Si mund të shpëtohen ende amvisat e vërteta të serive të New Jersey

Klea

Si mund të shpëtohen ende amvisat e vërteta të serive të New Jersey

Në shtetin e kopshtit shumë kohë më parë, ekzistonte ekuilibri i përsosur i argëtimit, familjes dhe luftimeve Amvise të vërteta të Nju Xhersit. Këto ditë, çdo episod i vetëm sillet rreth një mbledhjeje, ku gjithmonë pason i njëjti argument i saktë. Shpëlajeni, ravioli, përsërisni. Eshtë e panevojshme të thuhet se ky serial nuk funksionon më.

Përveç historive që nuk evoluojnë kurrë, ky kast qëndron vërtet i ndarë. Aktualisht transmetohet sezoni 14 i RHONJ, ku Teresa Giudice dhe Melissa Gorga as nuk do të flasin me njëra-tjetrën. Sa për “skuadrat” e tyre, Jennifer Aydin sapo u përpoq të bënte paqe me Melissa, por Rachel Fuda ka të ngjarë të mos jetë në gjendje të bëjë kurrë të njëjtën gjë me Tre.

Njerëzit duhet të mbrojnë paqen e tyre, kështu që nuk ka hije për asnjë nga këto rrethana. Megjithatë, nuk është më televizion i mrekullueshëm. E kam mbaruar dhe një kërkim në internet i këtij qyteti do t'ju tregojë se nuk jam vetëm këtu. Në fakt, nëse do të ishte në shumicën e këtyre zërave që gjeta, i gjithë ky serial do të shfarosej.

Megjithatë nuk është tepër vonë për të korrigjuar këtë kopsht me gnome që luftojnë. Por është e qartë se disa ndryshime do të duhet të ndodhin. Këtu janë disa ide, dhe për të tjerat, Bravo, ne besojmë në ju. Le të mos lejojmë që New Jersey të bjerë dhe të zhytet në fundin e thellë të pishinës Margaret Josephs, ju lutem.

Ndërprerja e RHONJ mund të jetë vendi më i mirë për të filluar

Nëse këto zonja nuk mund të filmojnë bukur si një, atëherë ndoshta është koha për të bërë një pauzë. Pas ribashkimit të sezonit 13, ku Teresa dhe Melissa u zotuan se nuk do të flisnin më, shumë shikues spekuluan se do të ndodhte një pushim në xhirimet. Megjithatë, Andy Cohen, vetë producenti ekzekutiv i Real Housewives, e mbylli atë përmes E! Lajme, duke thënë “Dua të them, ne gjithmonë bëjmë një pushim midis sezoneve”, por, në thelb, jo.

Megjithatë, RHONJ do të përfitonte shumë nga një sezon joproduktive. Në këtë periudhë, ndoshta yjet mund të kuptojnë se si do të dukej jeta e tyre pa kamera. Meqenëse shumë prej tyre e duan vëmendjen dhe çeqet e pagave, kjo mund t'i detyrojë duart e tyre, duke i sjellë të gjithë përsëri në tavolinat e kthyera për t'i bërë ato të këndshme. Ose jo, por është të paktën një vend i mirë për të filluar kur përpiqemi të mendojmë për mënyrat për të shpëtuar më të mirat tona të urës dhe tunelit.

Një rindezje e pjesshme ose e plotë mund të shpëtojë gjithashtu RHONJ

Kur fansat filluan të lodheshin nga disa anëtarë të kastit në Real Housewives të Nju Jorkut, u shfaq një rindezje e plotë. Kjo u prit me komente të përziera, sepse disa personazhe epikë u hodhën jashtë me radhë. Tani, le të shohim Real Housewives of Atlanta, ku një rindezje e pjesshme është duke u zhvilluar. Vetëm koha do të tregojë se si do të ndodhë kjo për RHOA, por a mund të zbatohen të njëjtat taktika në New Jersey?

