Si po kursen Aesha Scott Below Deck Med

Klea

Si po kursen Aesha Scott Below Deck Med

Duke sjellë Aesha Scott shtëpi për të yll Poshtë Deck Mesdheut ishte një lëvizje e guximshme dhe “ahhhhhmaaaaazzzzzinnnng” e bërë nga Bravo. E shihni, Aesha foli për herë të fundit për lëvizjet e saj të zorrëve në BDM në sezonin 5. Pas kësaj, ajo mori një promovim në pozicionin Shef Stew. Kjo e pa atë duke kërcyer anije jahte për të luajtur në Below Deck Down Under, ku ajo ka “jetuar” për dy sezonet e kaluara (dhe vetëm deri tani).

Ndërsa drejtonte ekipin e brendshëm në BDDU, lidhja e Aesha me kapitenin Jason Chambers ishte shumë argëtuese për t’u marrë. Megjithatë, Aesha u rrëmbye përsëri. Ajo tani po punon përsëri nën shefin e saj të parë Bravo, kapitenin Sandy Yawn.

Do ta pranoj se jam i trishtuar për ndarjen e mundshme të Aeshës dhe kapitenit Jason. Nëse ajo nuk kthehet në BDDU, këto të dyja mund të bëhen thjesht dy anije seksi, duke kaluar natën. Dhe gjithashtu, kjo është ajo që burri im dhe unë e quajmë njëri-tjetrin, sa herë që ne të dy e gjejmë veten duke gërmuar nëpër qilarin tonë në orën 2 të mëngjesit. Kjo tha, pasi pamë episodet e para të Sezonit 9 të Below Deck Med, është e qartë se Bravo bëri një telefonatë fantastike. , pasi Aesha po e shpëton serialin e saj të mëparshëm në shumë mënyra.

Numrat nuk gënjejnë

Djemtë mund të gënjejnë, por numrat (dhe ijet e Shakirës) jo. Sipas TV Deets, shifrat janë rritur, pasi episodi premierë i Sezonit 9 të BDM arriti në krye të sezonit 8 me pak më shumë se 200 mijë shikues. Për sa i përket Episodit 2, ky e tejkaloi numrin e sezonit 8 gjithashtu, me afërsisht 57 mijë shikime. Njerëzit qartësisht po kthehen për të parë këtë serial, dhe kthimi i Aeshës ka të ngjarë të jetë arsyeja.

Aesha po sjell pozitivitet në Below Deck Med

Gjatë disa sezoneve të fundit, ekuipazhet toksike kanë marrë kontrollin e Below Deck Med. Edhe udhëheqja ka qenë e papërshtatshme. Nga ana tjetër, grindjet, mendjelehtësia dhe nocionet e paramenduara kanë pushtuar të gjitha, duke fshirë çdo hapësirë ​​për vendime racionale, të qeta dhe të lidhura me faktet që merren në bord. Eshtë e panevojshme të thuhet se ky serial është bërë mjaft i vështirë për t’u parë, derisa filloi të transmetohej sezoni 9, d.m.th.

Kjo për shkak se Aesha ka zero kocka mesatare në trupin e saj. Ajo udhëheq me ndershmëri, madje edhe kur pendët e saj janë të zhurmshme, ajo qëndron e qetë. Një lider si ajo është diçka që këtij seriali i ka munguar prej kohësh. Dhe tani që ajo është kthyer, BDM është edhe një herë e lehtë për t’u parë.

Deri më tani, Aesha ka mundur të gjejë të mirat në gjellët e saj më të gjelbra, edhe kur ka pasur probleme. Për shembull, kur mysafirët e çarterit e lajmëruan atë për veshjet që u mungonin dhe për kohën e gjatë të larjes së rrobave, Aesha qëndroi e qetë. Më pas, ajo zgjodhi mirësinë për t’i folur ushqimit të saj për këtë çështje. Për më tepër, ajo e trajtoi mirë skenarin “kurrë mos e zgjo kuzhinierin”, me drejtësi të treguar ndaj të dy palëve.

Aesha gjithashtu arriti të bisedonte me mysafirët e saj të parë të çarterit pas një f*ck up masiv sigurimi. Nëse më pyet mua, ndershmëria e saj me ta për zhgënjimet e saj të përbashkëta ka të ngjarë të ndihmojë në zbutjen e zemërimit të tyre. Tre brohoritje për shfaqjet e reja të pozitivitetit dhe të tria këto i përkasin (1) Aesha (2) Jean (3) Scott. Sjelljet e saj me të ftuarit dhe ekipet po shpëtojnë tashmë të ardhmen e BDM.

Edhe Aesha po e kthen argëtimin

Nëse keni qenë një fanse e Aeshës për aq kohë sa unë, atëherë patjetër që keni parë sjellje të saj të pafiltruara, ndonjëherë të kundërta polare. Në një moment, ajo po flet për seks anal dhe thasë me top, dhe në tjetrin, ajo po punon jashtëzakonisht shumë, duke bërë gjithçka që është e mundur për të siguruar që të ftuarit e saj në bord të kenë një pushim me 5 yje. Ky kombinim i një etike të fortë pune, së bashku me një ndjenjë të përgjithshme të WTF-së që ajo do të thotë më pas, është pikërisht ajo që i duhej BDM-së. Tashmë, skenat e Aeshës po na sjellin një frymë të tillë ajri të mbushur me ujë të kripur.

Ne e pamë këtë pasi të ftuarit charter u larguan në Episodin 2. Ata ishin të lumtur, por ata shprehën zhgënjimin e tyre për gabimet e furnizimit dhe prishjet e dhomës së lavanderi. Nga ana tjetër, i gjithë ekuipazhi po ndihej paksa i mërzitur dhe i stresuar. Cue Aesha, duke marrë një poo masive dhe më pas vrap për t’u treguar të gjithëve për gjatësinë dhe perimetrin e saj.

Ishte e keqe kjo? Po. Por gjithashtu, a ishte pikërisht ajo që i nevojitej ekipit të saj për t’i ndihmuar të gjithë të largonin stresin dhe të qeshnin pas kartës së tyre të parë me gunga? Epo, edhe kjo është një po.

Në trailerin e këtij sezoni, ne shohim gjithashtu Aeshën duke bërë “twerk” me shefin e kuzhinës Johnathan Shillingford dhe duke bërë shaka për pordhën me geta. Në thelb, ajo është përkufizimi i mirëfilltë i një rrëmuje të nxehtë. Megjithatë, kjo është pikërisht ajo që nevojitet për të ndihmuar në sigurimin e së ardhmes së Below Deck Med.