Skandalet më të mëdha të sharmit jugor

Klea

Skandalet më të mëdha të sharmit jugor

Sharmi jugor Sezoni 9 ka qenë gjithçka dhe më shumë, me bandën e Charleston duke vepruar me të vërtetë. U rikthyen për një vit të mirësjelljes të përzier me shthurje janë Shep Rose, Austen Kroll, Craig Conover, Madison LeCroy, Taylor Ann Green, Olivia Flowers dhe disa miq të tjerë mbështetës.

Veçanërisht këta personalitete janë gjendur në një dramë, falë faktit që Austen nuk mund ta mbante atë në pantallona. Mirëpo, para tradhtisë incestuale, ka pasur edhe skandale të tjera që kanë rënë në sy të shikuesve.

Përdorimi i drogës nga Thomas

Lidhja e Thomas Ravanel me Southern Charm u ndie keq, veçanërisht falë diferencës së konsiderueshme në moshë. Megjithatë, përpara zënkave të tij në lidhje, Thomas shërbeu si arkëtar shtetëror i Karolinës së Jugut në 2007. Megjithatë, gjatë kohës së tij në detyrë, ai u akuzua për shpërndarje federale të kokainës.

Pasi u deklarua fajtor dhe deklaroi se nuk kishte një varësi, Thomas kaloi dhjetë muaj në burg. Thomas u përpoq të bënte më të mirën për t’u rikthyer në politikë gjatë garës për senatin e 2014-ës, por fansat e panë atë të humbiste në seri pasi votuesit nuk mund t’i kalonin pakujdesitë e tij.

Kontrollet skicuese të JD

John David Madison ishte dora e djathtë e Thomas që u shfaq në sezonet e mëparshme të Southern Charm. JD dhe gruaja e tij, Liz, dukej se ishin zëri i arsyes për grupin më të ri të miqve, por fansat u befasuan kur mësuan se çifti po ndërmerrte hapa drejt një divorci. Në vitin 2017, JD u akuzua për sulm seksual nga një grua e quajtur Susan Johnson, e cila pretendoi se pronari i uiskit e kishte droguar. Më vonë, Susan u akuzua për paraqitjen e një raporti të rremë në polici.

JD ishte një djalë i keq, pasi TMZ zbuloi se ai u arrestua gjithashtu për mashtrim me çek në vitin 2018. Media ndau se ish-ylli i Bravo u kap për një shkelje çeku më të madh se 500 dollarë. Akuzat datojnë në vitin 2017. Por në një shënim më të lumtur, duket se ai dhe Liz janë ende bashkë dhe punojnë për martesën e tyre.

Kathryn’s Rehab Stint

Santiago Felipe/Getty Images

Mendoj se është e sigurt të thuhet se jeta e Kathryn Dennis shkoi drejt greminës pas takimit me Thomas. I dashuri i saj më i madh shpesh e nxehte atë dhe fansat kujtojnë se sa toksike ishte marrëdhënia e tyre. Pasi të dy patën fëmijët e tyre, Thomas dukej se humbi interesin për viksin e tij flokëkuq.

Pas disa muajsh të vështirë, Kathryn zbuloi në vitin 2016 se kishte hyrë në një institucion trajtimi në Kaliforni pasi kishte rezultuar pozitive për marihuanë. Mjerisht, për shkak të testit të dështuar të drogës, Kathryn humbi kujdestarinë e djalit dhe vajzës së saj.

Pas një shërimi të plotë, dukej se Kathryn po i bënte mjaft mirë vetes dhe madje iu dha kujdestaria 50/50. Megjithatë, në vitin 2019, Thomas u përpoq të hiqte erën nga velat e Kathryn-it duke pretenduar se ajo kishte një problem me ilaçet me recetë. Të dy ende po debatojnë për kujdestarinë, por Thomas u zhvendos tre orë më poshtë në rrugën për në Aiken, SC.

Craig gënjeu për marrjen e lokalit

Craig Conover
Jeff Kravitz | Getty Images për MTV

Ndoshta një nga skandalet më të mëdha të të gjitha kohërave erdhi kur Craig pretendoi për muaj të tërë se ai ishte një avokat i mirëfilltë. Fansat nuk mund të merrnin informacionin për të shtuar, dhe Craig më në fund pranoi se kishte gënjyer për muaj të tërë.

Gjatë sezonit 3, Craig festoi shumë. Ëndrrat e tij për t’u bërë avokat dukej se ishin zbehur, me dashurinë për të qepur duke u tërhequr përpara. Për muaj të tërë, Craig e ka siguruar Shepin dhe miqtë e tij se ai kishte marrë Barin e Shtetit, por gënjeshtrat e kapën atë në ribashkim.

Craig më në fund u detyrua t’u pranonte miliona shikuesve se jo vetëm që nuk kishte marrë provimin ligjor, por as nuk kishte të drejtë ta merrte atë sepse nuk arriti të dorëzonte punimin e tij përfundimtar dhe të diplomohej nga fakulteti juridik. Gënjeshtrat! Gënjeshtrat! Megjithatë, në prill 2017, Craig më në fund u ul dhe kaloi provimin e Jurisprudencës, duke i mbyllur gojën njëherë e përgjithmonë.

Dalja e Kameranit

I preferuari i fansave Cameran Eubanks u largua papritmas nga shfaqja që ajo rrëfente dhe luajti në sezonin 1, të gjitha për shkak të disa gjërave të këqija për vajzat. Pas thashethemeve se bashkëshorti i Cameran, Jason Wimberly, po e tradhtonte, nëna e një fëmije e kuptoi se reality show nuk ishte më një vend për të.

Cameran fajësoi Kathryn për thashethemet dhe vendosi që sezoni 6 të ishte i fundit për të. Edhe sot e kësaj dite na mungon biondja e veshur me Lilly Pulitzer.

Shep tregon privilegjin e tij

Shep Rose
Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images

Shepard i zhgënjeu vërtet fansat kur u kap duke tallur një grua të pastrehë ndërsa ishte në New York City. Në gusht 2019, Shep postoi një video në Twitter që e tregonte atë duke u tallur me një grua duke mbledhur kanaçe. Shep e ka mbishkrimin e videos duke shkruar: “Më shiko, kanaçe të bukura! Domethënë, kanaçet që keni!”

Edhe pse Shep më vonë kërkoi falje, fansat u tmerruan se ai mendoi se tallja me një grua pa para ishte qesharake në radhë të parë.