Si u dallua Crystal Kung Minkoff këtë sezon

Klea

Si u dallua Crystal Kung Minkoff këtë sezon

Pas bashkimit me Amvise të vërteta të Beverly Hills gjatë sezonit 11, Kristal Kung Minkoff iu desh të shkarkonte dhe përvetësonte shumë nga personalitetet e grave shumë shpejt. Për sezonin e saj të parë, Crystal ishte mjaft e qetë, duke lënë të kuptohet vetëm rrethi i brendshëm me të cilin vrapoi. Pasioni i saj për kulturën e saj shkëlqeu dhe menjëherë doja të dija më shumë për të. Kuptohet, dinamika e serisë 90210 ishte e vështirë për t’u përqafuar në fillim. Sidoqoftë, Sezoni 13 i RHOBH po tregon një Kristal krejtësisht të ri, dhe unë dua më shumë!

Kristali ka mendime

Crystal padyshim hëngri Wheaties-in e saj për mëngjes para xhirimeve, sepse ajo është më e fortë se kurrë këtë sezon, duke u kujdesur që të mos përmbahet. Unë fjalë për fjalë mbeta duke ngritur nofullën nga dyshemeja ndërsa shikoja Crystal të vinte për Annemaire Wiley. I riu e ka ofenduar Crystal një shumë herë, madje ka akuzuar një bashkë-yll se ka një çrregullim të të ngrënit dhe më pas ka gënjyer për këtë. Edhe pse rishtarja mendon se e bëri Crystal të rëndësishëm me një histori, amvisa e parë aziatike-amerikane nuk po i lë komentet e saj të rrëshqasin.

Tashmë, Crystal e ka quajtur Annemarie një “bit*h” për përpjekjen për t’u fshehur pas gënjeshtrave të saj. Por duket sikur ka shumë më tepër në histori. Lufta pasoi pasi Annemarie u përpoq të ndryshonte historinë. Ajo pretendoi se Crystal ishte ai që sugjeroi që Sutton Stracke kishte një problem me ushqimin. “A jeni jashtë mendjes tuaj?” Kristal qëlloi kundër.

E dija që Crystal e fitoi argumentin kur ajo tha: “Ti kaloi fjalë për fjalë dy orë duke folur për Sutton-in ku unë dhe Garcelle fjalë për fjalë duhej të largoheshim sepse ishte shumë e bezdisshme,” dhe produksioni e mbështeti atë me klipe të errëta.

Kristali përqafon kurorën e saj

Selfie e lartë, e anuar dhe gjithçka, Crystal nuk e ka problem të përqafojë pseudonimin “mijëvjeçar dramatik” që i është vënë nga Kyle Richards. Si një mijëvjeçar, e vlerësoj se si Crystal e njeh vlerën e saj dhe e di saktësisht se në cilën pikë po përpiqet të debatojë. Ajo është e njohur me semantikën dhe faktet, gjë që e bën më të lehtë trajtimin e problemeve me të moshuarit e grupit, edhe kur ata duken si dreri në fenerët. Mijëvjeçarët shpesh tallen për të drejtën e tyre ose mungesën e etikës së punës, por unë nuk shoh asgjë nga këto te Crystal.

Krejt e kundërta, në fakt. Sezoni 13 e ka treguar Crystal herë pas here duke folur më me zë të lartë, por më të sigurt. Ajo mund të ketë ofruar kohën e saj në sezonet e mëparshme, por nuk po e pranon më rolin e çantës së grushtimit të grave 90210.

Për aq sa disa shikues të RHOBH mendojnë se ajo është e mërzitshme, unë do të argumentoja se Crystal është gjithashtu më e qetë dhe më logjike në krahasim me 50-at më tepër demografikë që janë bashkë-yjet e saj. Jo se nuk emocionohet, por nuk është ajo zonja e çmendur, e dehur dhe ulëritësja që janë kaq shumë Amvise të vërteta. Për mua, dhe mbase është thjesht një mendim tjetër budalla i Mijëvjeçarit, por ka të bëjë me ekuilibrin. Dua të them, imagjinoni një shfaqje me gjashtë Brandi Glanville; thjesht nuk do të funksiononte.

Kristali ka energji të karriges së parë

Këtë sezon, Crystal po i jep vibe zonjash kryesore, të cilat shpresoj që ajo të vazhdojë t’i sjellë deri në ribashkimin e sezonit 13 të RHOBH. Nëna e dy fëmijëve nuk po merr asnjë të burgosur, falë kontratës së saj të re, dhe po sigurohet që t’i vërë në dijeni gratë që e bëjnë atë.

Një episod i fundit tregoi Annemarie edhe një herë duke u përpjekur për të vënë Crystal në sediljen e nxehtë pasi ajo pretendoi se Crystal i tha asaj se grupi ishte i paarsimuar. Natyrisht, Dorit Kemsley u ndie e shpërfillur nga akuza, duke bërë një koment të çuditshëm të sajin, duke thënë: “Ti nuk je askund më i arsimuar se ne të tjerët. Dhe meqë ra fjala, nuse fëmijë, ndërsa ti ishe i zënë duke u martuar në moshën 12-vjeçare, ne të tjerët po ndërtonim biznese, po mbaronim fakultetin, po bënim gjëra – ti e di – për të edukuar veten.”

Mikroagresioni i Doritos nuk mbeti pa përgjigje ndërsa Crystal shkoi në Instagramin e saj për të ndarë disa këshilla për martesën. Nën foton e saj të dasmës, ajo ka shkruar: “Lini mënjanë kohë cilësore së bashku. Shpreh dashuri dhe vlerësim. Menaxhoni konfliktin në mënyrë konstruktive. Bli, mos merr hua gjerdan diamanti për gruan tënde”.

Betohem se për pak i pështyva kampionët e mi pasi kuptova se ishte një gërmim i qartë ndaj burrit të Dorit pasi ai shtroi një darkë surprizë që përfshinte një gjerdan luksoz, për të cilën ai vuri në dukje: “Mos u emociononi shumë për këtë sepse është në huazim. .” Seriozisht, unë kam nevojë për këtë Kristal gjatë gjithë kohës. GJITHË KOHËN.