Strategjia e Peter Weber mbi tradhtarët është mbresëlënëse

Klea

Strategjia e Peter Weber mbi tradhtarët është mbresëlënëse

Lista e aktorëve për Tradhtarët Sezoni i 2-të ishte i mbushur me artistë të televizionit real. Yjet e Survivor, Parvati Shallow dhe Sandra Diaz-Twine, yjet e Real Housewives, Phaedra Parks dhe Tamra Judge, CT Tamburello nga The Challenge dhe Dan Gheesling nga Big Brother, nënshkruan të gjithë për lojën. Peter Weber po përsëritej për The Bachelor këtë sezon.

Lojtarët qëndruan në një kështjellë në Skoci me mikpritësin Alan Cumming. Dhe ai është me të vërtetë nikoqiri me më së shumti, nga epike me një linjë deri te loja e tij e ashpër e modës.

Alan zgjodhi Danin dhe Fedrën si dy Tradhtarët e parë. Pjesa tjetër e garuesve ishin Besnik. Tradhtarët e ftuan Parvatin të bashkohej me ta dhe ajo veshi me gëzim mantelin. Çdo natë, treshja dinak vriste një Besnik.

Çdo Besnik i mbetur në fund të lojës do të ndajë 250,000 dollarë. Por nëse ndonjë tradhtar ka rrëshqitur nga Besimtarët, ata i marrin të gjitha. Mendoj se është e drejtë të thuhet se askush nuk e cilësoi Pjetrin si lojtarin më të zgjuar në lojë. Ja pse strategjia e Peter Weber në sezonin 2 të The Traitors është milje përpara lojtarëve të tjerë.

Të gjithë e nënvlerësuan Pjetrin

Piloti Pete dukej miqësor me të gjithë në lojë. Ai fliste me njerëzit, por nuk ishte shumë i zëshëm në tryeza. Ai nuk u zotua për heshtje, si Dani, gjë që e dënoi lojën e tij. Por ai gjithashtu nuk ndau mendimet e tij me të gjithë kastin. Burri ishte i njohur për shpërndarjen e trëndafilave dhe seksit në një mulli me erë, jo për të menduar jashtë kutisë.

Njerëzit raportuan se Pete mendonte se “loja dukej argëtuese si ferr”. Ai shtoi, “Është padyshim si loja e jetës reale e Clue. Pra, thjesht duke u rritur, duke luajtur atë, duke e dashur atë, vetëm misterin që qëndron pas tij, dukej si një shpërthim absolut.”

Peter erdhi me idenë për të krijuar një dramë të rreme mes tij dhe yllit të Bling Empire, Kevin Kreider. Ata votuan për njëri-tjetrin në tryezë, duke arsyetuar se secili ishte tradhtar. Nuk ishte një lëvizje e madhe, por Peter shpresonte se do të mbante një objektiv larg tij dhe Kevinit. Në këtë aspekt, ishte një sukses.

Dhe kjo ishte vetëm një shije e asaj që Pjetri kishte në mëngë. Kombinoje atë me dëshirën e tij për të fituar paratë, dhe do të kesh një Besnik dinake.

Ai u krijoi një kurth tradhtarëve

Gjatë një sfide për thirrjen e zogjve, të gjithë The Traitors mbetën në kështjellë ndërsa gjashtë lojtarë të tjerë ishin jashtë. Çdo grup jashtë u nda në partnerë. Dhe kishte dy mburoja të fshehura jashtë për t’u rrëmbyer.

Ylli i Love Island USA, Carsten “Bergie” Bergersen dhe Trishelle Cannatella i The Challenge u bashkuan dhe Shereé Whitfield nga The Real Housewives of Atlanta punoi me Kevin. Më në fund, Peter punoi me yllin e Big Brother, Janelle Pierzina. Grupi vendosi që ata të mos zbulonin para konkurrentëve të tjerë që kishin fituar mburojat.

Dhe më pas Pjetri vuri në punë planin e tij të shkëlqyer. Ai u tha privatisht tre personave se dyshonte se ishin tradhtarë se ai e kishte mburojën. Pjetri gënjeu CT, Parvati dhe Dan. Në realitet, Bergie dhe Trishelle kishin mburoja.

