Si po lulëzon Rachel Leviss larg rregullave të Vanderpump

Klea

Si po lulëzon Rachel Leviss larg rregullave të Vanderpump

Omg, a keni dëgjuar për Rachel Leviss? Ajo është bërë mashtrues! Ish-punonjësi i SUR-së i tha lamtumirë Rregullat e Vanderpompës pas Scandoval dhe ka qenë i zënë duke krijuar një rrugë të re përveç shfaqjes. Që nga largimi i saj nga Bravo, ajo ka lançuar një podcast me iHeartRadio, është rikthyer në modeling dhe është bërë një avokate e shëndetit mendor. Këtu janë të gjitha mënyrat se si Rachel Leviss po lulëzon larg VPR.

Rachel ka një podcast

Rachel lansoi podkastin e saj “Rachel Goes Rogue” më 8 janar 2024, vetëm tre javë përpara premierës së sezonit 11 të VPR. Deri më tani, podkasti është përqendruar rreth marrëdhënies së Rachel me Tom Sandoval, skandalit dhe Vanderpump Rules. Ajo ka sjellë gjithashtu disa ekspertë të shëndetit mendor për të zbuluar bombardimet dhe traumat e dashurisë.

Ne mendojmë se fillimi i podcast-it ishte një veprim i mirë strategjik për të. Nëse ajo do të kthehej në Vanderpump Rules, ajo do të ishte në mëshirën e prodhuesve. Ata do të vendosnin nëse ajo meriton një modifikim të ripërtëritshëm, duke i hequr asaj autonominë. Duke lënë shfaqjen dhe duke krijuar një podcast, ajo mund të krijojë narrativën e saj larg nga ndërhyrja e prodhuesve dhe Sandoval.

Podkasti tashmë ka mbi 2000 komente dhe ka dalë vetëm për një muaj. Sigurisht, jo të gjitha vlerësimet janë pozitive dhe aktualisht ka një vlerësim 3.6 në Apple Podcast, gjë që nuk është e mirë. Por ka pasur edhe disa vlerësime vërtet pozitive.

“Faleminderit që ndatë historinë tuaj,” lexoi një rishikim me 5 yje. “Ju jeni shumë të zgjuar për të marrë përgjegjësi për veprimet tuaja dhe për t’u bërë më i vetëdijshëm. Nuk e kuptova këtë deri sa isha në fillim të të 30-ave. Shpresoj që ndarja e historisë suaj të frymëzojë të tjerët që të marrin ndihmë për veten e tyre.”

Rachel luajti një rol aktiv në Scandoval dhe lëndoi thellë një nga miqtë e saj të ngushtë, por mbajtja e këtij turpi përgjithmonë është një barrë e madhe. Ne jemi të kënaqur që ajo po përballet me të me anë të podcast-it të saj.

Rachel po modelon përsëri

Fansat panë se Rachel po përpiqej të mbyllte derën e karrierës së saj të konkursit në sezonin 10 të VPR. 29-vjeçarja kishte shpresa të mëdha për t’u bërë Miss Kalifornia dhe pranoi se ndihej e humbur pasi ëndrra nuk u realizua kurrë.

Ndonëse ajo mund të mos jetë kurrë mbretëresha në fuqi e Kalifornisë, Rachel i zhyti gishtat e këmbëve në botën e modelimit pas skadovalit. Ajo u pa këtë muaj në Javën e Modës në Nju Jork duke punuar në pistën e markës së modës GLAUDI.

Paraqitja e saj në NYFW është dëshmi se një skandal nuk ka pse të shkatërrojë karrierën tuaj. Mbretëresha e bukurisë ende arriti të gjejë sukses pa VPR.

Ajo mund të thotë çfarë të dojë

Nëse Rachel do të kthehej në VPR, ne po hamendësojmë se disa tema do të ishin jashtë kufijve. Ajo nuk mund të shijonte prodhimin dhe mund të kishte presion për të mbrojtur disa anëtarë të kastit.

Të bërit një hap prapa nga shfaqja e ka lejuar Rashelin të derdhë çajin! Ajo zbuloi se produksioni krijoi paraqitjen spontane të saj dhe të Charli Burnett në “mbrëmën e djemve në Mondrian” dhe ndau historinë e plotë të James Kennedy që rifitoi kujdestarinë e qenit të saj Graham. Si, ik vajzë.

Ajo shpëtoi nga Sandoval

Në podkastin e saj, Rachel tha se një nga arsyet kryesore që ajo vendosi të largohej nga shfaqja ishte ndërprerja e lidhjeve me shokun e saj të lidhjes, Sandoval. Ajo e dinte se rikthimi në shfaqje do ta mbante atë në orbitën e tij dhe do të kishte më shumë gjasa të qëndronte në një marrëdhënie jo të shëndetshme. Rachel tha se në retrospektivë, ajo nuk beson se ishte e dashuruar me Sandoval. Ajo pretendoi se lidhja e dashurisë filloi për shkak të traumës së pashëruar nga marrëdhënia e saj me James.

“Unë rashë në dashuri me një a*shole narcisiste dhe pasi ajo marrëdhënie përfundoi pas pesë vitesh që isha në atë marrëdhënie, rashë në duart e një tjetër narcisiste,” tha ajo në kapitullin 8 të podcast-it të saj.

Ajo vazhdoi duke thënë se ndjente se dashuria e Sandoval ishte një formë manipulimi. “Më duket sikur është një taktikë e ngjashme manipulimi. Në fillim, ti thjesht mendon se ky person është kaq i dashuruar me ty, ata të adhurojnë dhe po të japin gjithë këtë vëmendje”, tha ajo, duke shtuar se vëmendja më vonë u kthye në “kontroll”.

Nëse largimi nga VPR do të thotë se ajo mund të qëndrojë larg një burri për të cilin thotë se dashuria e ka bombarduar, ne mendojmë se ajo bëri zgjedhjen e duhur. Thuaj atë që dëshiron për Rachelin, duhet shumë guxim për t’u larguar nga një pagë e qëndrueshme dhe një vend në një nga shfaqjet më të nxehta të realitetit.