Blogerët tashmë po zhyten në këtë pyetje. Kjo sepse për momentin, shumë gjëra po ndodhin në prapaskenë brenda këtij kasti. Aq shumë sa që ribashkimi i sezonit 14 tashmë është anuluar. Kjo është arra, pasi ne jemi vetëm disa javë në këtë rrëmujë.

Në themel të të gjitha këtyre argumenteve, është e qartë se dy familje kryesore dhe “skuadrat” e tyre janë në lojë. Për shkak se më pëlqen të jetoj, nuk do të aludoj se cila duhet të marrë çizmet.

Thënë kështu, unë jam gjithashtu këtu për një marrëveshje paqësore midis këtyre dy familjeve kokëfortë. Megjithatë, gjasat që kjo të ndodhë janë afërsisht 0%. Madje ende, prodhuesit po e kuptojnë qartë se ka zero rrugë përpara. Prandaj, ndoshta është koha që disa, apo edhe të gjitha, nga këto gra të largohen.

Historitë argëtuese do të duhet të kthehen

Në sezonet e mëparshme, ekzistonte një ekuilibër solid midis bazës dhe bougie. Ne do të shkonim nga Teresa dhe e gjithë familja e saj duke bërë salcë domate të bërë vetë në garazhin e tyre, duke folur për bestytnitë e tyre mbi gratë me menstruacione që nuk lejohen të bëjnë salcë të kuqe, direkt në një gala të bukur në The Brownstone. Ishte perfeksion.

Tani, ne kemi rrjedhur histori për dildo të dyanshme dhe tregtarë droge, me familje ndërluftuese dhe thashetheme të vazhdueshme për zhveshje dhe mashtrime, të gjitha të shumta në New Jersey. Është e vështirë të dallosh një skenë argëtuese tani. Sinqerisht, të vetmet e denjë deri më tani përqendrohen rreth aftësive të Dolores dhe Frank Catania-s për të bashkëjetuar, së bashku me rikthimet e “mbrojtësve” të Terezës dhe Melissa-s, që të dy rriten para syve tanë në Bravo. Në mënyrë që RHONJ të mbijetojë, këto zonja duhet të rikthejnë disa nga historitë e tyre të mëparshme të paharrueshme, sepse siç qëndrojnë gjërat, është shumë e errët në këtë dhomë.

Gjithashtu, tregimet e lidhura do të ishin të shkëlqyera

Në atë kohë, historitë në RHONJ ishin gjithashtu mjaft të ngjashme. E mbani mend kur Caroline Manzo kishte një frikë nga kanceri dhe ajo foli për të lënë pas fëmijët e saj? Ky ishte një realitet shumë real, i cili tani i mungon këtij seriali. Ne kemi Jackie Goldschneider të hapur për ushqimin e çrregullt, por përveç bisedave për librin e saj të ri, gjithçka që marrim nga redaktimi i saj tani është vendi ku ajo aktualisht qëndron me Terezën ose Melisën.

E urrej këtu.

Ne duhet të jemi në gjendje të lidhemi me njerëzit që shohim në ekranet tona, të paktën pak. Pra, le të flasim se sa të vështira janë martesat, ose të prekim më shumë pasionet, shpresat dhe/ose frikën individuale. Duhet të ketë më shumë për këtë kastë sesa thjesht kjo grindje e luajtur. E drejtë?

Le të flasim më pak për burrat

Çështjet nuk i ndihmojnë burrat, zemërimi i të cilëve më tej bën që gratë e tyre të hakmerren dhe të grumbullohen. Në të gjitha seritë e tjera në këtë ekskluzivitet, bashkëshortët janë një pjesë anësore, kështu që një mënyrë e fundit për të provuar dhe shpëtuar RHONJ është që të shpëtojmë ekranet tona nga këto gërvishtje me fytyrë të kuqe dhe t'i nxjerrim ato vetëm për të qeshur sipas nevojës.

Ndihuni me Amvise Reale të Nju Xhersit në Peacock.