Si Tom Schwartz e ekspozoi në dukje Jo Wenberg në mes të grindjeve

Klea

Si Tom Schwartz e ekspozoi në dukje Jo Wenberg në mes të grindjeve

Ylli i Vanderpump Rules Tom Schwartz u shfaq në episodin e 24 majit të podcast-it të Jax Taylor dhe Brittany Cartwright, When Reality Hits, ku zbuloi disa informacione tronditëse rreth flakës së tij të mëparshme. Jo Wenberg.

Fluturimi i tyre filloi në vitin 2023 pasi ai u nda nga ish-gruaja, Katie Maloney. Jo qëndroi për një kohë të shkurtër me Schwartz ndërsa ajo ishte në mes të vendeve dhe lindi një romancë. Modelja e flokëve bëri paraqitje të shumta në sezonin 11 të VPR, duke shtuar spekulimet se ajo dhe Schwartz ishin çift. Schwartz ka mohuar se ai dhe Jo kanë qenë ndonjëherë “zyrtarë”, por ajo pretendon se ata ishin në një lidhje.

Që atëherë, të dy janë ndarë dhe sipas Schwartz, aktualisht nuk janë në një marrëdhënie. Ai foli për “marrëdhënien” e tij me Jo duke e quajtur atë një “gënjeshtare kompulsive”. Epo, tenxhere, takoni kazan!

Këtu është gjithçka që duhet të dini:

Schwartz pretendon se ata nuk u takuan kurrë

Në episodin e së premtes, Schwartz mohoi të ishte në një lidhje me Jo, duke i thënë Brittany-t, “ne nuk kemi qenë kurrë në asnjë lloj marrëdhënieje konvencionale, ekskluzive”.

Jo dha një histori të ndryshme në episodin e 23 majit të podcast-it të Rachel Leviss, Rachel Goes Rogue. Ajo i tha prezantuesit se ajo dhe Schwartz “ishin të përkushtuar”

“Kur ishim bashkë, kishte një etiketë,” tha ajo.

Schwartz e quajti Jon një 'gënjeshtar kompulsiv'

Schwartz zbuloi në podcast se ai ishte dëshmitar i një sjelljeje “të çrregullt” që e bëri atë të fillonte të largohej nga Jo.

“Në përvojën time, ajo është një gënjeshtare kompulsive,” tha ai. “Gënjeshtra e parë që vërtetova dhe e mora vesh [was] rastësisht, një ditë, ajo përmendi se kishte kujdesur për fëmijën e një prej fëmijëve të producentit tonë ekzekutiv…E pyeta ashtu javë më vonë dhe ai më tha: 'Jo, nuk e kam takuar kurrë para se të fillonte shfaqja'.” Kjo është qesharake, sipas përvojës së Katie-t. , Schwartz është gjithashtu një gënjeshtar kompulsiv.

“Fillova të tërhiqem ngadalë në atë pikë,” shtoi ai. “[There] ishin minimalisht 20 [lies]. Njëzet gënjeshtra të vërtetuara dhe të konfirmuara.”

Ai gjithashtu pretendoi se Jo bëri pretendime të rreme për të në Instagram Live.

“Ajo po bënte një transmetim të drejtpërdrejtë dhe ajo tha: “Ai më dërgon mesazhe pa pushim, por unë nuk ndihem rehat sepse e di që ai po sheh dikë”. Unë jam thjesht si, 'Për çfarë f*k po flet ajo?'

“Unë nuk jam fare,” shtoi ai.

Brittany ndau një përvojë të ngjashme që kishte me Jo. Prezantuesja shpjegoi se pasi qeni i Kristen Doute vdiq, Jo u tha njerëzve se e kishte dëgjuar lajmin nga Brittany dhe Jax.

“Unë nuk e kam as numrin e saj të telefonit,” tha ajo. “[I] nuk kam folur me të për vite, vite dhe vite.”

Schwartz tha se Jo përfshiu familjen e tij

Schwartz tha se Jo shkoi pas shpine dhe i tha familjes informacione për të. Ai nuk dha detaje mbi atë që tha Jo, por pretendoi se ajo bëri “akuza të rrezikshme”.

“Ajo shkoi pas shpinës sime dhe thirri familjen time dhe më tha disa gjëra të gabuara,” tha ai.

Më pas ai tregoi një përvojë negative që kishte motra e tij me flakën e tij të mëparshme.

“Ajo kaloi dy netë me Jo, ajo tha se ishte një nga përvojat më të këqija të gjithë jetës së saj,” zbuloi ai. “Ajo duhej ta bllokonte më pas. Ajo thotë: “Jam i traumatizuar”.

Schwartz tha se ndihej i dhunuar nga Jo

Në podcast, Schwartz dha mendimet e tij për Jo duke lexuar mesazhet e tyre personale me tekst në Instagram Live. Ai tha se ndihej si një shkelje dhe i kërkoi Jo të krijonte një ndjekës që nuk përqendrohej rreth marrëdhënies së tyre.

Ai shprehu ndjenja të ngjashme për aktin e balancimit të podcast-it të Kristen dhe Luke Broderick.

“U ndje si një shkelje e madhe kur ajo shkoi dhe e lexoi atë,” tha ai. “Ajo e zgjodhi atë për t'iu përshtatur narracionit të saj në internet.”

Schwartz tha se Jo nuk është viktimë

Schwartz shprehu zhgënjimin për reagimin e publikut ndaj marrëdhënies së tij me Jo.

“Ajo nuk është viktimë. Ajo nuk është viktimë e sulmit,” tha ai. “Unë jam provuar për këtë tregim 'Poor Jo'.”

Ai shpjegoi se kishte arsye të vlefshme për t'u larguar nga “ish-situata” e tij.

“Kur zbulon diçka për dikë, ndryshon përgjithmonë mënyrën se si e shikon atë,” tha ai. “Më bën të vë në dyshim motivin e saj për të ardhur në jetën time.” Ah, ndoshta ai mund të shohë gjërat nga POV e ish-gruas së tij tani.

A po takon Schwartz me dikë tani?

Po. Schwartz aktualisht është në një lidhje me 23-vjeçaren Sophia Skoro. Të dy u bënë publike me romancën e tyre në mars, kur Sophia ndau një TikTok të saj dhe Schwartz në Vegas.

Ylli i VPR duket se është keq për zonjën e re në jetën e tij, duke i thënë Access Hollywood se ajo është “shumë më e ftohtë” se ai.

“Ajo është vërtet e lezetshme,” tha ai. “Ajo është kaq karizmatike, e zgjuar dhe disi qesharake jokonvencionale, ajo është thjesht një qenie njerëzore e keqe.”

Ne kontaktuam Jo-në për koment, por nuk dëgjuam menjëherë.