Sonja Morgan thyen heshtjen pas shitjes së shtëpive në qytet në NYC

Klea

Sonja Morgan thyen heshtjen pas shitjes së shtëpive në qytet në NYC

e Sonja Morgan Shtëpia e njohur e qytetit Upper East Side NYC më në fund u shit në ankand për 4.45 milionë dollarë dje. Ajo ishte përpjekur ta shkarkonte për rreth një dekadë.

Shitja ishte e hidhur për shumë fansa të Real Housewives të Nju Jorkut. Gjatë gjithë qëndrimit të Sonjës në shfaqje, shtëpia e saj u shfaq në mënyrë të dukshme dhe ishte vendi për shumë raste të ekscentricitetit të saj karakteristik dhe lehtësimit komik.

Sonja njoftoi planet e saj të ankandit muajin e kaluar. Shtëpia e qytetit përfundoi duke u shitur për shumë më pak se 9.1 milionë dollarë që ajo dhe ish-bashkëshorti i saj pagoi për të. Megjithatë, ajo duket mjaft optimiste për fazën tjetër të jetës së saj. Tani që “Sonja me një J seksi” do të jetë në rrugën e saj, ajo dha një deklaratë duke dhënë më shumë informacion se pse ishte koha që më në fund të largohej.

Sonja: “Është koha për të bërë mua”

Mbrëmjen e djeshme Sonja ka postuar një video në Instagram ku shihet tashmë duke lëvizur mobiljet e saj në depo. Ajo gjithashtu ndau ndjenjat e saj për të lëvizur nga shtëpia e saj e dashur prej kohësh me Page Six.

Në një prononcim Sonja shpreh shpresat e saj për pronarin e radhës, si dhe gatishmërinë për të ecur përpara si një fole bosh. Ajo dhe ish-bashkëshorti i saj John Adams Morgan blenë shtëpinë në vitin 1998. Ajo qëndroi pas divorcit të vitit 2006 dhe rriti Quincy Morgan atje. Quincy mbaroi kolegjin vitin e kaluar dhe tani jeton në Los Anxhelos.

Deklarata e Sonjës nisi: “Kjo shtëpi e dashur ka qenë zemra e kujtimeve për familjen tonë për dekada. Tani, ndërsa ne ecim përpara, është koha që dikush tjetër të ndërtojë kujtimet e veta këtu, ashtu siç bëmë ne. E di që tani ishte koha që kjo shtëpi e bukur e qytetit në Upper East Side të niste kapitullin e saj të ardhshëm.”

Ajo ndau lëvizjet e saj të radhës. “Do të jem gjithmonë një Njujorkeze në zemër, por të jem në gjendje të udhëtoj lirisht me turneun tim të komedisë Sonja In Your City Improv, pa pasur nevojë të japim me qira shtëpinë tonë, është një peshë që më hiqet nga supet. Më lehtëson krijimtarinë edhe ndaj përpjekjeve të tjera të rëndësishme. Kudo që shkoj, shkoj.”

Sonja përfundoi: “Kam qenë një nënë e përkushtuar që kam ofruar stabilitet dhe mbështetje financiare në shtëpinë e fëmijërisë së vajzës sime. Tani është koha të më bëj si shumë fole të tjera boshe.”

Mezi presim të shohim se çfarë lloj telash argëtues do të futet më pas “kashta që trazon pijen”!

The Real Housewives of New York, Real Housewives: Ultimate Girls Trip: RHONY Legacy dhe Luann & Sonja: Mirë se vini në Crappie Lake të gjitha transmetohen në Peacock.