Stinët thelbësorë të RHOA

Klea

Stinët thelbësorë të RHOA

Amvise të vërteta të Atlantës ishte kësti i tretë në ekskluzivitetin e Bravo’s Real Housewives. Seriali aktualisht po transmeton sezonin e tij të 15-të dhe përbëhet nga Shereé Whitfield, Kandi Burruss, Kenya Moore, Drew Sidora, Marlo Hampton dhe Sanya Richards-Ross, me Monyetta Shaw-Carter dhe Courtney Rhodes që veprojnë si miq të amvisave. Ky këst i Real Housewives është padyshim një nga më të mirët, pasi gratë e Atlantës dinë se si ta sjellin dramën.

Përpara Atlantës, fansat kishin Real Housewives të Orange County, i cili fokusohej te gratë e bardha të pasura që bërtisnin shumë. Që nga dita e parë, RHOA ka dhënë diversitet dhe besueshmëri për shkak të aftësisë për të transmetuar një përvojë të ndryshme jete. Historitë e grave janë interesante dhe të përziera me pak shpirt shtesë që disa nga shfaqjet e tjera thjesht nuk e kishin. Këto janë sezonet thelbësore të RHOA që asnjë fans nuk duhet të humbasë.

Sezoni 6

Sezoni 6 pati disa goditje të rënda, me Porsha Williams që po merrej me divorcin e saj. Historia tjetër kryesore tregoi se Kandi duhej të merrej me nënën e saj, Mama Joyce, duke refuzuar të pranonte burrin e saj të ri, Todd Tucker. Kishte gjithashtu festë me pizhame nga ferri i NeNe Leakes, e cila çoi në një luftë të gjithanshme midis Porsha dhe Kenia.

Ribashkimi nuk ishte më i mirë, me ish-mbretëreshën e bukurisë që solli rekuizita për të përfunduar armikun e saj kryesor. Porsha ishte vrapuar drejt Kenisë sa hap e mbyll sytë, duke e tërhequr zvarrë në dysheme dhe duhej të tërhiqej prapa. Drama ishte reale dhe disa nga më të mirat që kanë ndodhur ndonjëherë në ekskluzivitet.

Sezoni 9

The Real Housewives of Atlanta Sezoni 9 tregoi rikthimin e Frick dhe Frack, të njohur si Porsha dhe Phaedra Parks. Sezoni përbëhej nga një udhëtim argëtues, i cili bëri që Marlo Hampton të akuzonte Kandi se ishte lezbike (jo herën e fundit). U bë lufta e madhe e sezonit. Cynthia Bailey zbuloi se do të divorcohej nga Peter Thomas. Ndërsa ky sezon i veçantë ishte paksa i ngadaltë, ai kishte disa momente të rëndësishme kohore që janë të rëndësishme për çdo fans të dijë, duke e bërë atë një nga sezonet më thelbësore të RHOA.

Përsëri, ribashkimi i sezonit ishte shumë i ndjekur, pasi më në fund u zbulua se Phaedra kishte qenë pas rrjetës së errët të gënjeshtrave të krijuara për Kandi, ish-mikja e saj më e mirë. Arsyeja e tradhtisë së saj doli të ishte sepse ajo ndjeu se i famshëm në mbarë botën e injoroi atë në fillim të vitit.

Sezoni 4

Ky sezon i çoi gratë e ATL deri në Afrikën e Jugut për festën e madhe të ditëlindjes së Kandi. Fakt argëtues: Këtu Kandi u takua për herë të parë me Todin. Sezoni 4 prezantoi ikonën e modës që është Marlo, e cila e bëri detyrën e saj të përplasej me Sheree. Dy gratë patën një diskutim të zjarrtë që përbëhej nga asnjë fjalë, vetëm dërdëllisje, dhe shpesh rikthehet edhe sot e kësaj dite.

Pjesa tjetër e sezonit përbëhej nga Kandi që përpiqej të depërtonte në muzikën country, Kim Zolciak u largua ngadalë nga seriali dhe Phaedra mësoi të bëhej një mortician. Megjithatë, sezoni tregoi vërtet se sa shumë krenohej Kandi për karrierën e saj dhe u forcua se do të ishte gjithmonë një nga amvisat kryesore.

Sezoni 1

Sezoni 1 i Real Housewives of Atlanta prezantoi shikuesit me kastin e parë kryesisht Black Real Housewives. Ky veprim meriton respekt, pasi Bravo u përqendrua te anëtarët e kastit të bardhë deri atëherë. Ashtu si shumë sezone të para të një ekskluziviteti, moda ishte e vjetëruar dhe cilësia e videos nuk ishte e mirë, por Zot, na pëlqeu. NeNe u shfaq si personaliteti i ri, dhe me kalimin e stinëve, egoja e saj rritej.

Sheree ishte mbledhëse e kockave, pasi shpesh lexonte të gjithë në grup me hije. Kimia sapo funksionoi, gjë që ndihmoi për ta bërë ekskluzivitetin një sukses të madh. Edhe pse gratë kishin momente, ato gjithashtu kishin disa histori thellësisht prekëse që shikuesit thjesht mund t’i merrnin pas. Deri më sot, Real Housewives of Atlanta është ende një nga ekskluzivitetet më të ndjekura, me fansat që shpresojnë se nuk do të rindizet si disa seriale të tjera të dashura.