Sutton Stracke zbulon të vërtetën pas çrregullimit të saj të ezofagut

Klea

Sutton Stracke zbulon të vërtetën pas çrregullimit të saj të ezofagut

Nëse Sutton Stracke që kishte për qëllim të fitonte simpatinë nga miqtë e saj kur zbuloi një problem të fundit mjekësor, ajo sigurisht që nuk e kuptoi atë. Është një kast i vështirë në The Real Housewives of Beverly Hills këtë sezon, dhe Georgia ishte sigurisht në territorin e armikut në atë kohë.

Festa Weed Dinner nga ferri arriti kulmin e Episodit 7 në Sezonin 13 të shfaqjes së suksesshme të realitetit televiziv. Kyle Richards organizoi ngjarjen për shokët e saj të aktorëve, duke përfshirë të renë AnneMarie Wiley, dhe ftoi persona si Faye Resnick të kënaqeshin me një vakt të mbushur me barëra të këqija.

Sigurisht, kjo shkoi kur Kyle dhe Sutton folën për shqetësimet për mirëqenien dhe martesën e të parit me Mauricio Umansky. Kyle më pas vendosi se do të ishte një taktikë e shkëlqyer devijimi për të sugjeruar që Sutton kishte një çrregullim të të ngrënit. Dhe kështu gjithçka përfundoi në episodin e javës së kaluar të RHOBH.

Sutton u lëndua nga reagimi në tryezën e darkës

Vendasja nga Gjeorgjia zgjodhi të hapej për diagnozën e saj të fundit gjatë konfrontimit. Sipas Sutton, një “çrregullim” i ezofagut shkakton “mbytjen” e saj kur gëlltit ushqimin, madje edhe pështymën e saj.

“Do t’u thuash të gjithëve që unë nuk ha,” i tha Sutton Kyle pasi ajo vuri në dukje se shoqja e saj po i shtynte ushqimin rreth pjatës së saj.

Kyle u përgjigj: “Por ti jo.”

Në një intervistë rrëfimi, Sutton shpjegoi se mungesa e të ngrënit ishte për shkak të një gjendjeje mjekësore.

“Çrregullimi im i ezofagut nuk është diçka për t’u tallur,” tha Sutton. “Unë nuk mund të ha disa ushqime. Kam katër ditë që nuk jam në gjendje të gëlltisë pështymën time. Dhe këtu është shoku im, që tall me mua.”

Tavolina e darkës nuk ishte aspak e këndshme për Sutton-in, ndërsa ajo u shpreh për çështjen e saj. Jo më pak, Kyle, e cila ishte e lumtur të shmangej nga problemet e saj.

“Më vjen keq të luftoj me ty,” tha një Sutton i dëshpëruar përpara se të godiste ulët. “Ti ke humbur tashmë dy motra, a dëshiron të humbasësh një të tretën?”

Kuptohet, Kyle u lëndua shumë nga deklarata dhe ishte gati t’i jepte fund festës. “Oh, me të vërtetë, shko përqesh veten,” tha ajo.

Në një kthesë të mahnitshme të qetësisë, Annemarie është një infermiere anesteziste e regjistruar. Anatomia e ezofagut është buka dhe gjalpi i saj. Besoni se kjo bisedë do të shfaqet përsëri, veçanërisht pasi anëtarja më e re e kastit të RHOBH është lidhur me Kyle.

Shikoni The Real Housewives of Beverly Hills të mërkurën në orën 8/7c në Bravo.