Si rezultoi kundër bixhozit RHONJ i Jackie Goldschneider

Klea

Si rezultoi kundër bixhozit RHONJ i Jackie Goldschneider

Jackie Goldschneider aktualisht po luan me paratë e shtëpisë në RHONJ kur bëhet fjalë për miqësinë me të Teresa Giudice. Por tregtari, i njohur si fansat, mund të shohë se kjo nuk do të përfundojë me një tenxhere ari në fund të natës. Jackie dukej si një grua e fortë dhe inteligjente kur u shfaq në serial. Por tani, kjo inteligjencë po vihet në dyshim. Jackie dikur krenare tani po i duket si një peng për Tre. Dhe ne të gjithë e dimë se kjo nuk do të përfundojë mirë.

Miqësia e Terezës është kalimtare

Mendova se Jackie ishte i zgjuar. Dua të them, gruaja është avokate dhe shkrimtare; thjesht nuk mund të jesh aq i verbër ndaj së vërtetës. RHONJ Sezoni 14 u tregon fansave se Jackie me të vërtetë besonte se ajo po fillonte të krijonte një miqësi të përjetshme me OG. Por Tre kishte ide të tjera. Ajo vë në sy një personazh që ka një bollëk informacioni dhe përpiqet t’i shkundë ato. Ndërsa ishte në Zentuary me Jennifer Aydin dhe Dolores Catania, Tre la kartat e saj të shfaqeshin. Zonjat janë në luftë dhe seriali nuk ka të bëjë më me një grup miqsh të vërtetë, por me anët e qarta.

Tereza, e cila qartazi e mendon veten si gjenerale, po planifikon strategjikisht largimin metodik të Margaret Josephs. Gjatë bisedës Zen, Dolo vuri në dukje se Jackie nuk është aq e bukur sa pretendon të jetë. Në këtë moment, Teresa tregon se cilat janë motivet e saj të vërteta për miqësinë e saj të re të lulëzuar.

“Kush kujdeset për Jackie?” Tre pyeti Dolores. “Unë thjesht kam nevojë që ajo të rrëzojë Margaret.” Ajo u hap më tej në rrëfim, duke treguar për të kaluarën e paqëndrueshme të saj dhe të Jackie. “Karma është kurvë,” qeshi Teresa. mat, Jackie.

Synimet RHONJ të Jackie Goldschneider nuk janë të qarta, por ato ndjehen të turbullta

Shumica e njerëzve e mbështesin Margaretin pasi ajo i dërgoi vetes Dolores mesazhin me tekst të Jackie-t për Dolores. Lëvizja ishte e egër, por është e qartë se Marge ishte lodhur nga Jackie; dikush me të cilin kishte ngecur në të kaluarën.

Nuk jam i sigurt që Jackie ka menduar në të vërtetë për pasojat e miqësisë me Tre. Ajo me siguri nuk i parashikoi veprimet e Marge, pavarësisht paralajmërimeve se kishte një arsenal në sezonet e mëparshme. Për mua, çështja kryesore me “miqësinë” e Xhekut me Terezën është se ajo ishte një fanse përpara se të bashkohej me shfaqjen. Fatmirësisht, fotot zgjasin një jetë dhe të gjithë e kemi parë Jackie-n në nënshkrimin e librit të Tre.

Gjëja tjetër që më tërheq është fjalët e këqija të Jackie për Terezën për sezonet e fundit. Ishte koha kur Jackie bëri një analogji rreth Gia Giudice që merrte drogë që nuk i shkonte mirë ariut nënë. Në një episod të Watch What Happens Live, Andy Cohen e pyeti Jackie-n: “Çfarë admiron më shumë te Tereza si një biznesmene?” Pas një pauze jashtëzakonisht të gjatë, ajo u përgjigj: “Ajo di si ta licencojë emrin e saj për gjërat.”

Andy nisi një tjetër hetim, duke pyetur: “Nga katër librat e saj më të shitur të New York Times, cili është i preferuari juaj për të lexuar?” Pyetja ishte një referencë e qartë për foton e Jackie në një nënshkrim të hershëm të librit. Por avokati u tall, “Unë do të thosha të fundit që shkroi fantazma. Dua të them se Tereza ka shkruar.” Pra, imagjinoni që fansat të habisin kur Jackie u përpoq të kthente këtë sezon të RHONJ dhe të pretendonte se kishte pasur gjithmonë një lloj lidhjeje me Tre. Matematika nuk është matematikë.

Kasti i RHONJ ka shumë mendime për miqësinë e sapogjetur të Jackie dhe Terezës

Fansat nuk janë të vetmit të hutuar nga lëvizja e Jackie. Pjesa tjetër e kastit të Real Housewives të Nju Xhersit gjithashtu mendojnë se lëvizja është guasmë.

Danielle Cabral shprehu atë që të gjithë po mendonin më mirë, duke thënë: “Pas gjithë kësaj, kur Teresa është si ‘po Jack’, ajo do të lihet në dysheme si ‘Teresa, ne jemi miqtë më të mirë’.” Dolores kishte më shumë një viscerale të brendshme. reagimi për Jackie-n teksa fliste me Jen dhe Tre, duke theksuar: “Ajo mendonte se ishte më e mirë se unë. Dhe ajo ende mendon se është më e mirë se ju të dy. Por ajo ka nevojë për ju tani.” Shumica e aktorëve pajtohen se Jackie ka bërë miq me Tren vetëm për të fituar favorin e shikuesve dhe për të shitur më shumë kopje të librit të saj.

Jackie që mund të shtiret si mike me dikë që e përçmonte, nuk po i del mirë. Shikuesit duan autenticitet, por ai mungon. Për shumicën, ajo që Jackie po përpiqet të bëjë është shumë e qartë. Dhe ndërsa Jackie këmbëngul se ajo është larguar nga Teresa duke përhapur thashethemet për martesën e saj, nocioni ende duket për të qeshur.

Në këtë pikë, unë mendoj se Jackie ka pirë Kool-Aid dhe beson me të vërtetë se nëse ajo bën miq me Tre, ajo do të jetë e sigurt nga riformulimi përfundimtar. Fatkeqësisht, bixhozi i ka rezultuar mbrapsht. Fansat tani po presin vetëm momentin kur Jackie do të zgjohet.

Real Housewives of New Jersey është në dispozicion për t’u transmetuar në Peacock.