Ariana Madix dhe Tom Sandoval pozojnë së bashku gjatë xhirimeve të pompës

Klea

Situata e jetesës së Tom Sandoval dhe Ariana Madix: Çfarë dimë

Pas gjithçkaje që ra në mars pasi shpërtheu Scandoval, Ariana Madix dhe Tom Sandoval ende ndajnë një çati ndërsa përpiqen të lundrojnë në ndarjen e tyre katastrofike. Rregullat e Vanderpompës shikuesit mësuan se bashkëpronari i TomTom kishte qenë i pabesë ndaj partneres së tij prej nëntë vitesh, duke zgjedhur në vend të kësaj të bënte një rrotull në bar me Rachel Leviss.

Që nga lajmi për ndarjen e tyre, të dy janë përpjekur të mbajnë distancë nga njëri-tjetri, por është e vështirë kur të dy jetoni ende në të njëjtën shtëpi. Shikuesit as që mund të fillojnë të imagjinojnë se sa e vështirë duhet të jetë të ndash një shtëpi. Por kur ju keni punuar kaq shumë për të pasur jetën tuaj të ëndrrave dhe për të mbajtur një çati mbi kokën tuaj, është e kuptueshme që asnjëri nuk dëshiron të largohet nga ai lloj investimi.

Gjithçka që duhet të dini për shtëpinë e Tom dhe Ariana

Në vitin 2019, Tom dhe Ariana e çuan marrëdhënien e tyre një hap më tej kur blenë një shtëpi në zonën e Valley Village. Lagjja e njohur në Los Anxhelos ndodhet brenda luginës së San Fernando dhe është e njohur në mesin e yjeve të televizionit të realitetit.

Në atë kohë, ish-banakierët e SUR paguanin 2.075 milionë dollarë për shtëpinë e tyre me pesë dhoma gjumi, një përditësim i madh nga apartamenti që ata ndanin dikur. Shtëpia moderne në fermë, e cila shpesh ka qenë mjedisi për episodet e serive, është ndërtuar në vitin 2018 dhe përmban një kuzhinë gustator ku Tom shpesh përziente pije, një pishinë, një ujëvarë dhe një spa pafundësi.

Ku jetojnë tani Ariana dhe Tom?

(Foto nga Michael Hickey/Getty Images)

Teknikisht, Tom dhe Ariana ende jetojnë në të njëjtën shtëpi së bashku. Megjithatë, Ariana e bëri të qartë gjatë ribashkimit të sezonit 10 se ata po mbanin distancë nga njëri-tjetri dhe se kishin një ndërmjetës për komunikim. Ariana shpjegoi se si ajo dhe ish-dashnori i saj po lundronin në akomodimin e përbashkët, duke i thënë Andy Cohen në takim, “Ai ka qëndruar në dhomën e miqve dhe unë i shmang me çdo kusht përplasjet.”

Ariana vazhdoi, “Ne kemi njerëz që drejtojnë ndërhyrje dhe ndërmjetësues për ta parandaluar atë.” Nga ana e Tomit, kur më në fund mori një fjalë, ai tregoi se po jetonte në shtëpinë e Valley Village “ndezur dhe fikur”. Ariana më vonë foli për Los Angeles Times se pse nuk mund të largohej dhe të jetonte diku tjetër, duke thënë: “Nuk mund ta përballoj këtë. Unë paguaj një hipotekë të rëndë.”

Ish-çifti janë të dy përgjegjës për hipotekën, me Arianën që tregon: “Ne jemi 50/50 për këtë. Dhe nuk do të shpenzoj më shumë para për shkak të sh*t të dikujt tjetër. Dhe unë kam qenin dhe macen time dhe nuk do t’i lë të qetë.”

Ariana planifikon të shesë

Ariana tashmë ia ka bërë të qartë Andit në Watch What Happens Live se “plani i saj është të shesë shtëpinë. Unë dua që paratë e mia të largohen nga ajo shtëpi sa më shpejt që të jetë e mundur dhe dua të vazhdoj përpara.” Edhe pse disave u duket e çuditshme që Tom dhe Ariana aktualisht ndajnë hapësirën e jetesës prej 4453 metrash katrorë, Tom Schwartz dhe Katie Maloney e bënë atë të parët!

Së fundmi, Ariana iu përgjigj komentit të një fansi duke shpjeguar saktësisht se ku ishte procesi i saj i të menduarit kur bëhej fjalë për të zgjedhur për të ndarë shtëpinë e saj me ish-in e saj. Ariana tha: “Unë jetoj në një shtëpi që e kam ndërsa punoj me avokatin dhe këshilltarët e mi financiarë për të ecur përpara në rrugën më të mirë përpara se të çrrënjos qenin dhe macen time të moshuar dhe të na shkaktojë më shumë trauma të treve.” Ndërsa mos nxitimi për një lëvizje ka kuptim deri diku, disa fansa i morën komentet duke vënë në dyshim vendimin e saj.

Disa ndjekës mendonin se arsyetimi i saj duhej të ishte “i rremë”, ku shumë veta theksuan se ajo ka fituar një ose dy dollarë nga të gjitha miratimet e saj dhe mund ta blinte lehtësisht Tomin. Megjithatë, është e rëndësishme të mbani mend se Tom përdori gjysmën e shtëpisë së tij si kolateral për lokalin e tij, kështu që dokumentet nuk do të ishin aq të prera dhe të thata. Për të mos përmendur, normat e interesit në Kaliforninë Jugore nuk janë të mëdha. Për momentin, Ariana dhe Tom do të duhet të mbeten shokë dhome derisa diçka të zgjidhet.