Kush do të pushohet nga Sezoni 8 i Mesdheut Poshtë Deck?

Klea

Surprizat më të mira në trailerin e mesit të sezonit të 8-të në Below Deck Med

Poshtë Deck Mesdheut Sezoni 8 ka qenë plot kthesa dhe kthesa, dhe nuk ka përfunduar ende. Kapiteni Sandy Yawn ka pasur tashmë disa anëtarë të ekuipazhit që vijnë dhe shkojnë, gjë që nuk është e pazakontë për Below Deck Med. Ka pasur edhe shumë dramë, sidomos me ekipin e brendshëm. Nga traileri i messezonit, nuk duket se sezoni do të bëhet më i qetë ndërsa vijon. Këtu janë të gjitha zbulimet nga traileri i mes-sezonit, bëhuni gati për t’u tronditur!

Luka merr veten në një bllokim

Luka Brunton filloi sezonin 8 me një notë të lartë, kur kapiteni Sandy i ofroi atij rolin Bosun. Ai fillimisht bëri një punë të shkëlqyer me rolin e ri drejtues dhe e drejtoi ekipin e kuvertës me lehtësi. Sidoqoftë, traileri i mes-sezonit tregon Lukën duke u futur në më shumë se një situatë të vështirë në bord.

Fillimisht, Luka pati një përplasje me Stew 3 Natalya Scudder, por më vonë ai u interesua për Stew 4 Jessika Asai. Luka dhe Xhesika krijuan një miq me lloj marrëdhënieje të favorshme, pasi Luka po kërkonte pak argëtim. Megjithatë, traileri tregon Jessika-n duke pranuar se i pëlqen Luka “shumë më shumë seç duhet”.

Më vonë në trailer, Luka shfaqet duke u miqësuar me zierjen e re Lily Davison. Xhesika është e shokuar dhe në çast e deklaron Lukën si lojtar. Ndërsa Luka sigurisht që është në ujërat shkëmborë me Xhesikën, ai shfaqet gjithashtu duke pasur pak tension me kapitenin Sandy në trailer. Kur kapiteni Sandy i jep Lukës një urdhër në urë, ai përgjigjet me një “ferr të dëshpëruar” të frustruar. A do të jetë Luka përfundimi i ardhshëm i sezonit?

Natalya kthehet

Natalya bëri një dalje tronditëse në Sezonin 8 të Below Deck Med pasi u ndje e ngacmuar në bord. Grindja e parë e Natalias ishte me shefin Stew Tumi Mhlongo, dhe dy gratë vazhdimisht përplaseshin kokat gjatë disa statuteve të para. Përfundimisht, dy gratë arritën deri diku në një armëpushim, megjithëse nuk ishin tamam shoqe.

Problemi i vërtetë për Natalya, megjithatë, ishte Stew i dytë Kyle Viljoen. Të dy kishin qenë më parë miq gjatë sezonit të 7-të, por u përpoqën të shkonin mirë gjatë sezonit 8. Gjatë një debati të fortë, Kyle i bërtiti Natalyas dhe pretendoi se ajo “nuk do ta kontrollonte kurrë”. Përfundimisht Natalya i besoi kapitenit Sandy, i cili i tha asaj se e konsideronte sjelljen e Kyle si ngacmim. Pas një lamtumire të vështirë, Natalya përfundimisht u largua nga jahti për të shkuar në shtëpi.

Traileri i mes-sezonit ngacmon kthimin e Natalyas, i cili ndodh në një natë jashtë ekuipazhit. Natalya shkon në grup dhe duket se ka një ribashkim koket me Lukën. Kyle është i tronditur, duket qartë se ai kurrë nuk priste të shihte ish-mikun e tij së shpejti. A do të kthehet Natalya në përpjekje për të rimarrë pozicionin e saj apo thjesht për të filluar një dramë?

Lily është me peshë të vdekur

Lily ktheu kokën kur hyri për herë të parë si zëvendësuesja e Natalyas, megjithatë, traileri i mesit të sezonit nuk e bën atë të jetë më e mira e zierjeve. Një nga dështimet më të mëdha të Lily në rimorkio është një fatkeqësi lavanderie, ku ajo lë peshqirë të shpërndarë në të gjithë dyshemenë. Xhesika e thërret menjëherë për të, megjithëse duket se nuk e sheh këtë çështje.

Xhesika më vonë shkon te Tumi, i cili më pas fillon të kuptojë edhe etikën e dobët të punës së Lilit. Tumi deklaron se Lily “ka peshë të vdekur” dhe nuk po bën pjesën e saj për të ndihmuar ekipin e brendshëm. Më vonë në trailer, kapiteni Sandy shihet duke folur me Lily edhe për gabimet e saj. A ka Lily atë që duhet për të përfunduar sezonin, apo do të jetë në rrezik përfundimi gjithashtu?

Xhesika ka problem jo vetëm me etikën e punës së Lily-t, por edhe me jetën e saj të dashurisë. Lily shihet duke flirtuar me Lukën, i cili ishte i lidhur më parë me Xhesikën. Lily gjithashtu duket se ka një përplasje me Deckhand Max Salvador, i cili menjëherë u interesua për të. Në fund të trailerit, Xhesika puth Maxin, ndërsa Lily ecën drejt tyre duke u habitur. Xhesika bërtet se i vjen keq, por që Maksi është një puthës i mirë.

Midis punës dhe jetës së tyre shoqërore, Xhesika dhe Lili tashmë janë duke u përplasur me kokën. A do të jenë ata grindjet e ardhshme të mëdha të sezonit?