Si Summer House: Martha's Vineyard po ngre shiritin

Klea

Si Summer House: Martha's Vineyard po ngre shiritin

Vitin e kaluar, Bravo u shfaq premierë Shtëpia Verore: Vreshti i Martës. Ai ndoqi një kast të ri, dinamik dhe tërësisht të zi, të yjeve të rinj të realitetit televiziv. Ashtu si Shtëpia Verore origjinale, premisa ishte për të parë sesi një grup miqsh morën me qira një shtëpi së bashku në veri. Midis festave tematike, dramës dhe brunches, aktorët u bashkuan bukur, dhe kështu, sezoni i dytë u dha. Tani grupi është rikthyer, dhe tashmë vetëm tre ditë, ata po e gjejnë veten në një dramë.

Me transmetimin e të dy serialeve Summer House, fansat po përfitojnë më të mirën nga të dyja botët. Por ka raste që besoj se Martha's Vineyard po e lartëson rrjetin dhe po e vret atë si spinoff.

Historia e Zezë

Sezoni 1 tregoi Jasmine Ellis Cooper duke vepruar si nëna e shtëpisë. Ajo ishte ngjitësi që e mbajti grupin të bashkuar. Ish-serveri krenar i Playboy gjithashtu u dha mësime shikuesve kur ishte fjala për historinë e Martha's Vineyard. I porsamartuari fillimisht tregoi se vendi i pushimeve, veçanërisht lagjja e tij Oak Bluffs, ka qenë një vend pushimi vjetor për familjet me ngjyrë të klasës së lartë për 100 vitet e fundit, duke përfshirë Presidentin Barack Obama dhe Michelle Obama. Martha's Vineyard është vetëm në jug të Cape Cod dhe ishte një nga vendet e para ku afrikano-amerikanët mund të kishin një pushim të sigurt dhe të blinin prona.

Gjatë sezonit të parë, grupi eci në shtegun e trashëgimisë afrikano-amerikane, për të cilin shumica e shikuesve nuk kishin dëgjuar më parë. Aty aktorët mësuan se ishte një koleksion i vendeve të trashëgimisë që tregonin kontributet që afrikano-amerikanët kishin dhënë në ishull. Mjerisht, një sasi e madhe kishte mbetur e panjohur nga publiku i gjerë. Përgjatë shtegut, ndjekësit mund të vizitojnë shtëpinë e Dorothy West, e cila ishte një romanciere amerikane, Eastville Cemetary dhe fshatin e vogël Menemsha, i cili ishte ylli i udhëtimit të shumë skllevërve drejt lirisë. Pra, jo vetëm që shijoni një orë realitet televiziv, por do të mësoni edhe disa fakte.

Kasti hapet

Më pëlqen se si po mësojmë për historinë e zezë në ishull, por gjithashtu vlerësoj sesi çdo anëtar i kastit është shumë i lumtur të flasë për sfidat e tyre. Shfaqja duket të jetë më shumë sesa thjesht një shtëpi plot me fëmijë të vegjël që pinë verën e tyre larg. Jasmine tregoi se si është jeta me bashkëshortin e saj, Silas Cooper, i cili është vendosur jashtë shtetit. Këtë sezon, ajo hyri e vetme në shtëpi pas një vere të vështirë të kaluar, e cila tregoi se martesa e saj ishte në telashe. Pjesa tjetër e kastit është gjithashtu jashtëzakonisht interesante dhe përfshin Nick Arrington, Jordan Emanuel, Bria Fleming, Shanice Henderson, Amir Lancaster, Preston Mitchum, Summer Marie Thomas dhe Alex Tyree. Ylli i parë ishte Milo, këlyshi i Brias, i cili ishte thjesht më i lezetshmi. Por Bria, e cila gjithashtu ishte një lepurushe e Playboy, u shpreh për luftën e saj me ankthin.

Në episodin e fundit, Jordan zbuloi se po luftonte me rënien e flokëve për shkak të një forme gjenetike të alopecisë. Ish-modelja zbuloi se gjatë një xhirimi vitin e kaluar, asaj iu kërkua të përdorte një relaksues për flokët e saj, por në vend të kësaj, copat filluan të binin dhe nuk u rritën më. Nick gjithashtu po lufton me anën e tij flirtuese. Ai ka një të dashur jashtë shtëpisë, por duket se nuk mund ta ndalojë veten të shikojë dhomën e tij. Në të njëjtën kohë, Amir po përpiqet të kuptojë se si të funksionojë në shtëpi, ndërsa e dashura e tij e dashur është jashtë në Teksas.

Summer House vs Summer House: Martha's Vineyard

Në rregull, ky mund të jetë një opinion jopopullor, por Summer House: Martha's Vineyard ka filluar të bëhet shumë më argëtues se seriali origjinal, veçanërisht këto sezonet e fundit. Kastët e Martha-s në të vërtetë rrinë jashtë dhe nuk shtrihen në shtrat gjatë gjithë ditës (po të shikoj ty, Paige DeSorbo.) Më pëlqen gjithashtu t'i shikoj në Martha's Vineyard për një kohë të gjatë dhe jo në kthimin nga Nju Jorku. Qyteti. Do të jetë gjithmonë një format fitues kur bashkoni një grup të vërtetë miqsh, veçanërisht kur ata janë të bukur, të zgjuar dhe të shqetësuar.