Skenat më të pakëndshme të rregullave të Vanderpump për t'u rishikuar

Klea

Skenat më të pakëndshme të rregullave të Vanderpump për t'u rishikuar

Termi “pasqyra është 20/20” sigurisht që mund të zbatohet Rregullat e Vanderpompës. Kasti ka kaluar nëpër shumë ndryshime në dekadën e fundit, nga ndarjet te skandalet dhe gjithçka në mes. Këto ndryshime kanë bërë disa skena të vështira për t'u rishikuar.

Këtu janë skenat më të pakëndshme VPR për t'u rishikuar:

Ariana dhe Rachel nga zemra për zemër (Sezoni 10)

Në episodin 14 të sezonit 10, Ariana Madix dhe Rachel Leviss patën një zemër në zemër që na bëri të mërziteshim nga fillimi në fund. Në skenë, Rasheli, e cila kishte një lidhje të fshehtë me Tom Sandovalin, e nxehte Arianën për çështjet e intimitetit të saj dhe të Sandovalit. Ish-mbretëresha e bukurisë i bëri Arianës një sërë pyetjesh provuese, duke përfshirë nëse ajo ndihet e tërhequr seksualisht nga Sandoval. Është e vështirë të shikosh Arianën të pambrojtur me dikë që po lidhej me të dashurin e saj pas shpine. Po, nuk duam ta rishikojmë këtë së shpejti.

Dasma e Katie dhe Schwartz (Sezoni 5)

Dasma e Katie Maloney dhe Tom Schwartz është një rishikim i vështirë për arsye të dukshme. Martesa nuk funksionoi dhe është brutale të shikosh të dy shkëmbejnë betimet duke ditur se si përfundoi lidhja e tyre.

Lala shpjegon se si u njoh me Randall (Sezoni 7)

Në sezonin 7, Lala Kent zbuloi se si u takua me ish të fejuarin e saj, Randall Emmett. Vendasja nga Juta foli për romancën e tyre të stuhishme sikur të ishte një përrallë. Një përrallë që përfshinte dhurata të shtrenjta dhe një rol në një film. Lala tani e përshkruan marrëdhënien e saj me Randallin krejt ndryshe. Në vitin 2021, ajo zbuloi se i fejuari i saj nuk ishte ai që dukej. Jo vetëm që po e tradhtonte, por edhe gënjeu se ishte i martuar dhe i dhuroi një unazë të rreme fejese. Të shikosh Lala-n të vërshojë mbi një burrë që më vonë i shkaktoi aq shumë dhimbje nuk është kënaqësi për t'u rishikuar. Ne po e anashkalojmë këtë skenë.

Rachel sjell lule Ariana (Sezoni 10)

Në episodin e Sekreteve të Zbuluara të sezonit 10, Rachel u shfaq në shtëpinë e Arianës dhe Sandoval me lule. Gjesti do të konsiderohej i ëmbël nëse nuk do ta dinim që një natë më parë ajo po lidhej me të dashurin e Arianës. Të shikosh Sandoval dhe Rachel të shkëmbejnë duke ditur shikimet pas shpinës së Arianës në këtë skenë është e gabuar në nivel tjetër.

Scheana paralajmëron Arianën për Sandoval (Sezoni 3)

Në premierën e sezonit 3, Scheana Shay u përball me Arianën me pamjet e teksteve mes Sandoval dhe Miami Girl. Ariana hodhi poshtë fotot, duke i thënë Scheana-s se ajo dhe Sandoval janë “të neveritshëm të sinqertë me njëri-tjetrin”. Hmm. Ne nuk jemi aq të sigurt për këtë. Pasi Scheana theksoi se Sandoval është një “gënjeshtar vërtet i mirë”, Ariana u përgjigj: “Unë e di kur ai gënjen”.

Shikimi i kësaj skene në vazhdën e Scandoval është kaq brutale. Ariana i qëndroi 100 për qind burrit të saj dhe i mbrojti karakterin e tij shoqes së saj më të mirë. Po.

Data e patinazhit të Sandoval dhe Ariana (Sezoni 10)

Në episodin e Sezonit 10 “Sekretet e Zbuluara”, fansat panë një skenë të fshirë të takimit të patinazhit të Arianës dhe Sandoval, i cili ndodhi pasi ai flinte me Rachel.

Në skenë, Ariana bie mbi Rakelën, duke i thënë Sandovalit: “I thashë Katie-t, thashë: 'E di, do të duhet të punosh shumë për të më bërë që jo vetëm të dua absolutisht Raquel-in. E dua shumë dhe kemi kaluar kaq shumë kohë së bashku.”

Është zemërthyese të shikosh Arianën duke mbrojtur dikë që nuk kishte besnikëri ndaj saj.

Fjalimi i Kristen për Tomin (Sezoni 3)

Pasi plani i Kristen Doute për të ndarë Arianën dhe Sandoval dështoi, ajo mbajti një fjalim dorëzimi që në retrospektivë ishte i vdekur.

“Ti fiton Ariana,” tha Kristen në një rrëfim. “Ti fiton duke pyetur veten se ku është f*** Tom çdo natë kur i dërgon mesazh, fiton duke mos qenë i sigurt nëse ai po të thotë të vërtetën dhe fiton duke ndarë një shtrat me gënjeshtarin më të mirë që kam njohur ndonjëherë.”

Woah. Ajo e gozhdoi atë.

Ariana krahason Rachel me Forest Gump (Sezoni 10)

Në një rrëfim të sezonit të 10-të, Ariana shprehu mbështetjen për Rachel, duke u thënë producentëve që i pëlqente të shihte shoqen e saj të gjente besim pas ndarjes.

“Ju e dini në Forest Gump kur Forest është duke vrapuar në atë shteg, dhe ndërsa ai po vrapon, mbajtësja e këmbës [breaks off] dhe ai thjesht shkon. Është kështu, përveçse është si, “Vrapo Raquel, vrapo”.

Kjo skenë është e mallkuar në retrospektivë sepse tregon se sa shumë Ariana e mbështeti Rashelin. Ajo donte që ajo të fitonte dhe të lulëzonte, por Rachel nuk ia ktheu favorin.

Rishikoni skena të pakëndshme dhe më shumë nga Vanderpump Rules on Peacock.