Bergie u shpreh hapur në tryezën e rrumbullakët duke e akuzuar Danin si tradhtar. Kur treshja e pabesë u takua për të planifikuar vrasjen e radhës, Dan këmbënguli se duhej të ishte Bergie. Parvati i tha Danit se Pjetri i tha asaj se kishte një mburojë. Ndërsa Parvati besonte se ishte një gënjeshtër, Dan nënvlerësoi lojën e Peter. Përfundimisht, Fedra dhe Parvati e lanë Danin të merrte rrugën e tij. Dhe ishte zhbërja e tij.

Peter identifikoi dy tradhtarë…deri tani

Kur të gjithë po shijonin mëngjesin, në derë ra një trokitje. Bergalicious hyri brenda, duke treguar mburojën e tij. Vrasja e tij u bllokua dhe Tradhtarët u ekspozuan.

Pjetri zbuloi se ai u tha tre personave që dyshonte se ishin tradhtarë se kishte një mburojë. Parvati, Dan dhe CT pranuan se Pjetri u tha atyre për mburojën. Në tryezën e rrumbullakët, Dan u përpoq ta hiqte Fedrën si tradhtar për të shpëtuar veten. Zonja Parks i zbërtheu me mjeshtëri argumentet e dobëta të Danit.

Parvati pretendoi se ajo u lidh me Danin në ditën e parë dhe se mund t’i kishte besuar “personit të gabuar”. Ndërsa Pjetri e dinte se kishte vota të mjaftueshme për të dëbuar Danin, ai votoi për Parvatin. Ai i tha grupit se e dinte që CT ishte Besnik, por që Parvati nuk ishte.

Dhe nëse ai do të vritej, ai donte që besimtarët ta merrnin atë si “një shenjë”. Uau. Edhe pas vdekjes së tij të mundshme, Pjetri ishte i vendosur të përndjekte Parvatin. Në fund, Dani u dëbua dhe ishte tradhtari i parë që u ekspozua – e gjitha kjo falë planit të zgjuar të Pjetrit.

Pjetri u ftua të bashkohej me tradhtarët

Pjetri ishte quajtur “më Besniku i Besimtarëve”. Dhe ai ishte besnik ndaj klikës së tij Besnik, duke përfshirë Trishelle, Kevin, Bergie dhe ish-kryetarin e Dhomës së Komunave në Mbretërinë e Bashkuar, John Bercow. Fakti që shtëpia kishte një aleancë të fortë me Pjetrin në krye ishte një flamur i madh i kuq për Parvatin.

Kur Phaedra dhe Parvati u takuan në frëngji, Alan i befasoi. Ata mund të përpiqen të joshin një besimtar për t’u bashkuar me ta ose të kryejnë një vrasje. Parvati këmbënguli që ata ta ftonin Pjetrin të bëhej Tradhtar. Fedra mendoi se ishte një ide e keqe, por e la Parvatin të vraponte me të.

Të dyja zonjat u shtangën kur Pjetri refuzoi. “Unë jam Besnik deri në fund. Unë dua të jem pjesë e fitimit të kësaj në mënyrën e duhur, “tha Peter në rrëfimin e tij. “Nuk ka asnjë mënyrë në botë që unë të tradhtoj ekipin tim.”

Sigurisht, Pjetri i tha ekipit të tij privatisht se ai mori ofertën e Tradhtarëve dhe e refuzoi atë. Dhe ndërsa Trishelle loboi për të hequr qafe Fedrën, Pjetri e kishte fuqimisht kontrollin. Ai donte që Parvati të largohej, dhe më pas ata mund të përqëndroheshin në gjetjen e tradhtarëve të tjerë. Ndërkohë, klika e “mbetjeve” synoi Pjetrin si tradhtar. Nuk pati asnjë vrasje këtë javë, por ajo që do të ndodhë në tryezën e radhës sigurisht që do të jetë shpërthyese.

Fakti që Peter ka nuhatur dy Traitors dhe ka dalë jashtë Danit, tregon pse ai po luan lojën më strategjike në The Traitors. A do të arrijë deri në fund dhe do të kërkojë paratë e çmimit? Qëndroni të sintonizuar!