Skandalet më të mëdha të mashtrimit të kombit bachelor

Klea

Skandalet më të mëdha të mashtrimit të kombit bachelor

Bachelor ekskluziviteti ka parë pjesën e saj të drejtë të skandaleve, për fat të keq duke përfshirë edhe pabesinë. Shumë çifte të lumtur nga shfaqja origjinale, The Bachelorette, dhe madje edhe Bachelor In Paradise janë ndarë për shkak të mashtrimit ose thashethemeve në lidhje me të. Ndërsa shumë skandale mashtrimi kanë tronditur kombin Bachelor gjatë viteve, këto në vijim ishin disa nga më befasuesit dhe zemërthyesit.

Brandon & Serene

Brandon Jones dhe Serene Russell ishin çifti në sezonin 8 të Bachelor In Paradise dhe fansat me të vërtetë shpresonin se marrëdhënia e tyre do të funksiononte. Fatkeqësisht, ish-çifti njoftoi ndarjen e tyre më pak se një vit pas kohës së tyre në BIP. Serene kohët e fundit pretendoi se ajo dhe Brandon u ndanë sepse ai e tradhtoi atë, gjë që ishte tronditëse.

Brandon, nga ana tjetër, i mohoi akuzat. Ai foli në rrjetet sociale për të dhënë anën e tij të historisë, ku ai pretendoi se ishte një keqkuptim. Brandon pranoi se ishte parë me një grua tjetër, por theksoi se kjo ndodhi pasi ai kishte përfunduar tashmë gjërat me Serene. Sido që të jetë, ishte vërtet tragjike të shihje që ky çift dikur i dashur të mos funksiononte.

Rachel & Tino

Rachel Recchia dhe Tino Franco u fejuan gjatë sezonit 19 të Bachelorette, por faza e tyre e muajit të mjaltit nuk zgjati shumë. Menjëherë pas fejesës, Tino ka puthur një vajzë tjetër, të cilën ia ka treguar më pas Rashelit. Kuptohet, Rashelit iu thye zemra dhe filloi të vinte në dyshim marrëdhënien e saj.

Gjatë After The Final Rose, Rachel u shfaq duke shkuar në shtëpinë e Tinos, ku në fund u nda me të. Rasheli u përpoq të bënte një bisedë produktive me Tino, por ai nuk dukej aspak i interesuar të fliste me të. Pavarësisht se fitoi mbi fansat e Kombit Bachelor gjatë gjithë sezonit, Tino e përfundoi kohën e tij në The Bachelorette si një zuzar ekskluzivitet.

Jordan & Jenna

Jordan Kimball dhe Jenna Cooper u fejuan gjatë finales së sezonit 5 të Bachelor In Paradise, megjithëse ishte jetëshkurtër. Dyshja dukej se ishin krejtësisht të dashuruar, edhe pse veprimet e Xhenës pas daljes nga plazhi treguan një histori tjetër. Menjëherë pas transmetimit të sezonit 5, disa tekste mes Jenna-s dhe një burri tjetër u shfaqën në internet. Ata dukej se ishin në një lidhje dhe tekstet tregonin se ajo hodhi poshtë fejesën e saj me Jordanin.

Jenna pretendoi se mesazhet ishin false, edhe pse ajo nuk kishte shumë mbështetje në atë kohë. Jordan përfundimisht i dha fund gjërat me Jenna-n dhe shpjegoi se duhej të hiqte veten nga lidhja.

Në një komplot vërtet tronditës, dy vjet pasi shpërtheu skandali, doli në dritë se tekstet që dyshohet se dërgoi Jenna ishin 100% false. Një hetim i gjerë mjeko-ligjor vërtetoi se tekstet nuk ishin dërguar nga telefoni i Xhenës, megjithëse fatkeqësisht, në kohën kur u publikua raporti, dëmtimi i reputacionit të Xhenës ishte bërë tashmë.

Victoria & Johnny

Victoria Fuller tani është në një lidhje të lumtur me bachelorette alum Greg Grippo, edhe pse ajo lëndoi Johnny DePhillipo në këtë proces. Victoria dhe Johnny u takuan në Bachelor In Paradise, ku befasuan shikuesit duke u fejuar. Ish-çifti dukej se ishte një ndeshje perfekte, pasi të dy kishin personalitete argëtuese dhe ekscentrike.

Megjithatë, më vonë u zbulua gjatë ribashkimit të sezonit se Victoria dhe Johnny ishin ndarë. Johnny pretendoi se Victoria i kishte dërguar mesazhe Gregut ndërsa ishin bashkë dhe tha se ata ishin vetëm miq në atë kohë. Ndërsa Victoria kurrë nuk e pranoi se ajo në të vërtetë e tradhtoi Johnny-n, ajo u lidh me Gregun pothuajse menjëherë pasi lidhja e tyre përfundoi.

Gabby & Erich

Gabby Windey u fejua me Erich Schwer gjatë finales së sezonit 19 të Bachelorette dhe shumë fansa shpresonin se do t’ia dilnin. Ndërsa lidhja e tyre zgjati më shumë se ajo e Rashelit dhe Tinos, nuk ishte shumë. Ish-çifti njoftoi ndarjen e tyre pas disa muajsh së bashku, por asnjëherë nuk dha një arsye specifike për këtë. Menjëherë pas kësaj, filluan të shfaqen thashethemet se Erich mund të ketë qenë i pabesë.

Në rrjetet sociale u shfaqën disa mesazhe me tekst që tregonin se Erich i shkruante ish të dashurës së tij para dhe pas xhirimeve. Erich pohoi se ai nuk shkoi vërtet në shfaqje për të gjetur dashurinë, e cila është sigurisht një flamur i madh i kuq. Në të njëjtat tekste, Erich i tha ish-it të tij se i mungonte ajo, ndërsa ishte ende shumë i fejuar me Gabby-n.

Është e trishtueshme të shohësh kaq shumë çifte të Kombit Bachelor të dështojnë për shkak të tradhtisë, veçanërisht kur kaq shumë prej tyre ishin të preferuarat e fansave. Historitë e këtyre ish-çifteve tregojnë se nuk e dini kurrë se çfarë ndodh pas dyerve të mbyllura. Ndërsa disa prej këtyre yjeve të Bachelor Nation e kanë gjetur sërish dashurinë pas skandaleve të tyre, të tjerët janë ende në kërkim të saj.