Si po reagojnë fansat e RHONJ ndaj sezonit 14 deri më tani

Klea

Si po reagojnë fansat e RHONJ ndaj sezonit 14 deri më tani

Si një njeri i guximshëm Amvise të vërteta të Nju Xhersit fans, jam i hapur për ndryshime, grindje familjare dhe për të hedhur burrat në pishinë. Jo çdo sezon do të jetë një hit, por unë pres shumë nga amvisat e mia të Garden State. Gratë e Bergen County dhe Morris County na kanë argëtuar sikur të ishin gladiatorë dhe shikuesit ishin spektatorët me fuqinë për të hedhur fruta të kalbura.

Ka pasur histori të shumta duke përfshirë Teresa Giudice dhe Joe Gorga që zgjasin një grindje familjare për fjalë për fjalë 12 sezone. Ne kemi parë Dolores Catania-n të gjejë dashurinë, të humbasë dashurinë dhe ta gjejë atë përsëri. Gjithçka ndërkohë që qëndronte ende pranë ish-it të saj, Frank Catania. Dhe ne kemi parë Melissa Gorga të shkëputet nga traditat e një amvise italiane dhe të ndërtojë një jetë që më së shumti do ta kishte zili. Pra, çfarë po mendojnë fansat për sezonin 14 deri më tani? Le t'i hedhim një sy.

Fansat mendojnë se Tereza po lëviz në mënyra të errëta

Fakti që Tereza ka qenë gjithmonë një gjemb në anën e shoqes së saj të filmit, nuk ka asnjë lloj sheqeri. Midis mospranimit të përgjegjësisë për pjesën e saj në pasojat e familjes dhe pirjes së vërtetë të Kool-Aid-it të saj, Tre ka nevojë për një trajner të jetës, statistika. Kishte disa shpresa që Sezoni 14 do të tregonte nëna e katër fëmijëve duke ndryshuar vijat e saj, por pas një episodi të fundit, fansat ndihen sikur ne do të marrim Strippergate 2.0.

Tereza është thirrur nga fansat për aktrimin “Shady” dhe “shqetësues” përmes një teme në Reddit të krijuar nga fansat. Një ndjekës shkroi: “Ajo, Melissa dhe Joe janë kaq të përsëritura. SI NE MERRIM. Por të shikosh Terezën me Louie është shumë shqetësuese. Ai është shumë i çuditshëm dhe të gjithë e shohin këtë, madje edhe Dolores, por nuk thotë asgjë.”

Luis është problemi?

Shikuesit dukej se kishin humbur ndjeshmërinë për OG, me një shkrim, “Por Tre do të jetë një idiot dhe do të lejojë një burrë tjetër ta përdorë atë dhe më pas të sillet sikur ajo nuk e dinte se po ndodhnin gjëra të dyshimta.” Historia e Terezës me Luis Ruelas aktualisht ndihet e përsëritur. Dua të them, Tre nuk ishte amvisa e parë me të cilën u përpoq të dilte.

Të gjithë e kujtojmë atë duke u përpjekur të godiste Alexia Neopla. Mes marrëveshjeve të dyshimta të biznesit, punësimit të detektivëve privatë dhe pretendimit se ka dosje manilla në pjesën tjetër të kastit, Luis po e rrëzon Tren. Historikisht, Tereza nuk ka qenë një gjyqtare e madhe e karakterit. Pasi Joe Giudice u deportua, besoj se ajo donte dëshpërimisht të gjente dashurinë dhe të vendosej. Një fans e tha më së miri: Luis jep “Dirty John vibes”.

Edhe pse Teresa ndihet gjithmonë sikur po përdoret për një histori (dhe nuk e ka saktësisht gabim), DM-të e zbuluara kohët e fundit treguan se si Tre ashtu edhe Jennifer Aydin ishin të gatshëm të bënin çdo distancë që anëtarët e tyre të kastit të zvarriteshin nëpër baltë. Një llogari fansash ndau së fundmi fatura që tregonin Jennifer që konfirmonte se një sherr ndodhi në shesh mes Danielle Cabral. Kur u ekspozua ndaj më shumë DM, Jennifer u zemërua, duke u ndjerë sikur kishte një lidhje të shenjtë me blogerin. I njëjti bloger i ekspozuar pohoi gjithashtu se Tre dhe Luis kishin mbjellë gjëra te shokët e tyre të filmit në prapaskenë.

Fansat nuk ishin të kënaqur me këto zbulime, me një shkrim përmes një teme tjetër në Reddit. “A nuk mund të gjejnë këta njerëz një histori autentike?” Një tjetër shikues bëri shaka: “A jam unë i vetmi që ndihem sikur Jen e kapur ndjen për këtë vajzë apo diçka tjetër, sepse këto tekste janë INTENSION”. Por shikuesit dukej se ishin më të mërzitur me qëndrimin e pashpirt të Jennifer-it ndaj një fëmije, me një fans që vuri në dukje: “Mënyra se si ajo po mban mbi kokë blerjen e një “karroceje 'për fëmijën tuaj me nevoja të veçanta' wowwwww.”

Pa një top kristal, guxoj të them se sezoni 14 mund të jetë më dramatiki për Real Housewives të Nju Xhersit. Skena e fundit që tregon Dolores të ulur në tryezën e ngrënies në The Rails si një bos mafioz është gjithçka. Margaret Josephs është në një situatë hakmarrëse, gjë që po më dërgon veçanërisht pasi zbuloi se Tre dhe Luis u përpoqën të prishnin marrëveshjen e saj Walmart. Pra shtrëngojuni, fëmijë; ky sezon do të jetë një udhëtim me gunga.