RHONY Legacy: Dorinda dhe Sonja në 'Quirky' Kelly

Klea

Sjellja më shqetësuese e Kelly Bensimon

Nëse besoni Kelly Bensimon mori një modifikim të keq ose ajo ishte, në fakt, ajo qyqe kur u shfaq në Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut, një gjë është e sigurt: sjellja e saj ka qenë jashtëzakonisht shqetësuese në kohën më të mirë. Ndërsa është e qartë se ylli i Real Housewives Ultimate Girls Trip banon në një xhungël pelte, perceptimi i saj për realitetin nganjëherë shtrembërohet.

Kelly ndalon trafikun

Përshtypjet e para janë gjithçka, dhe Kelly me siguri hyri me zhurmë kur iu bashkua Real Housewives of New York City për sezonin 2. Në skenën e parë Bravo të modeles, shikuesit e panë teksa ajo vraponte në trafik, po, trafiku i NYC, sikur ajo po vraponte me demat në Pamplona.

Që nga koha kur mund të ecë, çdo fëmijë mësohet të shikojë nga të dyja anët përpara se të kalojë rrugën dhe të mos vrapojë kurrë në mes të trafikut në orët e pikut. Megjithatë, ja ku ishte Kelly, duke u gëzuar sikur bota të mos ekzistonte rreth saj. E urrej ta pranoj, por mendoj shumë që Kelly të vrapojë para një taksie. Më shumë sesa do të doja të pranoja, të jem i sinqertë.

Lëvizja ishte kaq jashtë, dhe nuk më intereson çfarë thotë ajo; asnjë vendas i Big Apple nuk shkon vullnetarisht në Fifth Avenue në mes të rrugës. Kelly dikur tha: “Vrapimi në New York City është një nga gjërat më emocionuese që mund të bësh. Unë jam me të gjithë. Çiklistët, taksitë, të gjithë.” Kini parasysh; Jam i bindur se ajo shpiku edhe parkourin teksa pengohej nga shqetësimet e trotuarit dhe galoponte në një vendkalim.

Ju lutemi, kapeni dorën e Kellit nëse e shihni – ajo ka nevojë për një të rritur.

Kelly’s Brass Monkey Mean Girl Rant

Kelly ndihej qartë në një farë mënyre për yllin e saj, Bethenny Frankel, dhe ajo nuk i prishi fjalët e saj kur e ftoi armikun e saj te Majmuni Brass për një lexim të duhur. Kelly hyri nxehtë dhe 30 minuta me vonesë teksa qortoi Bethenny, duke shpjeguar pse të dy nuk do të ishin kurrë miq. Ishte e çuditshme të dëgjoje një të rritur të tregonte kamerave se ajo ndjeu se armikut të saj “kishte nevojë për një kohë jashtë”. Bethenny meriton disa rekuizita për t’u ulur në cirkun me tre unaza, për të qenë i sinqertë.

Kelly e nisi fuqishëm qëndrimin e saj, duke thënë: “Dua të bëj diçka krejtësisht të qartë me ju, kështu që ne jemi në të njëjtën faqe. Ne nuk jemi miq. Unë jam këtu lart, dhe ju jeni atje poshtë.” Biseda më pas u spirale pasi modelja u zhgënjye me mikun/fotografin e Bethenny-t. Kelly përsëri tha: “Qëndrimi juaj është për fëmijët. Nëse doni të luani me mua, vini tek unë; Unë nuk zbres tek ju.”

E gjithë biseda ishte një “kel-amity” dhe problematike në rastin më të mirë.

PSA e Kelly-t

Në vitin 2010, Kelly ndau disa PSA shumë të diskutueshme në llogarinë e saj në YouTube që mund të shiheshin vetëm si të rrezikshme. Modelja nisi atë që dukej të ishte një kërkim i çuditshëm për të korrigjuar gabimet pasi ajo pretendoi se ishte viktimë e “bullizmit sistematik”. Me një buzëqeshje si Joker, Kelly vazhdoi të thoshte: “Katër kundër një nuk është kurrë në rregull”.

“Pavarësisht nëse je një 4-vjeçare apo 10-vjeçare, apo një grua 40-vjeçare, të ngacmosh apo të të shoqërojnë nuk është kurrë në rregull”, tha Kelly. Ajo u bëri thirrje vëzhguesve që të ndihmonin nëse do të shihnin se dikush po sulmohej. Megjithatë, mesazhit dukej se i mungonte sinqeriteti, pasi shumica mendonin se ishte thjesht një marifet PR.

Kelly në Marrakech

Gjatë udhëtimit të aktorëve në Marok, Alex McCord zbriti shkallët me këpucët e saj Herman Munster vetëm për t’u anashkaluar nga sjellja e çuditshme e Kelly. Tani, ndërsa ishulli i frikshëm ishte i çuditshëm, Kelly me të vërtetë dukej e keqe në Marrakech. Teksa Aleksi u përpoq të mbrohej, ajo ndërpritej vazhdimisht dhe udhëtonte me hekurudhë nga nëna e dy fëmijëve. Kelly më pas vazhdoi të qortonte Alex duke përdorur terma nxitës si “të rastësishëm” dhe “autentik”, duke kujtuar gjatë gjithë kohës që Alex ka bërë një udhëtim të jetës.

Kelly duhet të kishte marrë këshillën e saj ndërsa i tha Aleksit të “krijonte qetësinë”, çfarëdo që të thotë kjo. Nga fundi, Kelly shkoi në dhomën e saj, duke trokitur në tatuazhin e saj me këna. Në atë moment, Kelly e transportoi veten mendërisht në ishullin e frikshëm, duke zgjedhur të shkonte pas Aleksit. E tërbuar, ajo u shtri në Alex, duke bërtitur: “Nuk ka të bëjë me tatuazhin tim! Vëzhgoni, por mos merrni pjesë.”

Asnjë mbyllje e syve nuk mund ta bëjë këtë sjellje në rregull.