Sister Wives

Klea

‘Sister Wives’ Janelle Brown RIPS Kody Brown NJË RI, EKSPOZON “Bulls–t” e tij gjatë Luftës Blowout!

‘Sister Wives’ Janelle Brown RIPS Kody Brown NJË RI, EKSPOZON “Bulls–t” e tij gjatë Luftës Blowout!

Tensionet vlojnë në mes Kody Brown dhe gruaja e tij e dytë, Janelle Brownnë episodin e së dielës në Gratë Motra.

Një klip paraprak tregon çiftin duke diskutuar e Kodit marrëdhëniet e tensionuara me gjashtë fëmijët e dyshes, veçanërisht dy djemtë e tyre, Garnizoni24 dhe Gabe21. Tifozët do ta mbajnë mend këtë Kodi i kërkuar Gabe i dëbuar nga shtëpia që ndante me nënën e tij gjatë pandemisë, sepse kishte hodhi poshtë protokollet ekstreme të Covid të babait të tij.

Janelle Brown

Janelle tregon kamerave – “Kodi ndihet sikur është përgjegjësia ime të lehtësoj këtë marrëdhënie mes tij dhe fëmijëve të mi” duke hedhur poshtë faktin se “ai është prind po aq sa unë”.

Biseda nxehet ndërsa dyshja përpiqet të kuptojë se si e trajtuan problemin dhe pasojat pasuese.

Kody Brown

54-vjeçarja thërret ish-in e saj tani se “gjithmonë ma kthente atë”.

“Kjo sepse të takon ty, Janelle,” Kodi54 vjeç, kundërpërgjigjet.

Janelle Brown pyet: “Pse më takon mua?”

Kody Brown

Kodi kundërpërgjigjet, duke argumentuar se Janelle mbajti anën e djemve në vend që të mbështeste rregullat e tij strikte Covid.

“Gjithçka që duhet të bëni është të mbështesni atë që po bëj,” thotë ai. “A e kuptoni se prindërit duhet të bëjnë një front të bashkuar?”

Kody Brown

Janelle thekson se ajo nuk duhet të vihet në pozicionin për të zgjedhur mes tij dhe fëmijëve të tyre.

“Ju vazhdoni të veproni sikur ky është faji im.” Janelle i thotë burri i saj shpirtëror. “Ju jeni duke më ndezur me gaz.”

Ajo shton – “Kjo ‘ndihem kaq e presionuar’ është dem-t? Kjo është ju që thoni, ‘Unë nuk dua ta bëj, por do ta bëj fajin tuaj’.

Janelle Brown

Kodi i kërkon gruas së tij të dytë “të mos më hedhë më poshtë autobusit”, por Janelle vetëm i bën jehonë kërkesës.

“Bëra atë që duhej të bëja, por nuk ishte aq e mirë për ty.” Janelle thotë. “Ti doje që unë t’i dëboja djemtë. Ju silleni sikur kjo nuk është faji juaj.”

Janelle vë në dukje se ajo ndoqi rregullat e përshkruara nga CDC, jo kërkesat që përfundimisht shkatërruan e Kodit marrëdhëniet me djemtë e tij.

Ajo vëren – “Unë nuk do t’i largoja djemtë e mi në mes të një pandemie.”

Janelle Brown

Shtypni luaj më poshtë për të parë.

Kodi dhe Janelle ndajnë së bashku gjashtë fëmijë, Garrison, Gabe, Logan, 29, Madison, 27, Hunter, 26 dhe Savannah, 18.

Kristina, e Kodit gruaja e tretë, njoftoi se po largohej nga martesa e saj shpirtërore në nëntor 2021. Janelle dhe Kodi’gruaja e parë, Meri, konfirmuan se po ndaheshin me bashkëshortin e tyre të përbashkët, në dhjetor 2022. Kodi mbetet ligjërisht i lidhur me gruan e tij të katërt, Robin.

Christine Brown

Në janar, Janelle u dha fansave një paraqitje të shkurtër të ndjenjave të saj të vërteta rreth Robinpas ndarjes.

Në pjesën 3 të Gratë Motra: Një-në-Një e veçantë, Janelle ndau mendimet e saj për të Robinit të dhëna, duke komentuar — “U lodha shumë nga ‘Këshilltari Robin.’ Si, oh po, dhimbja jote, dhimbja jote,” përpara se ta shtoja këtë Kodi “Sillet sikur të jetë i vetmi person që është refuzuar.”

Janelle Brown

Janelle tha se të Robinit përpjekje për të qetësuar gjërat vetëm i bëri gjërat më keq, sepse ajo rutinisht mbante anën e saj Kodi.

“Thjesht ndihet sikur ajo po e qetëson atë,” Janelle tha. Ajo shtoi se kishte “refuzim” nga të gjitha anët përpara ndarjes së tyre dhe tha se edhe “djemtë e mi u ndjenë po aq të refuzuar nga kjo”.

Gratë Motra transmetohet të dielave në orën 22:00, ET, në TLC.