Sjellja më e keqe e Brandi Glanville që kur kërcënoi Andy Cohen

Klea

Sjellja më e keqe e Brandi Glanville që kur kërcënoi Andy Cohen

Nga të gjitha vitet që kam pasur privilegjin të shikoj Brandi Glanville në ekranin tim të vogël, ajo kurrë nuk më dukej si një grua që ishte në gjendje të ruante qetësinë dhe të vazhdonte. Ish-ylli i Real Housewives of Beverly Hills fjalë për fjalë e bëri misionin e saj për të sjellë dramën. Dhe po, ndonjëherë ishte argëtuese, por herë të tjera, ajo u tregua e pashpirt dhe e poshtër. Në fund, Brandi u bë shumë i ngarkuar pasi rrjeti nuk e dinte kurrë se çfarë do të merrnin me bjonden.

Ndërsa Bravo u përpoq të distancohej prej saj, Brandi ishte si një mace me nëntë jetë. Sa herë që diçka në Bravosferë fillon; Brandi po pret në krahë për t’u futur me një opinion. Ndonjëherë, është e vështirë të mbash gjurmët e të dhënave të saj, por kohët e fundit, ajo ka vendosur të jetë jashtëzakonisht e hapur pasi kërcënoi se do të padisë rrjetin.

Në shkurt 2024, Brandi kërcënoi se do të ngrinte një padi kundër Bravo dhe Andy Cohen. Në atë kohë, avokatët e Brandi i dërguan një letër NBCUniversal, Warner Bros dhe Shed Media, producentit të “Ultimate Girls Trip”, duke akuzuar Andin për ngacmim seksual. Brandi pretendoi se në vitin 2022, Andy i kishte dërguar asaj një video duke u mburrur për “qëllimin e tij për të fjetur me një yll tjetër Bravo atë natë”. Letra përmes NBC pretendonte se Andy gjithashtu u shfaq i dehur dhe e ftoi atë të shikonte përmes FaceTime.

Në përgjigje të akuzave, Andy postoi një deklaratë në X. Producenti ekzekutiv tha: “Videoja tregon Kate Chastain dhe unë shumë qartë duke bërë shaka me Brandi. Ishte bërë absolutisht me shaka dhe përgjigja e Brandi-t tregoi qartë se ajo ishte në shaka. Thënë kjo, ishte krejtësisht e papërshtatshme dhe kërkoj falje.” Por që atëherë Brandi është shfaqur më i paqëndrueshëm.

Brandi Glanville mbështet KenyaMoore

Është e qartë se Brandi e ka jashtëzakonisht të vështirë të mbajë monologun e saj të brendshëm për vete. Menjëherë pasi Kenya Moore u pushua nga Real Housewives of Atlanta, ish-mbajtësi i diamantit kishte disa fjalë të zgjedhura. Në qershor, Brandi shkoi në X për të shpërthyer rrjetin, duke lënë të kuptohet se producentët ishin inxhinierët e shfaqjeve.

Në një postim të ashpër, Brandi shkroi: “Gratë po përleshen fizikisht në RHNJ dhe kjo duket se është në rregull me producentët. Ku është HR tani? Gjithashtu, jam shumë i sigurt se producentët e shtynë Kenian për të shfaqur atë video. Ata e dinë se çfarë do të ndodhë përpara se të ndodhë – Ashtu siç e dinin të gjithë për abuzimin fizik të Taylors-it siç po ndodhte.” Brandi shkoi një hap më tej dhe akuzoi Bravon se në fakt ka mundësuar keqbërësit e çdo shfaqjeje.

Ishte e qartë se postimi në Twitter kishte për qëllim të zbulonte shumë për fansat që ndoshta sapo ishin akorduar për dramën. Sipas Brandi, mjedisi i fillimit është toksik dhe prodhuesit i lënë pas dore çështjet reale.

Përmendja e Taylor Armstrong nga Brandi

Në të njëjtën frymë, Brandi la të kuptohet se produksioni e dinte që Taylor Armstrong po abuzohej nga bashkëshorti i saj i ndjerë, Russell Armstrong. Brandi duhet të dijë se është një akuzë shumë e fortë për t’u bërë kundër rrjetit dhe mund të jetë shkatërruese nëse është e vërtetë. Brandi dhe Taylor u shfaqën në Real Housewives of Beverly Hills së bashku për dy sezone derisa Taylor vendosi të largohej nga shfaqja. Për vite me radhë, Taylor ka pohuar se ka fshehur abuzimin e saj nga rrjeti dhe aktorët e saj. Taylor nuk ka komentuar ende për postimin e Brandi në Twitter.

Në një postim tjetër për X, Brandi vuri në dukje producentët e Bravo: “Krijoni zuzarin, aktivizoni zuzarin, lavdëroni zuzarin, më pas ndëshkoni zuzarin për të qenë … zuzar.” Megjithatë, jo të gjithë po ia blinin frymën pioniere të Brandi-t dhe disa fansa po e thërrisnin atë. Njëri vuri në dukje se ish-ylli po sillej si hipokrit, sepse ajo një herë e goditi Lisa Vanderpump. Por, Brandi e pa konfliktin ndryshe, duke u përgjigjur: “Jo njësoj. Nuk po përpiqesha ta lëndoja atë.” Pavarësisht se ku ndodhet aleanca juaj, shumica e fansave mund të pajtohen se është e vështirë të dihet se kush po thotë të vërtetën. Por unë shpresoj se një përgjigje përfundimtare do të merret së shpejti në lidhje me atë që po ndodh prapa skenave.