Të gjitha arsyet pse Ariana Madix duhet të fitojë Dancing With the Stars

Klea

Të gjitha arsyet pse Ariana Madix duhet të fitojë Dancing With the Stars

Ylli i Vanderpump Rules, Ariana Madix, po e vret atë në sezonin 32 të Dancing With the Stars. 38-vjeçari ka qenë vazhdimisht në krye të tabelës së liderëve dhe tani shkon në finale.

Ariana do të përballet me katër çifte të tjera në finale, e cila do të transmetohet të martën, më 5 dhjetor. Ylli i Bravo do të luftojë për titullin fitues këngëtarin Jason Mraz, aktoren Xochitl Gomez, ish-Bachelorette Charity Lawson dhe aktoren Alyson Hannigan.

Ne po përpiqemi për vajzën tonë dhe shpresojmë që ajo të marrë në shtëpi trofeun e Len Goodman Mirrorball. Në fund të fundit, ajo e meriton atë. Ja të gjitha arsyet pse Ariana duhet të kurorëzohet fituese e sezonit 32 të Dancing With the Stars.

Do të hapë një rrugë të re për Arianën

(Eric McCandless/Disney nëpërmjet Getty Images)

Fansat e Bravo u indinjuan kur u publikua lajmi në mars 2023 se partneri prej kohësh i Arianës, Tom Sandoval, kishte një lidhje me shoqen e saj të ngushtë dhe bashkë-yll, Rachel Leviss.

Publiku u mblodh pas ish-baristit, duke e futur Arianën në një nga turnetë më të mëdhenj të rikthimit ndonjëherë. Papritur, ajo ishte kudo. Ajo kishte marrëveshje të panumërta markash dhe u shfaq në disa talk show dhe reality show televiziv. Ajo u shpjegoi dramën grave në The View dhe bëri një paraqitje të ftuar në Love Island Games. Në thelb, ajo ishte vajza It e vitit 2023. Vendasja nga Florida e ktheu thyerjen e zemrës së saj në një histori suksesi, por për fat të keq, fitimi i parave nga skandali nënkuptonte të fliste vazhdimisht për ish-in e saj.

Udhëtimi i Arianës në Dancing With the Stars e ndihmoi atë të krijonte një rrugë të ndarë nga Sandoval dhe skandali. Sigurisht, ajo foli pak për këtë në fillim, por që atëherë emri i Sandoval nuk është përmendur më. Ariana tha se distancimi nga skandali ishte i qëllimshëm.

Në një pyetje dhe përgjigje në Instagram të 27 nëntorit, ylli i Bravo tha se kishte një rregull për veten e saj për të hyrë në sezon. “Përveç javës 1 dhe [My Most Memorable Year,] Unë kisha një rregull të madh muzikor për veten time, i cili ishte JO këngë për këtë temë,” shkroi ajo, duke iu përgjigjur fansave që pyesnin pse nuk zgjodhi këngën famëkeqe hakmarrëse të Taylor Swift Vigilante S*** për javën e Taylor Swift.

Mendojmë se ajo ka bërë zgjedhjen e duhur. Ajo është mjaft e veçantë në vetvete dhe nuk ka nevojë të përmendë Sandoval për të bërë tituj.

Fituesja e Ariana në DWTS do të ishte fundi përfundimtar i turneut të saj të rikthimit dhe do ta ndihmonte të krijonte një identitet jashtë Rregullave të Sandoval dhe Vanderpump. Karriera e saj në sytë e publikut ka qenë e lidhur me të për dekadën e fundit dhe është koha për të prerë kordonin. Ajo mund të shkëlqejë vetë tani.

Ariana ka ngulmuar

(Eric McCandless/Disney nëpërmjet Getty Images)

Ariana është një punëtore e palodhur dhe nuk do të lejojë asgjë t’i pengojë, madje as një dëmtim të shpinës. Gjatë javës së Taylor Swift, Ariana zbuloi se po përjetonte dhimbje nga një dëmtim i shpinës. Pavarësisht sëmundjes, Ariana ka marrë ende rezultatet më të mira javë pas jave. Vendosmëria dhe këmbëngulja e saj janë të jashtëzakonshme dhe do ta bëjnë atë një fituese shumë të merituar.

Ariana e meriton

(Eric McCandless/Disney nëpërmjet Getty Images)

Nuk ka dyshim se Ariana është një balerin i talentuar. Ylli i VPR-së i impresionoi fansat dhe gjyqtarët me aftësinë e saj këtë sezon. Ajo shënoi 21 në javën e parë, duke e bërë menjëherë atë për të parë. Për të mos përmendur se ajo shënoi vetëm një pikë nën performancën më të mirë të javës. Performanca e saj e javës 1 dëshmoi se ajo hyri në garë me talent të papërpunuar dhe natyral. Për më tepër, ajo është përmirësuar dhe ka marrë rezultate më të larta ndërsa sezoni ka përparuar. Ajo mori rezultatin më të lartë në javën e 4-të dhe javën e 7-të dhe fitoi një rezultat perfekt në gjysmëfinalet e javës së kaluar.

Pavarësisht gjithë kësaj, rruga drejt fitores nuk do të jetë e lehtë. Ylli i Buying Back My Daughter ka një konkurrencë të fortë që shkon në finale. Xochitl Gomez dhe Charity Lawson gjithashtu kanë pasur ecuri mbresëlënëse këtë sezon.

Megjithatë, ne jemi ende duke bërë tifo për Arianën. Ajo ka bërë punë dhe duhet të shpërblehet me trofeun e lakmuar Mirrorball.