Garrison Brown vihet në pushim.  Çfarë duhet të dini për funeralin e tij

Klea

Si po nderon Hunter Brown vëllanë e tij të ndjerë, Garnizon

Familja Brown ende po përballet me faktin se anëtari i tyre i dashur i familjes, Garrison Brown, nuk është më me ta. Fansat e Sister Wives mësuan se djali i Janelle Brown dhe Kody Brown kishte vdekur nga vetëvrasja në shtëpinë e tij në Flagstaff, AZ. Lajmi erdhi aq tronditës pasi Janelle dhe Kody lëshuan një deklaratë të dyfishtë. Fëmija i gjashtë i patriarkut poligam u preh një javë pas vdekjes, i rrethuar nga të dashurit e tij.

Që prej vdekjes së Garrison, Janelle është përpjekur ta mbajë veten të zënë duke ndarë me ndjekësit e saj se ajo qëndroi me vajzën e saj në Karolinën e Veriut për të qenë pranë nipërve të saj. Nëna e gjashtë fëmijëve vendosi të kalonte një Pashkë të qetë në plazh në vend që të “luftonte me turmat”, ndërsa përpiqet të lundrojë në këtë kapitull tjetër të jetës së saj pa djalin e saj. Hunter Brown mori drejtimin ndërsa u ul me nënën e tij dhe më në fund u hap për humbjen e tij të jashtëzakonshme.

Hunter nderon Garnizonin

27-vjeçari vendosi të adresojë vdekjen e vëllait të tij më të vogël me një karusel fotosh në Instagramin e tij. Më poshtë, ai e nënvizoi postimin e tij duke cituar një poezi të David Romanos: “Kur e nesërmja fillon pa mua…” Ashtu si shumë nga vëllezërit e motrat e tij, Hunter ka qëndruar i heshtur, vetëm duke ripostuar atë që nëna e tij kishte ndarë. Megjithatë, Hunter ndau foto të kohërave më të lumtura, të cilat tregonin atë dhe Garrison duke buzëqeshur dhe duke qeshur.

Hunter e mbylli postimin e tij duke thënë: “Nuk kam asnjë lavdërim për të dhënë apo titull të gjatë që ju ta lexoni. Gjithçka që mund të them është se e dua Garrison, dhe ai ka qenë gjithmonë dhe do të jetë gjithmonë një pjesë e madhe e jetës sime. Do të punoj përgjithmonë për të shijuar çdo moment, të madh apo të vogël, me të dashurit e mi. Unë do t'ju inkurajoja të bëni të njëjtën gjë!”

Garnizoni u nderua nga Gaurda Kombëtare

Gjithashtu në funeralin e Garrisonit ishin anëtarë të Gaurdës Kombëtare të Nevadës, të cilët folën mirë për 25-vjeçarin, duke thënë se ai ishte një “Rreshter i Stafit në Gardën Kombëtare të Ushtrisë dhe një skaut krenar CAV që ilustron përkushtimin ndaj vendit të tij”. Anëtarët e skuadronit të parë, kalorësia 221, pjesë e së cilës ishte Garnizoni, morën pjesë në disa momente solemne, të cilat përfshinin palosjen e flamurit të varrimit të Garnizonit dhe dhënien e tij Janellës ndërsa Hunter u ul pranë saj për mbështetje. Skuadrilja kreu edhe një përshëndetje me armë jashtë shërbimit. Ndoshta një nga momentet më prekëse ishte të pashë një kapelë të zezë nga skuadrilja dhe çizmet e shërbimit të Garnizonit me ngjyrë jeshile të çelët teksa ishin vendosur në një piedestal pranë portretit të tij.

Në postimin e tyre, Gaurd Kombëtar i Nevadës shkroi: “I njohur për shpirtin e tij aventuresk, Brown udhëtoi gjerësisht, duke eksploruar vende dhe kontinente të shumta. Ai kishte një pasion për komedinë, mjeshtërinë amatore dhe fotografinë aventureske, me fotografinë e tij të qiellit të natës duke i prekur veçanërisht ata që e shikonin atë.” Hunter dhe vëllai i tij Peadon Brown u ngritën gjithashtu për një foto me portretin e Garnizonit dhe të gjithë skuadronit.

Më shumë vëllezër e motra flasin

Tre javë pas vdekjes së tij, Ysabel Brown foli në Instagramin e saj, duke ndjekur shembullin e vëllait të saj të madh, Hunter. Gjatë një Story në Instagram, Ysabel ndau një shënim duke shkruar, “Të dua përgjithmonë dhe do të më mungosh gjithmonë”, pranë një fotoje nga natyra që kishte shkrepur vëllai i saj. Muzika në sfond luante këngën e Lord Huron, Ends of the Earth. Pamjet nga funerali treguan gjithashtu sesi pjesa tjetër e familjes mbajti zi.

Disa vëllezër e motra, si Paedon, Leon Brown dhe Gwen Brown, mbanin këmisha Havai për të nderuar vëllain e tyre dhe biznesin e tij të bluzave, Bob's Floral, të cilën ai e donte. Kody dhe gruaja e tij e fundit e mbetur, Robyn Brown, u ulën gjithashtu përpara disa ulëse larg Janelle. E gjithë familja poligame nuk është kthyer në një dhomë prej vitesh, pasi vdekja tragjike e Garrison mund të ketë shkaktuar një pajtim. Meri Brown dhe Christine Brown ishin gjithashtu në audiencë me të dy të ulur një rresht pas Janelle. Hunter bëri më të mirën që mundi për të nderuar vëllain e tij në atë që duhet të ketë qenë një ditë emocionale dhe lutjet e fansave janë ende me familjen.