Steve Harvey

Klea

Steve Harvey përplaset për martesën e tij të dështuar pasi pyetjet dhe përgjigjet bëhen të shëmtuara

Steve Harvey përplaset për martesën e tij të dështuar pasi pyetjet dhe përgjigjet bëhen të shëmtuara

Steve Harvey është duke u përballur me shqyrtimin e martesës së tij të dështuar pas një sesioni të diskutueshëm pyetjesh dhe përgjigjesh që u kthyen e ashpër.

Steve Harvey Kohët e fundit ka hasur në disa përgjigje të papritura nga ndjekësit e tij në rrjetet sociale pasi u përpoq t’i angazhonte ata drejtpërdrejt. Prezantuesi i “Family Feud” shkroi në Twitter vonë më 8 korrik, duke shtruar një pyetje për 6.2 milionë ndjekësit e tij: “Nëse ju dërgoja në inbox tani, çfarë do të më thoshit?”

Steve Harvey

Për habinë e tij, në vend të mesazheve admirimi apo emocioni, disa fansa pranuan sinqerisht se do t’i kërkonin para. Harvey67 vjeç, i cili ka gëzuar një karrierë të gjatë dhe të suksesshme në argëtim, që thuhet se ka grumbulluar një vlerë neto prej rreth 200 milionë dollarë, mund të jetë befasuar nga përgjigjet e drejtpërdrejta.

Steve Harvey

Përveç rolit të tij si prezantues i shfaqjeve të lojërave, Steve Harvey ka ndërtuar një karrierë të shumëanshme që përfshin stend-up komedi, duke aktruar në filma të shumtë dhe sitcom-in e tij, duke drejtuar emisione bisedash, duke luajtur një gjyqtar televiziv dhe duke autoruar libra të njohur, të gjitha duke kontribuar në perandorinë e tij të gjerë.

Steve Harvey

Ndër përgjigjet e ndryshme ndaj pyetjes së tij në Twitter, fansat shprehën mirënjohje për të qeshurën që ai ka sjellë në shtëpitë e tyre ndër vite. Disa të anketuar morën një qasje më personale, të tilla si pyetja për njerkën e tij, Lori Harvey, duke treguar një interes të madh për jetën e tij familjare.

Steve Harvey

Steve, i cili fitoi tre fëmijë – Lori, Jason dhe Morgan Harvey – pasi u martua me Marjorie Harvey në 2007, është gjithashtu baba i katër fëmijëve të rritur nga martesat e mëparshme me Marcia dhe Mary Lee Harvey.

Megjithatë, biseda mori një kthesë të papritur kur disa individë shfrytëzuan rastin për të kritikuar Harvey-n. Një komentues e akuzoi atë se ishte në martesën e tij të tretë dhe nënkuptoi shqetësime për marrëdhënien e tij me gruan e tij aktuale, Marjorie, dhe ish-partnerin e saj. Ata gjithashtu ngritën akuza në lidhje me ndërveprimet e tij me komedianin e ndjerë Bernie Mac.

Steve Harvey

Pavarësisht këtyre vërejtjeve kritike, Steve Harvey vazhdon të mbajë një prani të fortë nëpër platforma të ndryshme argëtimi, duke shfaqur tërheqjen dhe ndikimin e tij të qëndrueshëm në industri.

Vërejtja kritike drejtuar Steve Harvey-t preku disa çështje të diskutueshme që kanë qarkulluar rreth autorit “Mendoni si një burrë, veproni si një zonjë” kohët e fundit. Për shembull, akuzat u shfaqën nga bashkë-prezantuesja e tij e gjatë në radio në mëngjes, Shirley Strawberry, duke sugjeruar se arrestimi i Steve ndaj Marjorie Harvey, veçanërisht pas telefonatave të regjistruara me bashkëshortin e Strawberry-t, Earnest “Earnesto” Williams, u zbuluan në media. Williams aktualisht po vuan kohë në lidhje me akuzat për mashtrim.

Steve Harvey

Duke i shtuar shqyrtimit, ish-burri i Marjorie, Jimmy L. Townsend, pretendoi se ai foli me të vetëm disa ditë para se ajo të martohej me Steve në 2007. Marjorie dhe Townsend u martuan në vitet 1990 dhe kanë dy fëmijë së bashku. Townsend mori një dënim të përjetshëm në 1992 për aktivitete të paligjshme, por shërbeu rreth 27 vjet para lirimit të tij. Gjatë burgosjes së tij, Marjorie ishte nën mbikëqyrjen e FBI-së, megjithëse ajo kurrë nuk u akuzua ose u arrestua.

Familja Harvey është përballur me muaj spekulimesh mes thashethemeve për pabesinë e pretenduar të Marjorie. Steve i mohoi me forcë këto pretendime, duke i hedhur poshtë si të rreme. Së fundmi, çifti festoi 17-vjetorin e tyre, duke nënvizuar partneritetin e tyre të qëndrueshëm, pavarësisht shqyrtimit të vazhdueshëm publik.

Steve Harvey

Në vitin 2023, një akuzë e vjetër u rishfaq duke pretenduar se Steve Harvey u përpoq të minonte karrierën e komedianit të ndjerë Bernie Mac. Përçarja mes tyre filloi në vitet 1990 gjatë turneut “Original Kings of Comedy Tour”. Pretendimet sugjeruan se Steve e kishte zili Bernie, gjoja vidhte shaka dhe madje konkurroi për rolin e Bernie në “Ocean’s Eleven”. Pavarësisht se Steve mori këtë rol, marrëdhënia e tyre mbeti e tensionuar deri në vdekjen e Bernie në 2008.

Një tjetër përdorues i Twitter donte të pyeste Steve për ndërveprimet e tij me Katt Williams. Në fillim të këtij viti, Katt Williams ndezi polemika gjatë intervistës së tij “Club Shay Shay”, ku ai akuzoi disa bashkëmoshatarë, përfshirë Steve, për vjedhje shaka. Williams ndau gjithashtu anekdota personale rreth betejave të tij para famës, të cilat i shtuan karburant grindjes së vazhdueshme. Armiqësia thuhet se ka ardhur nga një incident mbi 20 vjet më parë, kur djemve të Steve iu mohua një autograf nga Williams dhe Steve refuzoi një sfidë për një shaka.

Steve Harvey

Pavarësisht këtyre polemikave, Steve Harvey u shfaq i patrazuar nga komentet e Williams për disa muaj.

Në qershor, gjatë Steve dhe Marjorie Harvey Charity Golf Classic i Fondacionit, Steve Harvey u bë tituj duke thënë me guxim, “Katt Williams nuk është s-t” dhe duke shprehur gatishmërinë e tij për të mbrojtur veten kur akuzohet në mënyrë të rreme. Duke folur me pasion, Harvey theksoi se ndërsa zakonisht shmang përdorimin e platformës së tij për të nënçmuar të tjerët, ai nuk do të hezitonte të hakmerrej kundër gënjeshtrave.

Steve Harvey

Pavarësisht natyrës provokuese të komenteve të tij, postimi në Twitter gjeneroi mbi 4,700 përgjigje, por veçanërisht nuk u postua në Instagram. Në vend të kësaj, Harvey dhe ekipi i tij zgjodhi të ruante angazhimin duke shpërndarë klipe të këndshme nga “Family Feud” në platformë.