Si Tabatha Coffey ishte ylli i përsosur televiziv i realitetit

Klea

Si Tabatha Coffey ishte ylli i përsosur televiziv i realitetit

Disa Shikuesve Bravo mund të mos kujtohet se rrjeti kishte zhvilluar shfaqje të tjera përpara Real Housewives – një shfaqje rrotullohej rreth Tabatha Coffey. Parukierja rrëqethëse u filmua duke shkelmuar rregullisht prapanicën e menaxherit dhe duke transformuar bizneset në Tabatha Takes Over. Vendasja australiane nuk i interesonte se si e takoi, vetëm se ajo bëri një punë të mirë. Për vitin 2008, ajo ishte përpara kohës së saj. Dhe për disa arsye, shikuesve u pëlqente të shikonin një të huaj që u bërtiste amerikanëve.

Bravo ka një mënyrë për të hedhur poshtë disa nga shfaqjet më të nënvlerësuara. Ndonjëherë, duket sikur rrjeti dëshiron që vetëm shfaqjet Real Housewives të transmetohen. Për fansat, mund të bëhet e bezdisshme se si ata japin shfaqje të rastësishme një ose dy sezone vetëm për t’i marrë me sëpatë. Tabatha kishte Tabatha-s të marrë përsipër, Salloni i Tabatha-s të merrte përsipër dhe Sukses Relativ me Tabatha-n. Por, si shumë seriale të tjera jetëshkurtër, edhe emisionet e saj grinë pluhurin. Duke parë prapa, Tabatha u krijua për TV realitet dhe ne duam që ajo të kthehet.

Shfaqja ishte një klasik kult

Sa herë që vizitoj parukierin për t’u përmirësuar, nuk mund të mos bëj shaka me sallonin tim. I kthehem menjëherë Tabathës duke lehur, “Mos harroni të kontrolloni! A fshiu dikush pluhur produktet? A është njeriu barbicid?” Parukierja profesioniste ishte pjesë e barabartë e tmerrshme dhe e frikshme dhe është një nga të paktët njerëz që mund ta bënte atë. Ndonjëherë pyes veten nëse ajo do të ishte e hapur për koncertin e mikpritësit të ribashkimit vetëm që Andy Cohen të kishte një pushim.

Tabatha ishte ylli i përsosur i realitetit në shumë mënyra. Por ndoshta atributi më i rëndësishëm ishte se ajo ishte një model kaq i mrekullueshëm për gratë e forta dhe të fuqishme, të cilat zakonisht quhen b*tches. Pronarja e sallonit dinte të drejtonte një biznes dhe nuk u tërhoq nga askush që e merrte në pyetje. Rreshti im i preferuar që ajo dha ndonjëherë ishte: “Dëshiron një pushim duhan? Këtu është pushimi juaj i tymit, dreq.” Të tregoi gjithçka që duhej të dije për të pikërisht aty.

Qëllimi i Tabathës

Sinqerisht, ne kemi nevojë për më shumë nga axhenda e Tabathas sepse mendoj se disa sallone kanë lënë standardet e tyre të rrëshqasin. Premisa e shfaqjes së saj të realitetit televiziv ishte të ndihmonte sallonet në vështirësi në të gjithë vendin. Me stilin e saj të këndshëm dhe të këndshëm nga koha e saj në Shear Genius, ajo u bë shpejt një e preferuar e fansave. Australiani krijoi një mjedis jo të pakuptimtë që kishte për qëllim të ndihmonte në përmirësimin e shërbimit ndaj klientit, pastërtisë, profesionalizmit dhe teknikës së përgjithshme të stilimit.

Tabatha ishte guru që të gjithë kishim nevojë. Ish-personaliteti i Bravos ishte i shkëlqyeshëm në inskenimin e ndërhyrjeve në stilin e saj karakteristik për të mos marrë të burgosurit. Tabatha padyshim kishte një qasje të çuditshme për të mësuar mësimet e saj. Fansat do të kujtojnë se ajo një herë mori një sallon në akuarium për të ushqyer balenat dhe e quajti atë lidhje në grup. Një herë tjetër, Tab kishte një pronare salloni që t’i bashkohej cirkut për të rritur vetëbesimin e saj. Tabatha ishte një nga shumë gra që zgjodhën të ripërcaktojnë termin b*kru; në vend që të tërhiqej nga fjala, ajo vendosi t’i kishte fjalë të thotë fjalë herë ambicioze, të çuditshme dhe autentike.

A mund të rindizet?

Ndonëse do të ishte emocionuese të riktheheshim Tabatha në ekranin tonë, mendoj se duhet të ngrihemi përpara. Imagjinoni këtë: Tabatha shkon dhe përpiqet të rregullojë të gjithë ekskluzivitetet e dështuara të Real Housewives. Kjo, për mua, do të ishte shfaqja e ëndrrave. Imagjinoni Tabatha në Real Housewives të Nju Jorkut duke i thënë Luann de Lesseps të marrë një kontroll në karrierën e saj në kabare. Ose nëse ajo ishte aty për momentin e furrës së tharësit të Sonja Morgan. Vë bast me dollarë për donuts se po të ishte ajo, Sonja do të kishte shitur në rafte një tostier që punonte.

Ideja që Tabathës t’i jepet një shfaqje tjetër do të pritej mirë. Bravo mund të marrë kaq shumë rrugë për ta rikthyer Tab në ekranet tona. Ajo mund të ndihmojë bizneset e vogla të prekura nga pandemia në mbarë botën. Në një detaj të vogël por të vogël, Tabatha shfaqte gjithmonë energji pozitive, pavarësisht se i jepej një personazh i mprehtë. Ajo me të vërtetë donte që njerëzit që ajo ndihmoi të kishin sukses. Nuk kishte të bënte aq shumë me komplotin për të rrëzuar gra të tjera. Fansave u mungon ajo, dhe ka kuptim pse. Ajo ishte perfekte për ekranet tona të vogla.