Skenat më dramatike të amvisave reale të të gjitha kohërave

Klea

Skenat më dramatike të amvisave reale të të gjitha kohërave

Në vitin 2006, perënditë e hoqën të parën Amvise të vërteta ekskluzivitet në prehrin tonë. Seriali tregoi sesi elita jetonte pas portave të tyre të praruara. Fansat e gjetën shpejt të preferuarin e tyre, qoftë kjo kotele e re seksi, nëna e sapo divorcuar e tre fëmijëve, apo biznesmenja e zhveshur. Ajo që u zbulua ishte pothuajse dy dekada e kaosit të pafiltruar që ndodhi nga qyteti në qytet. Ndjekësit hëngrën dramën dhe ende, edhe sot e kësaj dite, duan të kthehen dhe të rijetojnë disa nga momentet më të mira. Pra, bëni një shëtitje me mua në korsinë e kujtesës teksa po përcaktoj skenat më dramatike të të gjitha kohërave.

Pasarela e Ramonës

Ndonëse mund të mos ketë qenë bërtitjet dhe ulërimat me të cilat jemi mësuar nga Real Housewives of New York, shëtitja e Ramona Singer në Javën e Modës ishte një nga librat. Duke ardhur si një e mërkurë e pushtuar, Adams, nëna e një fëmije, ishte në një mision për të shërbyer. Mjerisht, të gjithë fansat kujtojnë se ishin “sytë e saj të çmendur”. Sytë po dilnin. Jill Zarin nuk mundi ta përmbajë veten, pasi ajo vuri në dukje, “Kur Ramona doli jashtë, ajo dukej sikur një alien kishte pushtuar trupin e saj.”

Soliloku i Caroline

Unë do të argumentoja se një nga skenat më dramatike nga Real Housewives of New Jersey ishte momenti kur Caroline Manzo i tregoi Danielle Staub për familjen e saj. Teksa ish-striptisteja u përpoq të ndante grupin, matriarkja u kujdes të sqaronte qëndrimin e saj. Në një moment si kumbari, nëna e tre fëmijëve vuri në dukje: “Më lejoni t'ju tregoj diçka për familjen time. Jemi të trashë si hajdutët. Dhe ne mbrojmë njëri-tjetrin deri në fund.” Ndërsa Danielle u ul duke vepruar sikur këto fjalë të mos e fusnin në faza, ne të tjerët shikuesit mësuam atë ditë se Caroline nuk duhej të ngatërrohej kurrë. Serioziteti i bisedës na bëri të mendojmë gjithashtu se Garden State ishte më i ashpër se sa dukej në fillim.

Planifikues festash nga ferri

Të thuash se Shereé Whitfield kishte shqetësime për partinë e saj ishte një nënvlerësim i madh. Ylli i Real Housewives of Atlanta kishte për qëllim t'ia shprehte shqetësimet e saj planifikuesit të festës së saj, Anthony, por ajo nuk e vlerësoi se si ai “u bë i zgjuar” kur ajo e bëri atë. Kështu, në një vizitë të improvizuar në zyrë, gjërat dolën jashtë. Ndërsa Shereé u përpoq të bënte të pamundurën për ta pushuar me butësi burrin, planifikuesi i pakënaqur i festës u ngrit në këmbë dhe tundi duart në fytyrën e saj. Lëvizja e largoi Shereé-n pasi ajo shqiptoi vetëm pesë fjalë të vogla që do të hynin në historinë e Real Housewives. “Kush do të më kontrollojë mua, boo?”

Mirupafshim, Kyle!

Që nga fillimi i Real Housewives of Beverly Hills, Lisa Vanderpump dhe Kyle Richards kanë qenë miqtë më të mirë. Por diku midis Puppygate dhe Lizës duke u lodhur jashtëzakonisht nga 90210 gratë, gjithçka shkoi keq. Kyle, i cili nuk është i mirë në përballje, u detyrua të dilte ballë për ballë me LVP, dhe nuk ishte e bukur. Lisa ishte akuzuar për shitjen e historive në media dhe Kyle këmbënguli se thashethemet kishin ardhur nga kampi i Lizës.

Lisa dhe Ken Todd u ndjenë të dy të verbër nga Kyle, i cili nuk e gjente dot brenda saj të qëndronte për mikun e saj më të afërt dhe më të dashur në atë kohë. Biseda u bë e çrregullt kur Ken i tha Kyle: “Ti nuk je shoku i saj”. Ndërsa shkëmbimi i fjalëve vazhdoi, fansave iu dha fraza e përjetshme, “Mirupafshim, Kyle!” Dhe ish-ylli i fëmijëve u përcoll shpejt nga Villa Rosa.

Ishulli i frikshëm

Këtë moment të fundit dramatik në listë do ta përshkruaja si historik dhe klasik. Përsëri, Real Housewives e Nju Jorkut erdhën në tufë, këtë herë me Scary Island. Gjithçka filloi me Kelly Bensimon që u mërzit për çantat e mira që i kishin lënë jashtë derës së saj. Modelja u ndje personalisht e viktimizuar teksa tha: “Nuk e kuptoj pse e bëri këtë. Nuk e kuptoj pse e bëri këtë.” Nëna e dy fëmijëve u tha kamerave: “Ishte kaq jopersonale dhe thjesht më fërkoi në rrugën e gabuar.”

Kelly filloi të qante në shtratin e saj menjëherë pas. Dhe i tha kamerave Bravo se ishte “e vetme në ishullin e frikshëm pa miq”. Pasi ia besoi Jill-it, pjesa tjetër e kastit u shqetësua për gjendjen mendore të Kelly-t.

Pasi u ndje sikur ishte sulmuar në darkë, Kelly u largua, duke e pyetur: “A dëshiron dikush një pelte? Apo një gjel sheqeri? A mund të qetësohemi dhe të ndalemi?” Në këtë pikë, grave u mjaftuan me shakatë e saj, me Bethenny Frankelin duke marrë drejtimin ndërsa ajo bërtiti: “Shko të flesh!”