Si po bëhet Monica Garcia e RHOSLC një e preferuar e re e fansave

Klea

Si po bëhet Monica Garcia e RHOSLC një e preferuar e re e fansave

Monica Garcia iu bashkua kastit të Amvise të vërteta të Solt Lake City për sezonin 4 dhe bukuroshja brune tashmë ka rrëmbyer zemrat e fansave pas vetëm katër episodeve. Midis sensit të saj vrasës të humorit dhe qëndrimit të saj pa dem***, ka shumë për të pëlqyer në lidhje me shtimin e fundit të ekuipazhit të Salt Lake City. Për nder të sezonit të parë të Monikës, le të hedhim një vështrim në disa nga momentet e saj më të mira deri tani.

Këtu janë të gjitha arsyet pse Monica Garcia po bëhet një e preferuar e re e fansave.

Ajo është e lidhur

Amvise e Salt Lake City janë të gjitha për shkëlqimin dhe magjepsjen. Nga pronat e tyre luksoze mahnitëse deri te veshjet e tyre të stilistëve, gratë e Solt Lake dinë si të fitojnë para dhe si t’i shpenzojnë ato. Dhe ndërsa sigurisht është kënaqësi të shohësh se si jeton gjysma tjetër, pasuria që përfshin shfaqjen ndonjëherë e bën të vështirë lidhjen me gratë.

Monika përfaqëson një lloj femre të ndryshme nga ajo që shohim zakonisht në shfaqje. Ajo është një nënë beqare që rrit katër vajza ndërsa punon pa u lodhur për të nisur biznesin e saj të produkteve për fëmijë. Në Episodin 2 të sezonit të ri, Monica u shpreh se ndihej e pasigurt për statusin e saj financiar përpara një udhëtimi të ardhshëm të vajzave me amvisat e tjera. Nëna e katër fëmijëve zbuloi se kishte blerë një çantë Louis Vuitton sepse donte të kishte diçka të këndshme për udhëtimin.

“Nuk dua që ata të më tallen se kam një shtëpi më të vogël,” tha ajo mes lotësh.

Pas transmetimit të skenës, fansat ikën në X (i njohur më parë si Twitter) për të lavdëruar Monikën për momentin e sinqertë dhe të papërpunuar.

“Rrëfimi i Omg Monica për blerjen e një çante Louis Vuitton për t’u përshtatur me pjesën tjetër të [Housewives] dhe të mos ndihesha mirë për këtë ishte kaq e vërtetë. Më pëlqen ajo tashmë! #RHOSLC,” një përdorues ka shkruar.

Ajo nuk ka frikë të derdhë çajin

Fred Hayes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Në episodin premierë të sezonit 4, Monica erdhi me zhurmë, duke pretenduar se dinte “sekretet e errëta” për anëtarët e tjerë të kastit. Pronarja e Brea Baby shpjegoi se ish-shoqja e saj Jen Shah ndau papastërti për gratë e tjera gjatë miqësisë së tyre.

“Është kaq çmenduri të dëgjosh ata të portretizojnë këto jetë perfekte”, tha ajo në një rrëfim. “Të gjithë kemi dëgjuar gjëra për njëri-tjetrin falë Jen-it. Po përpiqem të eci në këtë linjë të mirë të të qenit mendjehapur dhe jogjykues edhe pse të gjitha sekretet e tyre të errëta janë shumë të rënda në mendjen time.”

Momenti i bëri tifozët të bërtisnin dhe sigurisht që e çimentoi vendin e Monikës si një lojtar kyç këtë sezon. Ndërsa disa shtesa të reja në ekskluzivitet zënë vendin e pasmë gjatë sezonit të tyre të parë, Monica ka dëshmuar se nuk ka frikë të ndyjë duart. Dhe ne e duam atë.

Ajo e tregon ashtu si është

Meredith Andrews/Bravo nëpërmjet Getty Images

Në kohën e saj të shkurtër në RHOSLC, Monica ka treguar se di ta mbajë atë reale. Ylli i Bravo nuk është përmbajtur asnjëherë të ndajë mendimin e saj të sinqertë për një situatë, edhe nëse kjo shkakton dramë apo konflikte me miqësitë e mëparshme.

Në Episodin 3, amvisa Angie Katsanevas u mërzit nga Monica që nuk mori anën e saj gjatë një debati me Meredith Marks. Debati lindi sepse Angie u paraqit në udhëtimin e vajzave në Palm Springs, pavarësisht se nuk ishte ftuar nga Meredith, zonja. Kur u përball me Angie për situatën, Monika i qëndroi besnike qëndrimit të saj origjinal, duke i thënë shoqes së saj: “Ishe shumë e vrazhdë me zonjën”.

“Dukoi përbuzje dhe fyese,” vazhdoi ajo. Rënia e mikrofonit.

Ajo ka një sens të madh humori

Brett Colvin/Bravo nëpërmjet Getty Images

Sezoni 4 i Real Housewives of Salt Lake City ishte një rikthim në formë për shfaqjen. Sezoni 3 kishte tendencën të errësohej pak, gjë që e bëri serialin shumë më pak të këndshëm. Sidoqoftë, argëtimi duket se është kthyer në sezonin 4 dhe Monica është një pjesë e madhe e kësaj.

Nga rrëfimet e saj të zjarrta deri tek ajo që i quajti gratë të mërzitshme në Episodin 3, e sapoardhura ka dëshmuar të jetë një shtesë e re argëtuese në ekskluzivitetin e Real Housewives.