Taleen Marie mund të jetë mbi miqësinë e saj me Caroline Brooks

Klea

Taleen Marie mund të jetë mbi miqësinë e saj me Caroline Brooks

Ndonjëherë, miqësitë ecin rrjedhën e tyre, veçanërisht në Amvise të vërteta të Dubait. Edhe pse jemi vetëm në sezonin e dytë të ekskluzivitetit, ne kemi parë miqësi të shkëmbyera si valutë në Qytetin e Arit. Caroline Brooks ka qenë një serial i rregullt dhe bëri mjaft emër. Amerikaneja ka të bëjë me stilin e jetesës kur bëhet fjalë për rrethin e saj të brendshëm, por ndonjëherë, ky betim gjaku mund të duket paksa i tepërt.

Hyni Taleen Marie. Ish-këngëtarja u shpërngul nga Los Angeles për të ndjekur bashkëshortin e saj dhe nuk e ka kthyer kokën pas. Por ajo mori udhëzimet e dobishme të Caroline, shoqes së saj më të afërt dhe më të dashur. Episodi premierë i tregoi të dy të trashë si hajdutët, por pothuajse brenda natës, temperamenti i tyre ndryshoi. Fansat kanë filluar të shohin të çara në themelet e tyre, gjë që po na bën të mendojmë dy herë nëse kjo miqësi është e përjetshme apo jo.

Brooks nuk mund t’i linte qentë e fjetur të gënjejnë

Dëgjo, unë jam për një mik që ka shpinën e tjetrit. Por kur ai mik i përmendur ka lëvizur nga një incident, duhet ta bëni edhe ju. Shikuesit mësuan se Caroline Stanbury kishte bërë një nga batutat e saj sarkastike në anglisht për Taleen “Toppiling over”. Ish-pronarja e Bibliotekës së Dhuratave gjithashtu mund të ketë vënë re se burri i saj pa vaginën e të sapolindurit. Mirë, jo një fillim i mirë. Gjatë darkës së Taleen, Brooks u mërzit pak dhe e quajti Stanbury një hipokrit dhe një “c*nt”. Megjithatë, Taleen e bëri të qartë se Stanbury ose mund ta marrë atë siç është ose ta lërë.

Brooks po sjell dramën

Megjithatë, Brooks thjesht nuk mund të kuptojë se sa keq foli Stanbury për shoqen e saj. Por unë do të bastoj se kjo seri e zemëruar ka të bëjë më shumë sesa thjesht për Taleen. Brooks ka shumë të ngjarë të jetë e stresuar AF me biznesin e saj të ri dhe jetën e saj me një prind të vetëm. Por Taleen, e cila po vëren ndryshimin e qëndrimit, nuk duhet të jetë ajo që duhet të merret me pasojat. Episodi i fundit tashmë tregoi Taleen duke u përpjekur të kapërcejë hendekun e mosfunksionimit. Por Brooks dukej i vendosur për ta shqetësuar atë.

Pasi dëgjoi Sergio Carrallo-n të fliste se sa i pakënaqur ishte, Taleen i ofroi Stanbury-t një degë ulliri paqeje. Në vend që t’ia sillte lajmin të gjithë grupit, ajo tërhoqi OG mënjanë dhe ia tha privatisht. Lëvizja dëshmoi se Taleen nuk donte dramën që më i dashuri i saj po nxiste.

Taleen ndjehej si një peng

Ndërsa në Watch What Happens Live, Taleen vuri në dukje se komentet e kush-ha e mërzitën atë, veçanërisht për shkak të mënyrës se si shoqja e saj i kishte sjellë asaj informacionin. Këngëtarja zbuloi: “Ndihem si një peng në lojën e Brooks”. Nëna e dy fëmijëve i tha prezantuesit: “Do të jem i sinqertë, Andi. Ndjej sikur Brooks donte që unë të hyja në shfaqje dhe të isha qenush i saj, kukulla e saj. Dhe në momentin e dytë që fillova të merrja vendimet e mia dhe të njihja vajzat e tjera, u përshkallëzua.”

Sinqerisht, nuk e fajësoj Taleen që ndoshta donte një pushim me Brooks. Pronari i Shtëpisë Glass duket si jashtëzakonisht i bezdisshëm. Nëna e një fëmije ka një histori reagimi të tepruar dhe shpesh bën një mal nga një kodër mole. Të qenit miq me këtë lloj personaliteti shpesh mund të jetë e lodhshme. Ndoshta Taleen thjesht dëshiron pak hapësirë ​​për të menduar.

Të dy janë qartazi në grindje

Në një postim të kohëve të fundit në Twitter, Caroline me sa duket ia tregoi shoqen e saj dikur të ngushtë me disa sekrete martesore. Brooks vuri në dukje, “Në fakt, unë nuk jam duke fjetur me askënd për momentin, as nuk fle me shumë burra ndonjëherë. Por ne mund të flasim se me kë po flenë Taleen dhe burri i saj… Le të mos shkojmë atje! Ju keni fëmijë dhe mua më pëlqejnë ata, kështu që ecni lehtë.” Kërcënimet vazhduan të vinin dhe Brooks vazhdoi, “Do të jem i mallkuar nëse dikush që sjell gra në dhomën e saj të gjumit për të kënaqur burrin e saj, do të thotë se unë ‘fle me shumë burra’ @taleenkhanoyan ju doni të shkoni atje me mua? Ne mundemi! … Nëse ajo shkon poshtë, unë do të shkoj në ferr! Me fatura.”

Sikur nuk mund të bëhej më e pakëndshme, Brooks firmosi, duke shkruar: “Unë e vendosa Taleen në këtë shfaqje. Ajo nuk njihte asnjë person të vetëm nga kasti im, dhe ne e planifikuam atë nga sezoni 1. I premtova se do të bëja gjithçka që duhej për ta ngjitur, pasi ajo ishte kaq e dëshpëruar për të qenë pjesë e tij! E mbajta premtimin. Po të lejoj të kesh etje dhe të mos thuash shumë, por…”

Personalisht, jam i rraskapitur për Taleen. Këshilla ime është të ikni shumë larg miqësisë me Brooks. Asnjë miqësi nuk ia vlen kaq shumë dramë.

Kapni Real Housewives of Dubai tani duke transmetuar në Peacock.