Diddy

Klea

Siguria Kombëtare RAID Shtëpitë e Diddy në Los Anxhelos dhe Majami me akuza për trafikim seksual!

Siguria Kombëtare RAID Shtëpitë e Diddy në Los Anxhelos dhe Majami me akuza për trafikim seksual!

Të hënën pasdite, agjentët federalë u panë duke kryer një kontroll brenda rezidencës shumë milionëshe në Holmby Hills të reperit dhe producentit të njohur Sean “Diddy” Combs, që ndodhet në West LA.

Diddy

Hetuesit federalë të Departamentit të Sigurisë Kombëtare ekzekutuan urdhra kontrolli në pronat e Combs në LA dhe Miami, siç raportohet nga burime për NBC news.

Shtypni luajtjen më poshtë.

Ky veprim duket se është pjesë e një hetimi që mund të lidhet me trafikun seksual. Një burim i njohur me hetimin zbuloi se Distrikti Jugor i Nju Jorkut ka intervistuar tre Jane Does dhe një John Doe në lidhje me akuzat për trafikim seksual, sulm seksual dhe kërkim dhe shpërndarje të narkotikëve të paligjshëm dhe armëve të zjarrit të lidhura me Combs.

Diddy

Për më tepër, u vu re se janë planifikuar intervista me tre të tjera Jane Does.

Vëzhgimet nga Newschopper4 zbuluan zyrtarë me veshje mbrojtëse dhe të armatosur përreth pronës së Combs, me disa të veshur me xhaketa që i identifikonin ata si pjesë e Departamentit të Sigurisë Kombëtare.

Diddy

Pamjet video nga Majami, si dhe nga Los Anxhelosi, kapën autoritetet federale në pronën e Floridës në pronësi të Combs, në të njëjtën kohë me bastisjen në rezidencën e LA.

Në një zhvillim të rëndësishëm këtë të hënë, pronat që i përkasin manjatit të njohur të muzikës hip hop Sean Combs, i njohur më mirë si “Diddy”, “Puff Daddy” dhe “P. Diddy”, iu nënshtruan bastisjeve nga agjentë federalë në Los Angeles dhe Miami, sipas raporteve të NBC News, duke cituar burime të informuara. Të autorizuar nga urdhra nga gjykata federale e Manhatanit, agjentët e Departamentit të Sigurisë Kombëtare filluan këtë operacion të madh, thanë burimet e zbatimit të ligjit.

Diddy

Hetimi në fjalë duket se hulumton në akuza të rënda që përfshijnë trafikim të mundshëm seksual, sulm seksual dhe shpërndarje dhe nxitje të narkotikëve të paligjshëm dhe armëve të zjarrit. Një burim i njohur mirë me hetimin në vazhdim ndau me NBC se tashmë janë kryer intervista me tre gra dhe një burrë në Nju Jork nga autoritetet federale, duke e lidhur drejtpërdrejt hetimin me 54-vjeçarin Combs. Për më tepër, intervistat me tre gra të tjera, të referuara si “Jane Does”, janë në orar, duke treguar një hetim në zgjerim.

Diddy

Homeland Security lëshoi ​​një deklaratë për NBC 4 Los Angeles, duke konfirmuar operacionin: “Më parë sot, Hetimet e Sigurisë Kombëtare (HSI) Nju Jork ekzekutuan veprimet e zbatimit të ligjit si pjesë e një hetimi në vazhdim, me ndihmën e HSI Los Angeles, HSI Miami dhe tona partnerët vendorë të zbatimit të ligjit.” Madhësia e kësaj ndërhyrjeje federale nënvizon natyrën serioze të akuzave rreth Combs.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Ndërsa kontrolli ligjor dhe publik intensifikohet, Benjamin Brafman, avokati i Combs, nuk ka dhënë ende një përgjigje ndaj kërkesave për koment nga CNBC.

Ky hetim pason një padi të ngritur kundër Combs nga këngëtarja Cassie në gjykatën federale të Manhattan katër muaj më parë. Cassie akuzoi Combs për përdhunim dhe trafik seksual të saj, duke përshkruar një sekuencë shqetësuese ngjarjesh. Sipas padisë së saj, Combs, e cila ishte e rëndësishme në hyrjen e Cassie në industrinë e muzikës duke e nënshkruar atë me labelin e tij, Bad Boy Records, në vitin 2005, dyshohet se e joshi atë në një marrëdhënie seksuale dhe një mënyrë jetese të rrezikshme të karakterizuar nga abuzimi i tepërt me alkool dhe substanca. Padia tregon qartë se si Combs dyshohet se përdhunoi Cassie-n, u përfshi në akte të dhunshme kundër saj dhe të tjerëve dhe e detyroi atë të kryente akte seksuale me punonjësit e seksit meshkuj për kënaqësinë e tij.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Një ditë pas paraqitjes së padisë, Cassie dhe Combs thuhet se arritën një marrëveshje me kushte të pazbuluara, duke shtuar një shtresë tjetër kompleksiteti në hetimet e vazhdueshme ligjore dhe federale rreth Sean Combs.