Stinët më të paharrueshëm të vazhdimit me Kardashians

Klea

Stinët më të paharrueshëm të vazhdimit me Kardashians

Të qëndrojmë me Kardashianët argëtoi fansat e familjes së famshme për 20 sezone, përpara se të përfundonte përfundimisht shfaqjen e saj në 2021. Shikuesit panë për 14 vjet ndërsa Kris Jenner i ndihmoi gjashtë fëmijët e saj të bëheshin ikona ndërkombëtare, por disa ishin më të suksesshëm se të tjerët. Kim Kardashian ka qenë gjithmonë emri më i madh për familjen, edhe pse Kourtney Kardashian, Khloe Kardashian dhe Rob Kardashian u bënë më të njohura përmes shfaqjes.

Në vitet e mëvonshme të serialit, vajzat e vogla të Kris-it, Kendall Jenner dhe Kylie Jenner filluan të fitojnë famë gjithashtu, së bashku me babanë e tyre, Caitlyn Jenner. Përgjatë viteve, familja Kardashian/Jenner ka kaluar shumë ulje-ngritje. Ndërsa çdo sezon i Keeping Up With The Kardashians kishte momentet e veta, disa ishin shumë më të paharrueshme se të tjerët.

KUWTK Sezoni 12

Sezoni 12 ishte një nga sezonet më dramatike të Keeping Up With The Kardashians, gjë që sigurisht e bën atë një nga më të paharrueshëm! Ky ishte sezoni ku Rob hard nisi lidhjen e tij me modelin Blac Chyna. Siç e dinë shumë, Blac Chyna më parë ishte takuar me Tyga, e cila ishte takuar me Kylie pak para se Rob dhe Blac Chyna të ishin një artikull. Kjo ishte padyshim historia kryesore e sezonit 12, pasi familja ishte e tronditur nga lajmi.

Kjo nuk ishte e vetmja dramë e lidhur me marrëdhëniet nga sezoni 12. Khloe luftoi me mbajtjen e një lidhjeje edhe me ish-bashkëshortin e saj Lamar Odom. Për më tepër, Scott Disick vendosi që ndarja e tij me Kourtney nuk do të thoshte se ai nuk mund të ishte akoma i afërt me pjesën tjetër të familjes. Kjo padyshim shkaktoi polemika.

KUWTK Sezoni 15

Sezoni 15 ishte një tjetër sezon i paharrueshëm i Keeping Up With The Kardashians, i cili ishte i mbushur me ngjarje bombë. Ky sezon u fokusua në shtatzëninë e parë të Kylie-t dhe e pa atë të prezantojë në botë vajzën e saj Stormi. Khloe gjithashtu njoftoi shtatzëninë e saj të parë gjatë sezonit 15, megjithëse rrethanat në lidhje me të ishin pak më të komplikuara.

Disa ditë para se Khloe të lindte, familja zbuloi se Tristan Thompson e kishte tradhtuar me një grua tjetër. Kjo ishte një kohë e tmerrshme dhe hoqi pak nga gëzimi i sezonit. Nga ana tjetër, Scott ishte gjithashtu i përfshirë në më shumë dramë këtë sezon, kur ai dhe Kourtney u përplasën për mënyrën sesi të bashkë-prindëronin fëmijët e tyre.

KUWTK Sezoni 9

Sezoni 9 i Keeping Up With The Kardashians ishte argëtues në shumë nota të ndryshme. Megjithatë, Kim dhe Kanye West padyshim që morën qendër të vëmendjes. Ky ishte sezoni ku Kim dhe Kanye u martuan në Itali, që sigurisht ishte një ngjarje argëtuese, optimiste dhe bindëse. Për sa i përket më shumë lajmeve të mira nga sezoni 9, Kourtney dhe Scott njoftuan se ishin në pritje të fëmijës së tyre të tretë së bashku.

Por jo i gjithë sezoni 9 ishte i lumtur. Ky ishte gjithashtu sezoni kur Kris dhe Caitlyn njoftuan planet e tyre për t’u divorcuar. Ishte e hidhur, me përfundimin e martesës së tyre, ashtu siç filloi një tjetër. Kris dhe Caitlyn nuk ishin çifti i vetëm që u nda këtë sezon – Khloe gjithashtu u nda nga Lamar.

KUWTK Sezoni 13

Sezoni 13 i Keeping Up With The Kardashians ishte një tjetër mjaft i paharrueshëm, edhe pse jo për arsyet më të lumtura. Ky sezon u fokusua në incidentin e tmerrshëm me të cilin u përball Kim në një udhëtim në Paris, në të cilin ajo u grabit me armë teksa ishte në dhomën e saj të hotelit. Ndonëse kjo ishte një gjë e tmerrshme, ishte mjaft freskuese të shihje fokusin e shfaqjes në një incident kaq të rëndë, në krahasim me thjeshtimin e tij.

Ndërsa sezoni 13 ishte i vështirë për Kim, dukej pothuajse më i vështirë për Kanye. Në mes të traumës së Kim nga grabitja në Paris, Kanye u përball me një spirale në rënie që e solli atë në spital për nëntë ditë. Kjo është e vështirë të harrohet, pasi ishte kur gjërat filluan të shkojnë drejt edhe në marrëdhënien e Kim dhe Kanye.

Një tjetër arsye pse sezoni 13 ishte kaq i paharrueshëm ishte sepse vërtet vuri në qendër të vëmendjes Kendall dhe Kylie. Ky sezon ndoqi Kendall dhe Kylie pasi ata filluan ta merrnin më seriozisht modelingun, madje paraqitën linjën e tyre të modës në Vogue për shqyrtim. Kjo ishte e këndshme për t’u parë, pasi Kendall dhe Kylie shpesh ishin nën hijen e motrave të tyre më të mëdha gjatë sezoneve të mëparshme të shfaqjes.