Simone Biles pësoi një krizë emocionale pas intervistës virale të bashkëshortit Jonathan Owens

Klea

Simone Biles pësoi një krizë emocionale pas intervistës virale të bashkëshortit Jonathan Owens

Simone Biles pësoi një krizë emocionale pas intervistës virale të bashkëshortit Jonathan Owens

Simone Biles pranoi se ishte lënduar nga reagimi i bashkëshortit të saj, Jonathan Owensi marrë pasi intervista e tij në podcast “Pivot” u bë virale.

Simone Biles

Lojtari i NFL ndezi polemika pasi pretendoi se nuk e dinte se kush ishte gjimnasti i dekoruar para se të fillonin të takoheshin. Kur Ouens u pyet se si arriti të joshë atletin olimpik, ai u tall se ishte “kapja” më e madhe nga të dy.

“Unë them gjithmonë se burrat janë kapja,” komentoi 28-vjeçarja.

Përdoruesit e mediave sociale e grisën lojtarin e Green Bay Packers për të insinuuar se ai ishte më shumë i kapur sesa Biles, një kampion olimpik shtatë herë.

Simone Biles

Biles, e cila ishte e pranishme gjatë intervistës së bashkëshortit të saj, e trajtoi polemikën gjatë një paraqitje të së mërkurës në podcast “Call Her Daddy”. Ajo theksoi se Ouens “kurrë nuk tha [she] nuk ishte një kapje.”

“Ai tha se ishte i kapur,” Biles, 27, tha. “Sepse ai është! Nuk kam takuar kurrë një burrë si ai.”

Simone Biles

Biles shpjegoi se mendoi se gjithçka ishte mirë kur mbaroi intervista, por më vonë kuptoi se burri i saj po sulmohej në rrjetet sociale.

“Mendova se gjithçka ishte në rregull, dhe më pas shkova në Twitter dhe të gjithë thonë: “Divorci nga ky njeri”. Ai është i keq!'” Biles kujtohet. “Unë them: “Ai është më i ëmbël. Ai lavdëron tokën mbi të cilën eci.' Vërtet, nuk kam takuar kurrë një burrë si ai… ai me të vërtetë bën gjithçka për të bërë diçka për mua.”

Simone Biles

Biles ndau se ndërsa ajo fillimisht e kishte gjetur situatën zbavitëse, më vonë i shkaktoi tendosje emocionale.

“Mendova se ishte qesharake në fillim dhe më pas lëndoi ndjenjat e mia,” pranoi ajo. “Një natë u prisha dhe thashë: 'Pse po flisni për burrin tim kështu? Ju nuk e njihni atë. Ju nuk e dini se kush është ai dhe nëse dikush e ka takuar, ju e dini se ai është djali më i ëmbël, do të bëjë gjithçka për këdo.”

Simone Biles

Biles vazhdoi — “Kjo shumë dhemb që ata po flisnin për burrin tim kështu. Për mua është si të flasësh për mua sa të duash, por mos eja për familjen time, kurrë.”

Biles nuk e la atë që ajo po lëndohej teksa u përgjigj kritikëve online.

🤞🏾💋 për gjithë jetën,” komentoi ajo nën postimin e bashkëshortit të saj në Instagram me mbishkrimin, “E pashqetësuar 😂❤️ Vetëm dije që jemi mbyllur këtu 🤞🏽.

Biles dhe Ouens' martesa në dukje nuk u shqetësua nga reagimi i ashpër, i cili përfshinte thirrje që gjimnasti të divorcohej nga burri i saj.

Simone Biles

Çifti u martua në vitin 2023, pas lidhjes për tre vjet.

Ouens thuhet se po përpiqet të marrë një kalim nga kampi stërvitor veror për të mbështetur gruan e tij në Lojërat Olimpike 2024.

“Dua të them, në Paris mendoj se ata do të bëjnë një punë të bukur dhe ai nuk udhëton shumë jashtë shtetit,” tha ajo. “Ai duhej të merrte një pasaportë – ai kurrë nuk kishte pasaportë më parë.”

Simone Biles

Biles bëri shaka se shpresonte që përvoja do ta rrëzonte burrin e saj, pasi ai shpesh këmbëngul se futbolli është më i vështirë se gjimnastika.

Ajo tha: “Jam e emocionuar që ai të shohë Olimpiadën sepse futbolli nuk është në Olimpiadë dhe ai gjithmonë thotë se është sporti më i vështirë, është universal. Pra, pse nuk është në Lojërat Olimpike?