Si Paige DeSorbo është MVP e Shtëpisë Verore

Klea

Si Paige DeSorbo është MVP e Shtëpisë Verore

Kush e dinte se një ish-modele për fëmijë e Limited Too do të ishte pika kryesore e saj Shtëpi verore? Por kjo është pikërisht ajo që ka ndodhur, falë Paige DeSorbo's popullaritet në rritje. Që nga sezoni 3, Paige ka qenë një anëtare kryesore e shtëpisë, e cila ka sjellë probleme në marrëdhënie, këshilla të shkëlqyera dhe rrëfimtarë të këqij në ekranet e vogla. Me sezonin 8 që po ecën mirë, Paige po dëshmon vazhdimisht se ajo ka atë që duhet për të qenë ylli i shfaqjes dhe princesha në fuqi e Bravo.

Paige ka personalitet

Paige i dërgon shikuesit në një situatë të paqartë çdo javë me imitimet e saj të bukura të drejtpërdrejta të shokëve të dhomës. Vendasja e Bregut Lindor i quan ata ashtu siç i sheh dhe rrallëherë i mban prapa opinionet e saj për dikë. Falë zgjuarsisë dhe ndershmërisë së saj të shpejtë, Paige po ndihmon për të sjellë më shumë shikues të Shtëpisë së Verës, të cilët ndihen në të njëjtën mënyrë si ajo për dramën në vazhdim.

Kur fansat u takuan për herë të parë me Paige, ajo ishte vajza fqinje, të cilën të gjithë nuk mund të mos e pëlqenin. Ajo më kujtoi atë një vajzë popullore që ishte e mirë me të gjithë edhe pse ajo drejtonte shkollën. Paige ka treguar gjithashtu se ajo nuk ka asnjë problem në lidhje me kastë dhe shfaqje të tjera si Winter House dhe Southern Charm.

Paige është besnike

Kur Amanda Batula u bë anëtare e kastit me kohë të plotë gjatë sezonit 3, ajo kishte nevojë për aleatë që mund të përballeshin kundër OG Lindsay Hubbard-cue Paige, i cili u sigurua që të ishte shoqja që i duhej Amandës. Paige ka historinë dhe guximin për t'i thirrur të gjithë, veçanërisht kur ata flasin mut. Fansat sapo panë që Paige të pyeste Danielle Olivera për lëvizjet e saj të këqija në lidhje me Gabby Prescod.

Pasioni i Paige për modën

Paige vret pa mundim kur bëhet fjalë për zgjedhjet e saj të veshjeve. Si një fanse e Summer House, më pëlqejnë atmosferat e saj të Audrey Hepburn dhe modës së viteve '60. Ndërsa unë nuk mendoj se moda e saj është për të gjithë, Paige e zotëron edhe një herë atë. Ajo kurrë nuk ka lënë që opinionet e të tjerëve ta rrëzojnë atë. Dhe ajo kurrë nuk ka pushuar së veshuri atë që ajo e konsideron të jetë e mrekullueshme. Vetëm kjo lëvizje e bën atë lojtarin më të vlefshëm në librin tim, sepse ne vazhdimisht shohim që pjesa tjetër e grave të ndryshojnë veshjet e tyre.

Dinamo rrëfimtare

Rrëfimtarët e Paige janë të qeshur – pa nëse, dhe ose por. Paige është fituesja e qartë kur bëhet fjalë për pjekjen e shokëve të dhomës. Siç e dinë mirë fansat e Bravo, rrëfimet janë një pjesë thelbësore e shumicës së serialeve. Videot i japin çdo ylli një shans për të shprehur ndjenjat e tyre të vërteta pa pasur frikë se mos ndërpritet.

Paige na ka dhënë ne fansave ndjenja të lavdishme, por ndoshta ka goditur në shtëpi gjatë sezonit 7, menjëherë pasi Lindsay iu propozua. Njujorkezja nuk mund ta kafshonte gjuhën e saj ndërsa ndau: “Ajo mbante jastëkë shpatullash në plazh. Ajo e dinte se do t'i propozohej! Askush nuk shfaqet vetëm me jastëkët e shpatullave drejt oqeanit. Ndihem si kurvë që thjesht them atë që të gjithë mendojnë në kokën e tyre. Ajo kaçurrela flokët e saj, dhe ashtu siç duhet! Unë jam krenar për të. Po, nëse e dini se po ndodh, zgjidhni veshjen më të mirë të mundshme. Mbaji thonjtë. Jini të përgatitur!”

Paige vlerëson gjumin

Një gjë është e sigurt: Paige e pëlqen gjumin e saj bukuroshe. Ajo shpesh do të marrë kohë jashtë orarit të saj të ngjeshur të shtëpisë për të kapur disa Z. Sinqerisht, vetëm një MVP mund të fshihej nën mbulesën e saj, ndërsa zënkat pasojnë në të gjithë shtëpinë, dhe prapëseprapë nuk i jepte asnjë mallkim. Qëndrimi në shtrat është bërë identiteti i Paige në emision. Të dëgjosh një yll Bravo të predikojë për dashurinë e saj për kohën e vetmuar është mjaft ikonë. Shumica e personazheve të realitetit televiziv duan të jenë në qendër të vëmendjes çdo sekondë të çdo dite. Por jo Paige. Paige dëshiron pak pushim dhe relaksim.

Mendoj se është e sigurt të thuhet se Paige ka hyrë në zemrat e shikuesve dhe ajo nuk do të shkojë askund. Shikuesit e Shtëpisë Verore tani vetëm shpresojnë se do të marrin një propozim dhe martesë Bravo sapo Paige të vendosë t'i thotë “I do” të dashurit të saj jugor, Craig Conover.