Sonja Morgan ndihet 'shumë më e lehtë' pas shitjes së shtëpisë në qytet

Klea

Sonja Morgan ndihet ‘shumë më e lehtë’ pas shitjes së shtëpisë në qytet

Sonja Morgan ka shitur zyrtarisht shtëpinë e saj në qytetin e Nju Jorkut. Ndërsa lirimi ishte pak emocional, ajo u ndje shumë më e lehtë pasi shiti zyrtarisht pronën në ankand majin e kaluar për 4.45 milionë dollarë.

Ajo fillimisht u përpoq të shiste shtëpinë e qytetit, por iu desh mjaft më shumë se sa kishte planifikuar. Më në fund, ajo vendosi ta nxirrte në ankand. “Shtrojeni në ankand,” tha ajo më në fund. “Unë dua të dal. Unë dua një kohë të kufizuar. Unë jam jashtë.”

Nuk jepet me qira

Sonja u shfaq në Specialen e 15-vjetorit të Watch What Happens Live me yjet e tjerë të Bravo dhe alumet e Real Housewives të Nju Jorkut. Ajo tregoi se po ndihej shumë më mirë tani që shtëpia e qytetit u shit.

“Sa herë që e listoja, e merrja me qira sepse më duhej të paguaja faturat çdo muaj,” tha Sonja. “Kam shitur mobiljet. Ndihem shumë më i lehtë. Dhe mendoj se do të ha më shumë, do të fle më shumë dhe do të shtrihem më shumë,” përfundoi ajo ndërsa të ftuarit e tjerë duartrokitën.

Kjo është një mënyrë për të festuar një shitje. Megjithatë, Sonja e la të lirë shtëpinë e saj në qytet për gjysmën e asaj për të cilën e bleu në 1998 me bashkëshortin e saj, John Morgan. Shtëpia ishte 9.1 milion dollarë në atë kohë dhe ajo fillimisht e listoi atë për 9.95 milion dollarë në 2013.

lamtumirë e hidhur

Sonja tregoi se në zemër do të jetë gjithmonë një njujorkeze. Por, në të njëjtën kohë, shitja e shtëpisë ishte një peshë mbi supet e saj. Ajo tregoi se ishte një lehtësim që tani mund të udhëtojë me turneun e saj Sonja in Your City Improv Comedy pa pasur nevojë të marrësh me qira shtëpinë e qytetit.

“Kam qenë një nënë e përkushtuar duke ofruar stabilitet dhe mbështetje financiare në shtëpinë e fëmijërisë së vajzës sime. Dhe tani, është koha që të më pëlqejnë kaq shumë fole boshe,” përfundoi ajo.

Pas shitjes, Sonja shpërndau një video në rrjetet e saj sociale ku shihet duke lëvizur karriget e saj nëpër depo. Ajo shtoi mbishkrimin: “Tashmë po ndihem më e lehtë. Mbrojtja e këtyre karrigeve të bukura në ruajtje. #liri.”

Duket se fjala “më e lehtë” është mënyra e saj e preferuar për të përshkruar se si ndihet.