Stinët më ikonë të The Bachelor

Klea

Stinët më ikonë të The Bachelor

Sezoni 28 i Bachelor filloi në janar. Tridhjetë e dy gra konkurruan për zemrën e instruktores 28-vjeçare të tenisit Joey Graziadei, e cila fillimisht u shfaq në sezonin e The Bachelorette të Charity Lawson.

Mezi presim të shohim se si shpaloset historia e dashurisë së Joey-t, por deri atëherë, le të shqyrtojmë historinë tonë Bachelor. Ky vit shënon 22 sezone që ekskluziviteti ka qenë në transmetim. Në dy dekadat e fundit, ka pasur disa sezone të paharrueshme, por disa të zgjedhur e forcuan vërtet vendin e shfaqjes në kulturën pop.

Këtu janë sezonet më ikonike të The Bachelor.

Sezoni 23: Colton Underwood

Sezoni i Colton Underwood i The Bachelor është ikonik më shumë për shkak të gjithçkaje që ndodhi më pas. Profesioni i futbollit përfundoi me Cassie Randolph në finale, por marrëdhënia u përkeqësua pas një viti lidhjeje. Sipas Us Weekly, çifti njoftoi ndarjen e tyre përmes Instagramit në maj 2020 në një postim të fshirë që atëherë.

Në shtator 2020, ish-çifti u kthye në lajme pasi Cassie paraqiti një urdhër ndalimi kundër ish-it të saj. E! Lajmet raportuan se një gjykatës dha urdhrin e ndalimit të përkohshëm më 14 shtator 2020 duke urdhëruar ish-Bachelorin të qëndronte të paktën 100 metra larg Cassie. Sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga media, Colton “përcillte” ish-in e tij, i dërgoi asaj “mesazhe shqetësuese me tekst” dhe vendosi një pajisje gjurmuese në makinën e saj. Ajo i hoqi akuzat në nëntor të atij viti.

Fansat menduan se ndarja e trazuar e çiftit ishte hera e fundit që ish-Beqari do të bëhej kryefjalë për jetën e tij personale, por sigurisht që nuk ishte kështu. Në prill 2021, Colton tronditi fansat kur doli si homoseksual në Good Morning America.

“Unë kam ikur nga vetja për një kohë të gjatë. Unë e urrej veten për një kohë të gjatë”, tha ai në emisionin e lajmeve të mëngjesit. “Unë jam homoseksual. Dhe unë u pajtova me këtë në fillim të këtij viti dhe e kam përpunuar atë. Dhe hapi tjetër në gjithë këtë ishte disi t'u bësh të ditur njerëzve.”

Colton ishte beqari i parë gay dhe ne as që e dinim. Pasojat e udhëtimit të tij Bachelor e bëjnë atë një nga sezonet më të paharrueshme deri më sot.

Sezoni 25: Matt James

Matt James bëri histori në vitin 2021 si i pari Black Bachelor dhe i treti Zezak kryesor i ekskluzivitetit, së bashku me ish-Bachelorettes Rachel Lindsay dhe Tayshia Adams. Nuk mund ta besojmë se u deshën 25 sezone që të kishte një Beqar të Zi. Ai gjithashtu theu një standard të gjatë të ish-konkurrentëve të Bachelorette duke u bërë The Bachelor.

Sezoni i Matt-it shfaqi biseda të rëndësishme rreth garës pasi u shfaq lajmi se zgjedhja e tij e fundit, Rachael Kirkconnell, mori pjesë në një festë me temën e Antebellum-it të Jugut të Vjetër në kolegj. Të dy u ndanë për shkak të polemikave, por u rilidhën vonë. Ata vazhdojnë të jenë të fortë edhe sot.

Sezoni 17: Sean Lowe

Sezoni i Sean Lowe është një nga historitë e pakta të dashurisë që dalin nga shfaqja. Sean dhe zgjedhja e tij e fundit Catherine Giudici kanë dëshmuar se ju mund të gjeni një marrëdhënie të qëndrueshme në TV realitet. Që nga koha e tyre në emision, të dy kanë lidhur martesën dhe kanë mirëpritur tre fëmijë. Ata janë pothuajse çifti i posterëve për ekskluzivitetin. Pothuajse çdo kryesues që nga Sean e ka përmendur atë si “mënyrën e duhur” për të qenë Bachelor.

Sezoni 13: Jason Mesnick

Jason Mesnick ishte i pari Bachelor që zgjodhi vajzën e gabuar, por ai nuk ishte i fundit. Vendasja e Uashingtonit fillimisht zgjodhi Melissa Rycroft, por më vonë e ndërpreu fejesën për të ndjekur një marrëdhënie me Molly Malaney. Vendimi ishte i diskutueshëm në atë kohë, por çifti që atëherë ka dëshmuar se dashuria e tyre është marrëveshja e vërtetë. Ata u martuan në vitin 2010 dhe që atëherë kanë mirëpritur një vajzë të quajtur Riley Anne. Molly është gjithashtu njerkë e djalit të Jasonit, Ty, nga një lidhje e mëparshme.

Sezoni 24: Peter Weber

Sezoni i Peter Weber i The Bachelor është ikonik sepse ishte i çrregullt si h***. Ai ishte kudo, gratë ishin kudo, ishte perfeksion. Gjatë Javës Fantasy Suite, kandidati kryesor i Peter, Madison Prewett, vendosi të linte shfaqjen pasi zbuloi se kishte qenë intim me një tjetër konkurrente. Biseda u ngrit pasi Madison solli besimin e saj dhe vendimin e saj për të shpëtuar veten deri në martesë. Shumë fansa menduan se Peter nuk do të fejohej pas largimit të Madison, por nuk ishte kështu. Në finale, ai i propozoi Hannah Ann Sluss, marrësit të trëndafilit të tij të parë. Menjëherë pas përfundimit të xhirimeve, ai hodhi Hannah Ann dhe pranoi se kishte ende ndjenja për Madison. O djalë.

Ai zbuloi në specialen After the Final Rose se ai dhe Madison ishin në lidhje, por kjo nuk zgjati shumë.

Sezoni i Pjetrit na dha kaq shumë kaos në realitet televiziv dhe na pëlqeu. Midis ndarjeve dhe pranisë së mamasë së tij ikonike Barb në shfaqje, ishte me të vërtetë një për t'u mbajtur mend.