Taylor Swift and Kanye West

Klea

Taylor Swift dyshohet se e kishte hequr Kanye West nga Super Bowl

Taylor Swift dyshohet se e kishte hequr Kanye West nga Super Bowl

Kanye West ishte në ndërtesë si armiku i tij artistik, Taylor Swiftbrohoriste për të dashurin, Travis Kelcedhe Shefat e Kansasit në një Super Bowl Fitorja e vitit 2024.

e Kanye ish gruaja, Kim Kardashianishte gjithashtu i pranishëm, por duket se mes tyre nuk ka pasur takime të sikletshme Kanye, Kim, dhe Taylor gjatë ndeshjes së madhe.

Taylor Swift dhe Kanye West

Kansas City Chiefs mundi San Francisco 49ers 22-25 në kohën shtesë, dhe shumë të famshëm morën spektaklin në stadiumin Allegiant në Las Vegas.

Kanye, 46, e bëri hyrjen me të zezë nga koka te këmbët, e cila përfshinte maskën e fytyrës Alexander McQueen. Taylor, 34, tundi një bluzë korseje të zezë dhe xhinse, duke e vendosur në krye të ansamblit e Kelces xhaketë me tegela teksa po dilte nga stadiumi. Ajo ka aksesuar me një gjerdan të personalizuar Stephanie Gottlieb “87”, duke i kushtuar haraç numrit të fanellës së ngushtë dhe një tufë futbolli Judith Leiber.

Taylor Swift dhe Kanye West

Taylor ka qenë në fund të pranimit të e Kanye goditje publike për më shumë se dhjetë vjet. Tifozët e gjatë do të kujtohen Kanye duke u përballur me yllin e pop-it në rritje në vitin 2009 në skenën e VMA. Reperi i ndërpreu fjalimin e pranimit të këngëtares “Mine” kur ai rrëmbeu mikrofonin e saj dhe deklaroi se Beyonce duhet ta kishte fituar çmimin.

ne vitin 2016, Kanye rapped “Unë e bëra b*tch të famshëm”, duke iu referuar Taylor.

Taylor Swift dhe Kanye West

Kim, e Kanye gruaja në atë kohë, ndërhyri pasi fansat u dëgjuan në mbrojtje të këngëtares së njohur, duke pretenduar në një video të postuar se Taylor i kishte dhënë dritën jeshile e Kanye tekstet e këngës.

Taylor dëgjohej duke komentuar në një shkëmbim telefonik me reperin—“Më vjen shumë mirë që pate respektin që më quajte kështu dhe më tregove këtë si mik për këngën. Është thjesht një gjë shumë interesante për të bërë dhe një shfaqje vërtet e mirë miqësie.”

Taylor Swift dhe Kanye West

Taylor më vonë sqaroi se asaj nuk i ishte thënë një gjë e tillë Kanye do ta quante “b*tch” në këngën e tij. Kanye vazhdoi të shtynte pikën e tij në këngën e tij të sapo publikuar, “Carnival”, kur ai bëri rep “I made six Taylor Swifts,” duke nënkuptuar se ai ishte përgjegjës për karrierën e superyllit botëror.

Taylor Swift dhe Kanye West

Kanye u bë kryefjalë në fillim të këtij muaji, kur Sharon Osbourne kritikoi këngëtaren “Heartless” për përdorimin e bashkëshortit të saj, i Ozzy Osbourne këngë pa lejen e tij gjatë ngjarjes së fundit të dëgjimit të albumit të tij.

Sharon i tha TMZ të premten – “Kanye f–kam me hebreun e gabuar këtë herë.”

Dona Kelce

Sharon zbuloi se muzikantit i ishte dërguar një letër pushimi dhe ndalimi pasi ai ishte ndaluar më parë të përdorte versionin e “Iron Man”, rokeri performoi drejtpërdrejt në festivalin amerikan të vitit 1983.

Ajo gjithashtu thirri Kanye një “antisemit pa respekt” që “përfaqëson urrejtje”.

Te enjten, Kanye organizuan një festë dëgjimi së bashku me Ty Dolla $ign për të promovuar albumin e tyre të ardhshëm, Vultures, në Qendrën e Bashkuar në Çikago. Artisti kontrovers debutoi këngë të reja, duke repuar – “Dhe unë jam ende i çmendur, bipolar, antisemit / Dhe unë jam ende mbreti.”

Kanye West

e Kanye Pikëpamjet e shprehura kanë ndezur polemika që nga tetori 2022, kur ai shkoi në X për të bërë thirrje për “vdekje 3 MBI POPULLIN HEBRENJ”.

Kanye i kërkoi falje komunitetit hebre në dhjetor, por nuk pushoi së shprehuri retorikë antisemitike.

Më 14 shkurt, Kanye West mohoi akuzat e Brandon Marshall në lidhje me Yeezy dhe Taylor Swift në Super Bowl. Sipas një zëdhënësi për Kanye, “Ky thashethem është krejtësisht i rremë. Kjo nuk është e vërtetë.”