Skandali i realitetit të Monikës Von Tease është shumë më i mirë se skandali

Klea

Skandali i realitetit të Monikës Von Tease është shumë më i mirë se skandali

Nëse jeni diçka si unë, unë jam ende duke u përpjekur të përballem me të Amvise të vërteta të Solt Lake City Përfundimi i sezonit 4. Heather Gay duhet të marrë një Emmy, Daytime Emmy, Oscar, MTV Music Award dhe Nobel Paqe për punën e saj në zbulimin dhe dhënien e një episodi kaq të mrekullueshëm të fundit. Fokusi kryesor i finales ishte zbërthimi i të gjitha gënjeshtrave të Monica Garcia kur bëhej fjalë për llogarinë e fansave, Reality Von Tease. I gjithë kasti mbeti duke u dridhur në plazhin e Bermudës sikur sapo i kishte goditur një cunami.

Cili ishte skandali i realitetit Von Tease?

Sipas Heather, llogaria në Instagram, Reality Von Tease, ka torturuar OG-të e Salt Lake City për vite me radhë. Ndërsa llogaria synonte kryesisht hedhjen e Jen Shahut nën autobus, gratë e tjera përfunduan si dëm kolateral. Në rrëfimin e saj, Heather zbuloi se llogaria ishte “krijuar më shumë se tre vjet më parë me një mision për të shkatërruar kastin. Ai iu kushtua asgjësimit dhe ekspozimit të Jen Shahut, por u zgjerua shpejt për të na trotuar të gjithëve: mua, Whitney, Meredith, Lisa. Këto ishin vrasje karakteresh. Nuk e dinim kurrë se kush ishte.”

Hyni në Monica-një fillestare pa asgjë për të humbur dhe gjithçka për të fituar. Ajo ishte një e divorcuar kohët e fundit pasi kishte një lidhje me kunatin e saj dhe kishte një marrëdhënie të pandërprerë me nënën e saj. Gjithçka erdhi në krye pas finales së sezonit 4 të RHOSLC, kur Monica zbuloi se ishte një nga krijuesit e llogarisë, por ajo pretendoi se postoi vetëm për Jen.

Kush është Reality Von Tease?

Biografia e llogarisë (e mbushur me emoji) lexon, “Shtaja juaj lokale e çajit të nxehtë RHOSLC. VETËM për qëllime argëtimi. ? ? ? Jetët e Zezakëve kanë rëndësi. #RHOSLC.” Faqja, me ndihmën e Monikës, ndihej shumë si një libër i djegur dixhital që synonte të mos bënte asgjë të mirë. Gjatë finales së sezonit, Bravo ndau klipe të postimeve, duke përfshirë një ku shkruhej, “Në të vërtetë, #WhitneyRose është një swinger! Ajo përdor banjën si një mundësi për të rekrutuar. #rhoslc.”

Duke qenë një agjente e dyfishtë, Monika hodhi pjesën tjetër të grave që e kishin provuar që në fillim ta përkrahnin atë. Nëna e katër fëmijëve pohoi se nuk kishte qenë kurrë në dyqanin e Meredith Marks, nuk kishte festuar kurrë një ditëlindje të rritur ose nuk kishte pasur ndonjë mbështetje nga familja. Rrjeti i ngatërruar që endi Monica u zhbë kaq lehtë pasi mikesha e saj dhe parukierja e Heather, Tenesha Luckett, u plas nën presionin.

Skandoval; Nxehte apo jo?

Sinqerisht, Scandoval ka një kohë që mban erë si peshku shtatëditor dhe ka bllokuar plotësisht rrugët e frymëmarrjes Bravo. Në mars 2023, u publikua lajmi se Tom Sandoval kishte pasur një lidhje prej muajsh me Rachel Leviss. Në atë kohë, thashethemet ishin të nxehta pasi Rachel ishte e freskët nga fejesa e saj e prishur me James Kennedy, një ngjarje që Tom e kishte ndihmuar të paguante dhe planifikonte. Mjerisht, nëse dikush do t’i kushtonte vëmendje se kush ishte Tom në të vërtetë, ata do ta kishin parë këtë sjellje që vinte nga një milje larg.

Gjatë sezonit 1 të Vanderpump Rules, Tom ishte plotësisht i përkushtuar ndaj Kristen Doute. Megjithatë, gjatë rrugës, ai filloi ta tradhtonte dhe më në fund pranoi se u nda me Ariana Madix një herë në Las Vegas. Kjo do të bëhej një model për Tomin, i cili gjithashtu kishte një vajzë nga Miami. Tani Rasheli dukej se ishte gati për udhëtim dhe ndoshta mendoi se do të martohej me 40-vjeçaren. Por mjerisht, kjo ishte më pak një çështje e tipit Romeo dhe Zhuliet dhe më shumë një çështje komoditeti për të goditur egon e Tomit. Në fund të ditës, ai mashtroi – nuk ishte sikur të kishte peshkuar dikë me një llogari të rreme.

Realiteti Von Tease është më i lëngshëm se skadovali

Matematika thjesht shton; Realiteti Von Tease është i nxehtë, dhe Scandoval jo. As të dyja nuk krahasohen. Gënjeshtrat e Monikës e nxjerrin Sandy menjëherë nga uji. Për të qenë i sinqertë, unë jam më i mërzitur me Tomin që ka bërë foto me një tigër të mbyllur në kafaz sesa me atë që ai e tradhton Arianën. Monica tronditi Bravosferën, duke u dhënë ndjekësve një nga momentet më të mira të rrjetit në historinë e kinematografisë.

Tom menjëherë hyri në modalitetin e riparimit ndërsa provoi gjithçka për të shpëtuar karrierën e tij, duke përfshirë pjesëmarrjen në shfaqje të shumta televizive dhe ende turneun me grupin e tij. Mirëpo, Monika ka përqafuar keqbërësin brenda dhe në fakt e ka dyfishuar sjelljen e saj të keqe. Ajo po poston foto të çuditshme me temën e Gossip Girl-it dhe nuk ia merr veshin askujt. Unë pothuajse e vlerësoj hirin e saj nën presion, edhe nëse është në një mënyrë të një vajze të keqe nga Bostoni. Mjerisht, Sandy nuk kishte asgjë nga këto dhe në vend të kësaj zgjodhi të qante para këmbëve të Lisa Vanderpump, duke na dhënë të gjithëve.