Të gjitha mënyrat Bachelor in Paradise Sezoni 9 dështoi mjerueshëm

Klea

Të gjitha mënyrat Bachelor in Paradise Sezoni 9 dështoi mjerueshëm

Bachelor në Parajsë Sezoni 9 ishte një udhëtim i egër, megjithëse përfundoi një sezon veçanërisht frustrues. Ndërsa ky sezon kishte potencial me një kastë argëtuese dhe të larmishme, BIP përfundimisht përfundoi duke dështuar. Ndërsa tre çifte u larguan nga plazhi së bashku, të gjithë njoftuan ndarjen e tyre brenda pak orësh pas përfundimit të finales. BIP nuk ka pasur kurrë një sezon kaq të pasuksesshëm, kështu që është e paqartë se çfarë do të thotë kjo për të ardhmen e spin-off-it. Sezoni 9 i Bachelor in Paradise dështoi në shumë mënyra, dhe kjo nuk është një shenjë e mirë.

Aven mashtroi Kylee-n pasi u largua nga plazhi

Aven Jones dhe Kylee Russell kishin potencialin për të qenë një çift i mrekullueshëm, dhe fansat e Bachelor Nation ranë dakord. Pasi zbriti shkallët ditën e parë, Kylee e bëri të qartë se Aven ishte njeriu që ajo shpresonte ta takonte në plazh. Aven zbriti më vonë atë ditë dhe mori Kylee në një nga takimet e para të sezonit. Ata e goditën shpejt dhe u bënë një nga çiftet më të fortë në plazh.

Nga fundi i sezonit, ishte e qartë se Kylee shpresonte të fejohej me Aven. Megjithatë, Aven shprehu dyshime për seriozitetin e një fejese, gjë që e la Kylee të zhgënjyer. Megjithatë, të dy pranuan se po dashuroheshin me njëri-tjetrin dhe nuk donin të dorëzoheshin. Ata u larguan çift nga plazhi, ndonëse mes të dyve dukej se kishte ende një tension.

Menjëherë pas transmetimit të finales, Kylee dhe Aven ndanë një foto së bashku duke treguar se kishin mbajtur një lidhje post-show. Megjithatë, disa orë më vonë, Kylee e fshiu papritmas postimin. Më pas ajo postoi një mesazh të fshehtë në historinë e saj, ku shpjegoi se kishte marrë mesazhe të shumta që akuzonin Aven për pabesi. Kjo i dha fund zyrtarisht marrëdhënies së Aven dhe Kylee, me të parën duke kërkuar falje dhe më pas duke fshirë llogarinë e tij në Instagram.

Aaroni dhe Eliza u ndanë pasi u fejuan

Aaron Bryant dhe Eliza Isichei ishin padyshim çifti më i fortë i Bachelor në sezonin 9 të Paradise, të cilët ishin një ndeshje solide që në fillim. Dyshja kishin një tërheqje të menjëhershme ndaj njëri-tjetrit dhe kurrë nuk u tunduan për të eksploruar marrëdhënie të tjera. Në fund të sezonit, Eliza i tha Aaronit se ishte gati që ai të takonte familjen e saj. Me të vërtetë dukej sikur këta të dy kishin shansin më të mirë për të punuar jashtë parajsës.

Rreth një ditë pas transmetimit të finales, megjithatë, Aaron ndau një deklaratë duke njoftuar ndarjen e tyre. Ai tregoi se vendimi ishte i ndërsjellë dhe se ai dhe Eliza kishin ende respektin maksimal për njëri-tjetrin. Ndërkohë që lidhja e tyre nuk përfundoi për shkak të tradhtive si ajo e Aven dhe Kylee, duket se ka pasur një tjetër pengesë që përfundimisht ka dalë mes tyre. Kjo është shumë keq, pasi ne vërtet i dërguam këto dy së ​​bashku! Fut fytyrën e trishtuar.

Kështu bënë Kat dhe John Henry

Kat Izzo dhe John Henry Spurlock ishin një çift befasues që doli nga Sezoni 9 dhe atyre iu desh pak kohë për t’u formuar. John Henry dhe Kat nuk u bënë seriozë deri në gjysmën e fundit të sezonit, kështu që ishte një tronditje kur ata përfunduan duke u fejuar. Pavarësisht se ishte i pasigurt, John Henry vendosi t’i propozonte Kat-it, sepse mendonte se zemra e tij ishte në të. Të dy u larguan së bashku nga plazhi dhe dukej se prej disa muajsh kishin ruajtur një lidhje në botën reale.

Megjithatë, menjëherë pas finales, John Henry hodhi bombën se ai dhe Kat kishin bërë gjithashtu rrugë të ndara. Ai zbuloi se marrëdhënia e tyre ishte rritur që nga parajsa, por se ata po ndaheshin përfundimisht për shkak të dallimeve në qëllimet e karrierës. Kat është një infermiere dhe John Henry është një zhytës nënujor. Duket sikur ndarja e tyre erdhi për shkak të mospërputhjes së orareve dhe qëllimeve të tyre, gjë që është gjithmonë e trishtueshme për t’u parë.

Ndërsa BIP nuk ka shkallën më të mirë të suksesit, është e padëgjuar që asnjë nga çiftet të zgjasë më shumë se një ditë pas shfaqjes. Zakonisht të paktën një çift del i fejuar nga sezoni dhe qëndron së bashku për të paktën disa muaj. Megjithatë, Sezoni 9 i Bachelor in Paradise dështoi në një mënyrë të madhe, me një shkallë suksesi prej zero. Nëse Bachelor In Paradise do të rikthehet për sezonin 10 vitin e ardhshëm, shpresojmë se do të jetë më mirë se rrëmuja që ishte Sezoni 9!