Si mund të zëvendësojë Vanderpump Villa rregullat e pompës gjatë pushimit

Klea

Si mund të zëvendësojë Vanderpump Villa rregullat e pompës gjatë pushimit

Sezoni 11 i Rregullat e Vanderpompës ishte disi përçarëse për shikuesit. I gjithë kasti po merrej ende me efektet toksike të lidhjes mes të dashurit të Ariana Madix, Tom Sandoval, dhe shoqes së saj, Rachel Leviss. Scandoval ndryshoi miqësitë e të gjithë kastit.

Për herë të parë, Pump Rules nuk po xhirohet gjatë verës. Çfarë po ndodh në topat e djathit të dhisë? Shfaqja po merr një ritëm pas një tjetër sezoni të vështirë. Një burim i brendshëm i tha Entertainment Tonight se angazhimet e tjera të punës së aktorëve “janë faktorë që luajnë në atë vendim”.

Nuk e dimë se sa do të zgjasë kjo pauzë, apo kur do të fillojnë xhirimet për sezonin 12. Por seria e re Hulu e Lisa Vanderpump, Vilë Vanderpump, sapo përfundoi transmetimin e sezonit të parë. Shfaqja ndoqi Lizën dhe stafin e saj të zgjedhur në Chateau Rosabelle në Francë. Ajo u ofroi të ftuarve të saj luksin më të lartë, ndërkohë që mbikëqyrte punonjësit e saj ndonjëherë të padisiplinuar. Pra, ja se si Vanderpump Villa mund të zëvendësojë Vanderpump Rules gjatë pushimit të saj.

Vanderpump Villa shërben vibe të hershme të Pump Rules

Kasti i Vanderpump Villa i bën jehonë sezoneve të hershme të Pump Rules. Në vend të Jax Taylor dhe Stassi Schroeder, ne kemi Marciano Brunette dhe Hannah Fouch. Serveri Hannah dhe serveri kryesor Marciano ishin takuar më parë, por nuk ishin bashkë kur hynë në vilë. Sigurisht, ata filluan të lidheshin. Duh. Dhe kaosi u krijua kur Marciano puthi një mysafir. Hannah-s i pëlqente gjithashtu të bënte disa foto me një grup të ftuarish meshkuj.

Por ata nuk ishin çifti i vetëm që u frekuentuan në vilë. Gabriella Sanon, e cila ishte një nga koordinatorët e ngjarjes, filloi të lidhej me mikologun e njohur Andre Mitchell. Bekoni ambientin që shoku i dhomës i Gabriella-s, Stephen Alsvig, mori natën, në mënyrë që ai të mos ishte zgjuar për shakatë e tyre seksi.

Ndërkohë, menaxheri i kështjellës, Eric Funderwhite, arriti të flirtonte me tre anëtare femra të stafit: Emily Kovacs, Nikki Millman dhe kuzhinieren e përbashkët Caroline Byl. Këtij ekipi i pëlqente të pinte, të kërcente, të luftonte dhe të ishte i çrregullt. Dhe unë jam këtu për çdo moment të lavdishëm. Gëzuar grupin e ri të punonjësve të egër të Lizës.

Shfaqja ka një dinamikë magjepsëse

Stafi jo vetëm që duhej të punonte së bashku për të përmbushur dëshirat e të ftuarve, por ata gjithashtu duhej të jetonin së bashku në vilë. Kur Hannah pati një shkrirje në orën 2 të mëngjesit, të gjithë e vuajtën atë së bashku.

Punonjësja e shtëpisë Grace Cottrell tha për ABC News, “Jo vetëm të jetojmë së bashku, por të punojmë së bashku, e dini, nuk ka shpëtim”. Për disa nga punonjësit, ishte hera e parë që jetonin me kolegët e tyre. Një server, Priscila Ferrari, u largua nga kalaja sepse i kishte marrë malli dhe sepse kishte vështirësi me Hanën. Situata e jetesës ka shtuar tensionin dhe dramën për stafin.

Kasti është njohës i mirë i dramës

Hannah dukej se ishte emëruesi i përbashkët në shumicën e mosmarrëveshjeve. Hannah dhe mikologu Telly Hall ofenduan pamjen e Gabrielës kur ajo tregoi një interes për Andre. Ata mendonin se ajo nuk ishte besnike ndaj Grace, e cila gjithashtu kishte një dashuri me Andre. Ai caktoi një mik Grace para se të fillonte të takonte Gabriella. Më vonë, Grace u përball me Marciano për sjelljen e tij jashtë xhepit.

Ka pasur edhe dramë profesionale. Stephen donte punën e Erikut dhe Lisa i dha atij një shans pasi Eriku doli jashtë linjës. Punonjësja e shtëpisë Emily dëshironte të ngjitej lart dhe të përdorte aftësitë e saj të banakierit. Ajo ishte duke qëlluar për punën e Telly-t pasi e plotësoi atë ndërsa Telly ishte i sëmurë. Është një industri e prerë dhe punonjësit janë seriozë për të siguruar të ardhmen e tyre.

Lisa është një shefe kërkuese që kërkon përsosmëri. Pa presion! Stafi shpresonte t'i bënte përshtypje dhe ta kthente këtë përvojë në një punë tjetër me Lizën.

Vendosja është mahnitëse

Ndërsa VPR është vendosur në West Hollywood, ky serial i ri është vendosur në fshatin francez. Shikuesit e Vanderpump Villa mund të shijojnë shikimin e Eric-it duke biseduar dhe përkëdhelur delet dhe gomarët. Megjithatë, vetë vila është spektakolare. Është si një personazh i gjallë dhe që merr frymë në serial. Kush nuk do të dëshironte një qëndrim ekstravagant në Chateau Rosabelle? Regjistrohu mua.

Përvojat e ofruara në Vanderpump Villa janë të mahnitshme

Lisa krijoi personalisht përvojat për të ftuarit e saj. Ajo planifikoi një Ball për Rilindjen e Fluturave për Harlanin, i cili po festonte kalimin e saj në femër. Pa e ditur Lisa, Eriku shkoi i egër në festë, duke kanalizuar Magic Mike dhe duke goditur Harlanin me rripin e tij. Oh, silluni!

Ndërkohë, një festë beqarie ka shijuar një darkë elegante me diamante dhe perla. Lisa planifikoi gjithashtu një Natë dekadente në Versajë. Të ftuarit kishin veshur kostume dhe paruke të bardha për darkë.

Por përvoja më ekstravagante ishte Nata në darkën Moulin-Rouge. Tavolina ishte e zbukuruar me të kuqe të thellë dhe serverët kishin veshur kostume seksi. Dhe Lisa ka kërcyer showgirls për të ftuarit. Restoranti i suksesshëm mendoi çdo detaj për ta bërë çdo ngjarje të paharrueshme.

Megjithëse ka disa dallime kryesore midis dy serive, Vanderpump Villa është një mënyrë e shkëlqyer për të rregulluar rregullat tuaja të pompës ndërsa ish-SURvers janë në pushim.