Survivor 50: Lojtarët që duhet të kthehen

Klea

Survivor 50: Lojtarët që duhet të kthehen

Nuk mund ta besoj se po i afrohemi sezonit të 50-të të I mbijetuar, por ja ku jemi. Mbaj mend që u ula me të gjithë familjen time për Sezonin 1, me ushqime në dorë dhe mendova se kjo shfaqje ishte e mrekullueshme! Ky sezon i ardhshëm përvjetor do të jetë sezoni i parë i madh i të kthyerve që do të tingëllojë në epokën e re të serialit. Sezoni historik me sa duket do të filmohet në verën e vitit 2025 dhe do të transmetohet në vitin 2026. Jeff Probst ka zbuluar zyrtarisht disa detaje emocionuese dhe fansat janë mbi Hene. Por kë duam të shohim të kthehet në ishull? Unë kam disa ide.

Sandra Diaz-Twine

Ky lojtar i Survivor është një bishë! Edhe pse Sandra Diaz-Twine është pak më e vjetër se disa nga konkurrentet e saj, ajo nuk duhet nënvlerësuar. Sandra konkurroi në Survivor: Pearl Islands, Survivor: Heroes vs Villains, Survivor: Game Changers dhe Survivor: Winners at War, kështu që ajo është e vetëdijshme se si ta luajë lojën. Ndërsa fansat shikonin në The Traitors, ajo është besnike dhe mund të mendojë në këmbë, shpesh duke manipuluar ata që e rrethojnë.

Sandra është një legjendë më vete si fituesja e parë dy herë e Survivor. Sandra është e njohur për strategjinë e saj “kushdo përveç meje” dhe nëse të tjerët e lejojnë atë të afrohet pranë këshillit fisnor dhe vijës së finishit, ajo është e detyruar t'i marrë të gjitha dhe një fitore tjetër. Falë pozicionit të saj si mentore, Sandra di padyshim se si të fitojë të tjerët në anën e saj.

Richard Hatch

Sipas mendimit tim modest, Richard Hatch duhet të jetë pjesë e Survivor 50. Dua të them, ai fitoi sezonin e parë të serialit. Pas incidentit të tij në sezonin 39, dyshoj se ai do të kthehet ndonjëherë. Por nëse do të ishte, ai patjetër do të dinte se si t'i fërkonte konkurrentët e tij në mënyrën e gabuar. Gjatë sezonit 1, ai u zhvesh dhe ecte lakuriq, duke ofenduar shumë nga vendasit e ishullit. Edhe pse ai është shumë i papëlqyer, Richard është një konkurrent që të gjithë duan ta urrejnë. Thjesht funksionoi për të dhe shfaqjen kur u transmetua për herë të parë mbi 20 vjet më parë.

Jonny Fairplay

Çdo djalë që mund të falsifikojë vdekjen e gjyshes së tij, lotët dhe gjithçka, duhet të jetë në sezonin 50 të Survivor. Jonny Fairplay konkurroi në Survivor: Pearl Islands dhe Survivor: Micronesia. Në një lëvizje që do të hynte në histori, shoku i Jonit, Dan, mbërriti në sfidën e të dashurve dhe e informoi atë se gjyshja e tij kishte ndërruar jetë fatkeqësisht. Nga simpatia, anëtarët e tjerë të ekipit zgjodhën ta linin Jonny-n të fitonte shpërblimin, në mënyrë që të mund të merrte më shumë informacion për gjyshen e tij të vdekur. Ata nuk e dinin që Xhoni në fakt e kishte orkestruar këtë plan përpara se të largohej nga Amerika, dhe nanja e tij ishte gjallë dhe mirë në shtëpi.

Fansat do të kujtojnë se Jonny shpesh përplasej me Sandrën, kështu që ftimi i të dyve në ishull mund të sjellë një dramë të mirë.

Boston Rob dhe Amber Mariano

Ndoshta nuk ka një dyshe më të famshëm se Rob Mariano dhe Amber Brkich. Romanca e tyre filloi kur ata ishin në të njëjtin fis ndërsa ishin në Survivor: All-Stars në 2004. Boston Rob është i njohur për aftësitë e tij drejtuese dhe aftësinë dinake për të larguar dikë nga rruga e tij. Babai i katër fëmijëve bëri disa lëvizje mjaft të paharrueshme ndërsa ishte në lojë, veçanërisht duke refuzuar aleancat me miqtë.

Fushat Cirie

Si mundet që Cirie Fields të mos jetë një lojë për Survivor 50? Veterani ka konkurruar në katër sezone dhe u bë shpejt i preferuari i tifozëve. Nuk është keq që Cirie është Susan Lucci e Survivor, pasi ajo shpesh konsiderohet si lojtarja më e mirë që nuk ka fituar kurrë. Cirie mund të njihet më së shumti për bindjen e një lojtari tjetër që të heqë dorë nga gjerdani i imunitetit. Si një pjesë e sezonit 50 të mbijetuar të Brigadës së Vejushës së Zezë, ka nevojë që ajo të jetë pjesë e tij, qoftë edhe vetëm për dramë. Cirie u tregoi shikuesve se kushdo me pasion për Survivor mund të konkurronte. Ajo kurrë nuk do ta zemëronte Xhefin.