Si Tom Sandoval po tregon anën e tij emocionale

Klea

Si Tom Sandoval po tregon anën e tij emocionale

Tom Sandoval ka pasur një vit jo të mirë, të tmerrshëm, shumë të keq falë pjesës së tij në Scandoval, dhe ai aktualisht është në spirale. Rregullat e Vanderpompës shikuesit dhe miqtë e tij mësuan në mars 2023 se lidhja mes tij dhe Rachel Leviss filloi në gusht 2022 dhe zgjati për shtatë muaj. Mesa duket të dy dikur kanë qenë marrëzisht të dashuruar, por diçka ka ndryshuar. Shpejt, pjesa tjetër e kastit e ndërpreu dyshen dhe të gjithë u mblodhën rreth Ariana Madix.

Gjatë muajve të fundit, Sandy ka qenë në turneun e tij të shpengimit. Por ai ende nuk ka marrë përgjegjësinë e plotë për pjesën e tij në skandalin e mashtrimit. Pa dyshim, Tom është mbërthyer në një mes të çuditshëm midis të vepruarit si viktimë dhe një zuzar. Shumica e shikuesve ndoshta e shohin atë si djalin e keq, por njerëzit mashtrojnë. Kështu që të shikosh Tomin të prishet për shkak të gjithë urrejtjes është disi e vështirë për t'u parë. Por a është shfaqja e anës së tij emocionale një sulm i planifikuar apo një digë ndjenjash që shpërthen?

Dashuri e humbur

Mirë, kështu që unë do të them se është e vështirë të besohet se Tom është i trishtuar, veçanërisht kur shoh histori të kopertinës ose sesione fotografike ku ai po përfiton nga dhimbjet e tij. Por episodet e fundit të Vanderpump Rules më bëjnë të ndihem disi për pronarin e TomTom. Mendoj se është empati. Pasi dëgjoi podkastin e Rachel, Tom tha se ishte “i tronditur” që dashuria e tyre nuk do të thoshte asgjë për të. Kjo është hera e parë që shoh me të vërtetë Tomin duke kuptuar se bëri një zgjedhje të keqe kur mashtroi.

Duke i qarë Tom Schwartz-it, Sandy thotë: “Nuk isha plotësisht gati të hiqja dorë nga shpresa derisa e dëgjova nga buzët e saj, dhe tani e kam. Të kalosh të gjitha këto dhe të mos i japësh as një goditje? Si, për çfarë ishte e gjitha?” Sandoval dukej shumë i lumtur për të marrë pjesë në disa lloj fjalësh vetëflagjelimi kur vuri në dukje se do ta dëgjonte podcast-in në tërësi edhe pse vuante.

Tom ka një epifani

Në një moment mahnitës realizimi, Tom vëren: “Tani po e kuptoj se unë u kujdesa për mënyrën e saj më shumë sesa ajo u kujdes për mua.” Përsëri, u ndjeva pak keq për Tomin. Të gjithë ne kemi kaluar nëpër një farë dashurie ose marrëdhënieje kur kemi ndjerë më shumë ndjenja se tjetri. Shpesh, ne bëjmë dhjetë për qind më shumë përpjekje, blejmë dhurata të vogla budallaqe ose dërgojmë një tekst të lezetshëm, por të planifikuar. Pra, të thuhet se e gjithë kjo ishte e kotë është e keqe. Pyes veten nëse Tom nuk kishte pasur rastin të qante deri tani.

Ai mund të kishte qenë në luftë ose arratisje për muaj të tërë ndërsa përpiqej të lundronte në jetën e tij. Atij do t'i duhej të merrej me shtëpinë e përbashkët, orarin e turneut të grupit, pop-in në bar dhe xhirimet. Unë imagjinoj se ai ishte ndoshta i mbistimuluar dhe nuk kishte një shans për të përpunuar faktin që Rachel po tërhiqej. Tom gjithashtu ankohet në episodin më të ri të Vanderpump Rules se ai nuk mori asnjë mbyllje, por në retrospektivë, të qenit i prerë është një formë e mbylljes përfundimtare.

Por a po e blen dikush?

Nuk mendoj se shumë fansa po e blejnë aktin e tij të të qarit. Pa pushim, Tom ka deklaruar se ka luftuar shumë për marrëdhënien e tij me Rachel. Gjatë një episodi të mëparshëm, ai zbuloi se hoqi dorë nga cigaret dhe alkooli për të sepse nuk mund të merrte pjesë në rehabilitim. Shumë herë, Tom ka thënë gjithashtu disa ndjenja mjaft të çuditshme, duke vënë në dukje se dashuria e tyre nuk ishte vetëm për pamjen, sepse ai kishte qenë model për 15 vjet. Çfarë lidhje ka kjo me çmimin e qumështit, Tom?

Mendoj se Tom po bën një shfaqje për ne më shpesh sesa jo. Ai di të punojë me kamerën, pasi e pamë duke qarë histerikisht gjatë sezonit 10 teksa ishte në shtëpinë e Lisa Vanderpump. Mund të jetë që Tom është paksa shumë i vakët për të tretur të gjitha emocionet e tij. Megjithatë, podkasti i Rachel-it e hodhi atë në një lak. Por jam i sigurt se fansat do t'i shohin portat e hapura edhe më tej ndërsa sezoni vazhdon.