Si po nderon Lauri Peterson djalin e saj të ndjerë Josh Waring

Klea

Si po nderon Lauri Peterson djalin e saj të ndjerë Josh Waring

Tifozët e Amvise të vërteta të Orange County do të kujtohet Lauri Peterson nga episodet e hershme në 2006. Gjatë sezonit të parë, Lauri u divorcua kohët e fundit dhe u la për të rritur fëmijët e saj, përfshirë djalin e saj, Josh Waring. Vicki Gunvalson e ndihmoi duke i mësuar asaj detajet e biznesit të sigurimeve. Më në fund, Lauri e gjeti atë të lumtur me burrin e saj, George Peterson. Por jeta e saj nuk ishte perfekte pasi ajo qëndronte si mbrojtësja e Josh-it ndërsa ai luftonte me abuzimin me substancat.

Lauri ishte gjithmonë një burim dashurie të palëkundur dhe mbështetje të palodhshme për Xhoshin, i cili nuk hoqi dorë kurrë nga mbështetja e saj. Për vite me radhë, Lauri luftoi përkrah Xhoshit, duke mos u lëkundur kurrë në besimin e saj se një ditë Josh mund ta kapërcejë varësinë e tij.

Josh ndërroi jetë në Pashkë

Lauri shkoi në Instagramin e saj për të ndarë një përditësim të trishtuar për djalin e saj, Josh. Mjerisht ai u nda nga jeta në moshën 35 vjeçare në Pashkë. Lauri ndau një kolazh fotosh, duke përfshirë Josh duke pozuar me të në dasmën e saj. Lauri shkroi disa fjalë emocionuese. Ajo shkroi, “Josh luftoi çdo ditë për pjesën më të madhe të jetës së tij të rritur ose jetës së tij. Por të dielën e kaluar, sfida ishte shumë e madhe.”

Ish-ylli i RHOC shkroi për fëmijërinë e Josh. “[It was] i mbushur me intelekt të thellë, humor, shaka, atletikë, snowboarding, ecje malore me bord, lexim, miq dhe dashurinë e tij për muzikën. Edhe gjatë vështirësive të të rriturve, Josh vazhdoi të ruante sensin e tij të humorit, vazhdoi të ishte optimist, vazhdoi të ishte i sjellshëm me të tjerët, mbronte ata që nuk ishin në gjendje të mbroheshin dhe vazhduan ta donin aq shumë familjen e tij!”

Me kalimin e viteve, Josh e gjeti veten në krye të lajmeve për probleme të shumta ligjore. Akuza më e fundit e Josh-it ishte në vitin 2022 kur ai u gjet në posedim të fentanilit dhe metamfetaminës. Në atë kohë, Josh u deklarua fajtor dhe u dënua me dy vjet burg. Në vitin 2016, Josh kaloi katër vjet burg për tentativën e vrasjes së Daniel Lopez. Danieli i mbijetoi sulmit.

Lauri gjithmonë besonte se Josh ishte ngritur nga policia. Në një Instagram Story të vitit 2018, ajo ndau disa mendime. “Pas heshtjes për gati 2 vjet në lidhje me arrestimin e djalit tim, do të filloj të nxjerr faktet e çështjes së tij. Dhe sa lehtë është të akuzohesh rrejshëm!”. Lauri e la serialin në vitin 2008 pasi Josh u rikthye nga varësia e tij ndaj heroinës. Ai u dënua me tetë muaj burg. Në atë kohë, kamerat ndoqën Laurin, e cila po vizitonte djalin e saj në burgun lokal.

Lauri adoptoi vajzën e Josh

Josh kishte një vajzë, Kennady, të cilën Lauri dhe George e adoptuan. Kennedy ka lindur në vitin 2012. Josh dhe gruaja e tij në atë kohë nuk mund të kuptonin se si të shkonin në të njëjtën faqe. Lauri dikur ndau me Daily Dish, “Ai është me të vërtetë duke luftuar dhe, mirë, ata të dy po luftojnë vërtet. Dhe kështu George dhe unë zgjodhëm për të ndihmuar dhe ne në fakt adoptuam Kennady, dhe kështu po e rrisim atë.” Për të nderuar Josh, Lauri ka bërë gjithçka në fuqinë e saj për të rritur Kennady në një mjedis të qëndrueshëm. Kennady është rritur duke shijuar daljet e babait/bijës me George, një dashuri për kërcimin dhe një nënë të dashuruar.

Motra e Xhoshit bën haraç

Fansat do të kujtojnë se Lauri kishte edhe një vajzë më të madhe, Ashley Zarin, e cila shpesh përpiqej të mbronte vëllain e saj. Ashley hyri në Instagramin e saj për të ndarë disa foto të vëllait të saj të vogël nga kohët më të lehta. Ajo ndau me ndjekësit se Josh “ishte brilant dhe kishte potencial të pakufishëm, por varësia e largoi atë nga kursi. Zemra ime dhemb për mundësitë e humbura që ne të rritemi së bashku si të rritur.”

Fjalët prekëse të Ashley-t bënë thirrje për ndryshim brenda sistemit tonë shëndetësor. “Unë vajtoj jo vetëm për humbjen e vëllait tim. Por edhe për të tjerët të panumërt që kanë dështuar nga një sistem që duhet të ishte linja e shpëtimit të tyre. Historitë e tyre, si të tijat, janë një kujtesë e nevojës urgjente për ndryshim, për reforma, për një sistem të kujdesit shëndetësor që i jep përparësi dhembshurisë dhe mbështetjes mbi të gjitha.”

Të gjithë ne në Reality Tea i shprehim ngushëllimet tona të përzemërta Laurit dhe familjes së saj.