Si u bë Kody Brown i Sister Wives Anti-Hero i përsosur

Klea

Si u bë Kody Brown i Sister Wives Anti-Hero i përsosur

Kody Brown nuk ka qenë kurrë heroi i tij Gratë Motra histori. Si zuzari kryesor në sagën Brown, babait të 18 fëmijëve i mungojnë cilësitë konvencionale të një lideri heroik. Askush nuk do ta ngatërronte kurrë yllin e TLC për një hero grek pasi atributet e Kody nuk përfshijnë guximin, moralin ose idealizmin. Në vend të kësaj, ai merr pjesë më shpesh në shpërthime të zemërimit, lojën e fajësimit dhe të qarit, të cilat janë tipare që janë më shumë aleati i Kody-t.

A po vepron Kody për kamerën?

(Foto nga Denise Truscello/Getty Images për Global Gaming Expo)

Nuk ka dyshim se Kody është një anti-hero, dhe duket se ai nuk do ta kishte ndryshe. Në një episod të kohëve të fundit Sister Grave, Kody nuk mund të mos luante edhe një herë viktimën. Shikuesit fillimisht mirëpritën serinë TLC. Ai dha një vështrim nga prapaskenat e një feje për të cilën shumica prej nesh nuk dinim asgjë. Kody shpesh mburrej se ishte një bashkëshort krenar me katër fëmijë dhe dukej se i pëlqente vërtet të qenit baba. Sidoqoftë, drama është rritur në sezonet e fundit dhe më shpesh duket si një akt total.

Kody së ​​fundmi ndau mendimet e tij për të gjithë dramën në vazhdim me Us Weekly, duke përfshirë mënyrën se si publiku ka zgjedhur qartë anët. Me sa duket, Kody ka kuptuar se si t’i ndajë të gjitha. “Ndikon ndryshe tek unë sesa tek shikuesi,” zbuloi ai, “sepse kam dikë që shkatërron reputacionin tim dhe unë po shkoj, “Lopë e shenjtë. Nuk mund ta besoj se po ndodh.’ Dhe publiku thjesht po thotë: ‘Oh, ne gjithmonë e kemi menduar këtë për ty’. … Nuk po mësohemi me atë nivel kritikash.” Por shikuesit e kanë të vështirë të besojnë se Kody nuk po vendos një fasadë.

Kody është dramatik

(Foto nga Gabe Ginsberg/FilmMagic)

Kody është një vepër e vërtetë dhe dramatike deri në ferr. Shikuesit e panë atë të qante dhe të ankohej duke u siguruar që gruaja e tij e katërt dhe e preferuar, Robyn Brown, të mos fajësohej për pjesën e saj në kaosin familjar. Babai i 18 fëmijëve e merr aq seriozisht gjithçka që thonë fëmijët dhe ish-bashkëshortët e tij, saqë ndonjëherë mund të jetë dërrmuese.

Por akti i tij martir nuk po mashtron askënd. Kody e ngriti anten edhe një herë, duke shpjeguar se “Robyn dhe unë po përjetojmë një vdekje – vdekjen e familjes sonë dhe këtë pamje të madhe familjare.” Zot, ai ndihet kaq i poshtër!

Kody u përpoq shumë për të shtyrë narrativën se ai dhe Robyn ishin ata që u dëmtuan. “Ne kemi emocione të ndryshme në periudha të ndryshme,” vuri në dukje ai. “Dhe do të jem vërtet i sinqertë, kjo ka qenë e vështirë për marrëdhënien tonë… Divorci ju ndryshon. Pra, ka shumë gjëra që po ndodhin me mua për të cilat Robyn duhet të përdorë shumë hir dhe falje, sepse unë nuk jam vetvetja. Është një eksperiencë që nuk e prisja në jetën time dhe më ka tronditur se si është luajtur.”

Kody mbrapa në dashuri

(Foto nga Gabe Ginsberg/Getty Images)

Duket e çuditshme që Kody, i cili dikur pretendonte se donte ta bënte të funksiononte lidhjen e tij me Christine Brown, tani po zbulon se kurrë nuk e ka dashur vërtet. Kody shpesh e ul Christine-n, duke përfshirë talljen me peshën e saj dhe mënyrën se si ajo gllabëronte brutalisht nachos në makinën e tij. Por tani poligamisti po ndryshon melodinë e tij. “Kurrë nuk u ndjeva sikur kisha të drejtën të thoja, ‘Hej, dëgjo, nuk e dua këtë grua. Unë dua një divorc’”, pohoi Kody. “Kurrë nuk u ndjeva sikur ishte në kabinën time të timonit, por ishte në të tyren.”

Kody vetëm kohët e fundit ka filluar të flasë se nuk ndihej sikur mund të shprehte ndjenjat e tij të vërteta. Deklaratat kanë befasuar fansat pasi Kody nuk dukej se kishte një problem më parë, veçanërisht kur bëhej fjalë për të bërtitur ndaj një gruaje ose për të dalë në mes të sherrit.

Ndërsa Taylor Swift këndon, “Unë e kam këtë gjë ku bëhem më i vjetër, por kurrë më i mençur”, gjë që duket se përmbledh në mënyrë të përsosur se kush është Kody me pak fjalë. Kody thjesht nuk bën gjithçka që mundet për ta bërë veten të mos jetë i keqi në historinë e tij. Mjerisht, të gjitha përpjekjet e tij janë të kota dhe historia e tij përfundon me urrejtjen nga shikuesit dhe familja e tij. Kush e di, Robyn më në fund mund të ngopet dhe të largohet gjithashtu nga Kody, duke i dhënë patriarkut asgjë për të shpresuar.