëtim të egër.

Ndërsa fliste në The Sarah Fraser Show, Gina Kirschenheiter ndau disa të vërteta të vështira rreth varësisë së mundshme të Shannon. “Shiko, kam dëgjuar se ajo është ende duke pirë,” pohoi Gina. “Nuk më pëlqen të komentoj gjëra që nuk i di me të vërtetë, por a e ka pyetur dikush nëse e ka lënë të pijë? U befasova që askush nuk e pyeti në BravoCon nëse e la të pirë sepse nuk mendoj se e ka lënë.”

Bravo nuk e ka shkarkuar ende anëtaren e Tres Amigas dhe duket se ata po e shpërblejnë atë për sjelljen e saj të keqe. Sinqerisht, sjellja e Shannon është shumë shqetësuese dhe shumica e fansave janë të shqetësuar. Fakti që rrjeti e ka mbajtur atë përreth për vlerësime duket si një akt mundësimi. Me Shannon ende një amvise Bravo, pozicioni me shumë gjasa e pengon atë të kërkojë trajtim dhe të bëjë ndryshime në jetën e saj.