E gjithë Drama Juicy Teased

Klea

Sister Wives Sezoni 18 mund të jetë i fundit i shfaqjes

Që nga viti 2010, Gratë Motra ka zbukuruar formacionin e TLC pasi, në një kohë, ishte një premisë magjepsëse. Rrjeti besonte se një histori e pazakontë duhej të tregohej përmes Browns, të cilët ishin poligamistë mormonë. Në atë kohë, e gjithë familja, përfshirë burrin Kody Brown dhe bashkëshortet Meri Brown, Christine Brown, Janelle Brown dhe Robyn Brown, po iknin nga Utah me shpresën për të filluar nga e para në Las Vegas.

Me kalimin e viteve, ka pasur disa histori befasuese, duke përfshirë Meri duke mashtruar dhe duke u kapur si mustak, Christine duke u larguar nga Kody dhe fëmijët më të mëdhenj Brown që mohojnë babanë e tyre. Megjithatë, me fillimin e sezonit të 18-të të Sister Wives, shumë fansa pyesin nëse ky do të jetë sezoni i fundit, pasi tani që Kody është një grua e ligjshme. Ndoshta ata duhet ta quajnë emisionin ‘Vetëm gruaja’.

Kody është i martuar vetëm me një grua

Në një moment, Kody ishte një poligamist jashtëzakonisht krenar, i cili shpesh mburrej se “dashuria duhet të shumëfishohet, jo të ndahet”. Gjatë sezoneve të para, Browns dukej se kishin një sistem të mirë, duke përfshirë dy gra që punonin jashtë shtëpisë dhe një që rrinte pas për të rritur fëmijët. Mjerisht, kur Robyn hyri në familjen pluraliste, shumë gjëra ndryshuan. Së pari, Kody u thirr për të luajtur të preferuarat me gruan e tij të katërt. Gjatë miqësisë së tij, ai puthi fshehurazi Robyn dhe madje ndihmoi në planifikimin e dasmës luksoze.

Shpejt përpara në sezonin 17, dhe gjithçka po shkonte shumë keq për planin e Kody për të hyrë në kozmos dhe për të marrë planetin e tij. Christine ishte e para që u largua nga marrëdhënia e saj toksike pas 25 vitesh martesë. Meri dhe Janelle zgjodhën gjithashtu t’i jepnin fund bashkimeve të tyre shpirtërore, duke e lënë Kody si monogam.

Kody nuk është i sigurt se ku qëndron me martesën pluraliste

Kody është një burrë i thyer, me tre nga katër gratë e tij të ikur, dhe ai nuk është në kërkim të një gruaje të re. Gjatë sezonit të 17-të, Robyn zgjeroi planet e çiftit. Ndërsa ajo pretendon se ende dëshiron të jetojë një mënyrë jetese poligame, ajo u tha kamerave Kody “në thelb tha jo për të sjellë gra të reja”.

Patriarku ndihet i mashtruar nga familja dhe gjithë mundi i tij ndër vite ka qenë i kotë.

Kody tashmë është hedhur

Sipas The Sun, Kody u përpoq të dilte menjëherë pas largimit të Christine, por u hodh. Media raportoi përmes podcastit Tender Loving Care se Kody dhe Robyn “kanë qenë duke ndjekur në mënyrë aktive një grua të re. Ata kanë afruar një ‘grua të re të mundshme’ për rreth tre muaj. Me sa duket, Kody u përpoq të filmonte miqësinë me gruan e mundshme dhe ata “po bisedonin në internet dhe përmes telefonatave”. Gruaja misterioze thuhet se ishte në fillim të të 20-tave, pasi çifti donte “dikë të freskët dhe të ri që nuk ishte i përfshirë në stilin e jetës poligame në Amerikë”.

Megjithatë, ëndrra për të rindërtuar familjen e tij të madhe në shumësi ishte jetëshkurtër. Pas takimit në Meksikë, gruaja pohoi se ndihej “e pakëndshme” dhe “i tha produksionit se donte të shkonte në shtëpi dhe nuk donte të vazhdonte xhirimet”. Gruaja me sa duket nuk donte të kishte të bënte me Kody dhe Robyn. Media ndau se ajo “donte shumë të dilte nga situata menjëherë…ajo ishte shumë e pakëndshme me gjithë situatën. Ajo tha se nuk i pëlqente energjia e tyre.” Natyrisht, Kody ndihet “absolutisht i poshtëruar nga e gjithë kjo dhe ai nuk dëshiron që kjo të transmetohet”.

Christine dhe Janelle mund të jepen spin off e tyre

Sister Wives mund t’i vijë fundi në kohën e duhur. Pra, mund të jetë koha që Christine dhe Janelle të marrin spinoff-et e tyre. Të preferuarat e fansave kanë qenë gjithmonë jashtëzakonisht të njohura. Tani që të dy janë të lirë nga Kody, fansat duan t’i shikojnë ata të lulëzojnë. Christine aktualisht është duke planifikuar dasmën e saj me David Woolley, ndërsa Janelle është duke kuptuar hapat e saj të ardhshëm.

Sidoqoftë, TLC zbuloi në prill se ata nuk po kërkojnë ende “mundësi spinoff”. Chris Poole i TLC ndau përmes Variety: “Sigurisht, do të doja të bëja spinoff dhe mendoj se njerëzit do të donin të shihnin se çfarë ndodh me secilin prej tyre. Por për fat të mirë, ne jemi në një vend tani ku po e mbulojmë atë në Sister Wives; askush nuk po zhduket nga shfaqja.”

Ndërsa shikuesit mund të presin me padurim sezonin 18 të Sister Wives në fund të muajit, fati i shfaqjes mund të jetë në ajër. Në fund të fundit, kush dëshiron vërtet të shikojë një shfaqje të bazuar rreth Sobbin Robyn që ankohet se si mendonte se do t’i kalonte vitet e saj të arta në verandë me gratë e motrës së saj.