Southern Charm Sezoni 9, Episodi 2 Përmbledhje

Klea

Southern Charm Sezoni 9, Episodi 2 Përmbledhje

Premiera e Sharmi jugor ishte mishërimi i realitetit të përsosur televiziv, falë kastit që i qëndroi besnik vetes. Kamerat u ndërprenë ndërsa Taylor Ann Green po ia dilte shumë Craig Conover-it, i cili sinqerisht nuk po merrte asgjë. Po pyesja se ku ishin pjesa tjetër e grave të Charleston, pasi ato nuk gjendeshin askund, ndërkohë që Taylor po e turpëronte vërtet veten në festën e dasmës. Edhe pse Taylor besonte se Craig ishte “ulur në disa informacione” në lidhje me Shep që dyshohej se e tradhtonte atë, themeluesi i Sewing Down South vazhdoi t’i mohonte akuzat, duke i bërë disa shikues të shqetësoheshin se Taylor mund të shndërrohej në Kathryn Dennis-in e ardhshëm.

Episodi 2 fillon me Olivia Flowers duke përqafuar anën e saj shtëpiake, duke mësuar shpejt se nuk ka asnjë arsye për të qarë mbi bollgurin e shpërthyer në mikrovalë ndërsa ajo përgatitet për takimin e saj me Rod Razavi. Venita Aspen është ende duke dhënë të gjithë modën, veçanërisht me qenin e saj, Charles, bishti i të cilit është lyer me ngjyrë kafe, por unë kam nevojë që këto gra të kuptojnë historinë e tyre, statistik.

Taylor ka sy të freskët në mëngjes

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Asgjë nuk është më e keqe se zgjimi pas një mbrëmjeje shumë të keqe dhe një shumë kokteje rozë. Por për t’i shtuar dëmtimin, Taylor është ende e qartë se po ushqen një zemër të thyer pasi i tha shokut të saj të dhomës se kjo ishte hera e parë që ajo kishte parë Shep Rose pas disa muajsh, gjë që do të bëjë që çdo grua të humbasë komplotin e saj. Taylor zotëronte në mënyrë përshkruese ndjenjat e saj, duke vënë në dukje se ju e njihni atë ndjenjë kur “Zemra juaj bie në prapanicë”, duke e lënë paksa shoqen e dhomës të shtyrë nga mëngjesi i saj.

Taylor mund të ketë harruar se ajo vuri në dyshim besnikërinë e Paige DeSorbo ndaj Craig, por avokati nuk e ka bërë. Ai ka të ngjarë t’i mbajë ato fjalë kundër saj. Ndërsa fliste në një rrëfim, Craig dënoi shpërthimin, duke u thënë kamerave: “Shikoni, çfarë tha Taylor për Paige-n, është bullsh*t. Por unë e di se me çfarë po merret Taylor; ajo nuk e kishte menduar. Dhe kush jam unë që ta mbaj këtë mbi kokën e saj?” Epo, mirë, mirë, a është e mundur që Craig-u ynë i vogël të jetë pjekur? Fansat u kthyen shpejt në realitet kur Craig tha: “Mendoj se mund të vijë ndonjë e mirë duke i thënë Paige-t këtë? Jo.” Po, duket se ai mund të jetë në kontrollin e dëmtimit për një pjesë të sezonit.

Të impresionosh Leva do të ishte një punë e madhe

Përmbledhje Southern Charm
(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Fatmirësisht, të paktën një yll Southern Charm duket se e ka kokën mbi supe. Taylor vendosi të shihte Leva Bonaparte me shpresën për të marrë një perspektivë të re për gjërat. A e dinte dikush që Taylor ndërroi punë dhe tani është në shitje? Jo? As unë! Leva nuk humbi kohë ndërsa Taylor u hodh në historinë e saj të “Trikshmet e së Dielës”, duke e lënë restorantin të mërzitur. Rezulton se Taylor hoqi fjalë për fjalë gjithçka, duke përfshirë punën e saj si asistente ortodontike, për të udhëtuar me Shep. Pastaj, ai e zhgënjeu atë. Zot, shpresoj se ky është një sezon shpengimi për këtë vajzë; ajo ka nevojë për të!

Nuk duket sikur Taylor është prerë të jetë një përfaqësues i shitjeve për një markë alkooli të konservuar. Shikuesit u detyruan të mbulonin sytë dhe të shikonin me gishta teksa bjondja përpiqej të ngrinte Levën. Pijet u mbërthyen në kuti, Taylor nuk mund të ndalonte së thënë “um” dhe të gjithë donin të shkriheshin në sfond. Për fat, Leva kishte disa këshilla të thella: “Kjo është arsyeja pse nuk do ta lija kurrë punën time për një tip.” Amen.

Madison po pretendon se nuk i pëlqen lodrat e seksit

Përmbledhje Southern Charm
(Foto nga: Paul Cheney/Bravo)

Gjatë premierës, Taylor i dhuroi Madison LeCroy dhe bashkëshortit të saj një vibrator të ndritshëm me shpresën për një jetë seksuale më të mirë se ajo që ka aktualisht si një grua beqare. Dhurata ishte e menduar, në një mënyrë të çuditshme, ‘burri juaj mund të mos jetë mjaftueshëm i mirë’. Por, ishte krejtësisht i keq për një rast të tillë si festa e Madison. Nëna e një fëmije shihet në shtëpi duke e zbërthyer nga kutia dhuratën, duke thënë “po, jo” menjëherë përpara se të hedhë dildon neoni në plehra. Zonjë, të paktën dhurojini një vajze beqare në nevojë.

Golfi është një sport xhentëlmenësh

Më korrigjoni nëse gaboj, por diçka rreth Shep, Craig dhe Austen Kroll funksionon vetëm brenda parametrave të reality TV. Nëse djemtë do të vepronin kaq marrëzisht jashtë sferës së Southern Charm, ata nuk do të kishin hijeshi dhe do të talleshin. Ndonëse nuk do të doja të dilja me asnjë nga këta tre burra, sjelljet e tyre të çuditshme disi funksionojnë për ta. Kjo mund të jetë ajo që na mban të gjithëve të akordojmë. Rasti i duhur: kur fansat u prezantuan me Jarrett “JT” Thomas, anëtari më i ri i grupit.

Në vend që të bëjnë thashetheme rreth ftohësit të ujit, djemtë e çojnë atë në tee, ku thuhet se Austen është ende mjaft i afërt me Taylor-in. Kaq shumë për kodin bro. Rezulton se JT ka disa informacione të brendshme që zbulojnë se Taylor e kaloi natën në shtëpinë e Austen, duke vënë në dukje se qëndrimi i ish-shoqes së një shoku ishte “i errët” në rastin më të mirë.

Me sa duket, Shep është ende i dashuruar me Taylor, por ende vuan nga sindroma Peter Pan. Ai e fsheh mirë këtë, duke pretenduar se ka “më shumë peshq në det, miku im”. Drunk Shep u shfaq dhe doli në Uptown, duke vënë në dukje se nuk do të befasohej nëse Austen dhe Taylor do të mblidheshin së bashku – parathënia shkon thellë kur pi një gllënjkë Trop Hop!

Sezoni 9 i Southern Charm transmetohet të enjten në 9/8c në Bravo.